milla.p.r

Pomoc za DOMINIKANU

17 poruka u ovoj temi

pozz svima

u velikim sam razmisljanjima za selidbu u Dominikansku republiku,

bilo ko sa bilo kakvim informacijama molim da mi se javi,zanima me sve

zivot,kakva je situacija za posao,skolstvo,kako se sticu radni papiri,,,ama bas sve.

UNAPRED VAM SVIMA HVALA

milla.p.r@gmail.com

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam radio tamo (par meseci ukupno), ali po ugovoru za jedno nemacku firmu, pravio reklame za neke njihove investicije.

Ali, sada su uveli vize za srbe.

Inace, zaista ne znam sta bi tamo radila. Ima mnogo siromasnih... rade za 200$ i to ako imaju srece

Radije gledaj australiju, oni primaju dosta imigranata.

Samo ti treba diploma koja se trazi i da nadjes posao. Vizu dobijas po automatizmu. Zivot je extra, mnogo humaniji nego u USA, jedino su plate malo manje a porezi veci.

Naravno, ne bi radila u Sidneju, barem ne za pocetak, ali sve je bolje od srbije...

Izmenjeno (bodrum2007)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

na jednom našem forumu sam baš juče čitala jako lep opis u vezi dominikane, a ne znam smem li da napišem na kom....dosta detaljan ...(pogledaj na forumu b92 u temi putovanja), prelistaj je i tamo ćeš naći da sad ne ostavljam link...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

na jednom našem forumu sam baš juče čitala jako lep opis u vezi dominikane, a ne znam smem li da napišem na kom....dosta detaljan ...(pogledaj na forumu b92 u temi putovanja), prelistaj je i tamo ćeš naći da sad ne ostavljam link...

pa kad si sve rekla sa tim linkom neces nista da pokvaris...aj daj da pogledamo!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

uh, to je bilo prošle godine, pokušaj da vidiš kod njih na forumu, pa i u arhivi, kao i na forumu krstarice, pokušaću da nadjem i da ti pošaljem taj link, ali prošlo je gotovo godinu dana ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozz svima

u velikim sam razmisljanjima za selidbu u Dominikansku republiku,

bilo ko sa bilo kakvim informacijama molim da mi se javi,zanima me sve

zivot,kakva je situacija za posao,skolstvo,kako se sticu radni papiri,,,ama bas sve.

UNAPRED VAM SVIMA HVALA

milla.p.r@gmail.com

A zasto bas na dominikanu? Mislim, tamo je super ako ides da otvoris neki mali hotel, pa jos kad si iz srbije i podmicivanje i reketiranje ti nije strano, osecaces se kao riba u vodi :)

Ali ako ides da radis tamo za platu... zaista ti nije bas najpametnija opcija.

Ako si zdrava, prava i sluzis se engleskim, idi na brod. Tamo ces znatno brze da zaradis lepe pare za nase uslove, a posle je sve mnogo lakse. A ako se potrudis, mozes i brzo da napredujes, zato sto si bela.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

koliko moze da se zaradi na brodu i za koliko vremena?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Поздрав,

за зараду на броду не знам, не познајем непосредно никога ко се одлучио за тај корак ( само чујем приче из треће руке, али је то већ дискутабилан извор информација), али мислим да Бодрум2007, ( само када се изузме острашћеност која с времена на време провејава кроз његове постове), даје корисне и добре информације/савете.

Е, сада , за Доминикану...

Знам особу која је тамо успела ( менаџер је једног хотела и лепо зарађује), отишла је полуочајна одавде, оставила двоје деце са мужем у Србији док се она не снађе, и тамо за прво време била масер у добром хотелу.

Иначе је медицинска сестра, која овде стварно није могла да преживи ( плате су им и дан данас 300 еура), и још је имала породичну трагедију... да не дужим.

Она је код Пеђе Филиповића завршила сва 4 курса масаже, и тако отишла. После осам месеци је почела да сређује мужу долазак ( е, сада не знам шта он ради), а затим је довела и децу заједно са баком, која их је у почетку чувала ( деца су после уписала неку ок приватну школу).

Поента приче је...

немају намеру да се врате, јер сада могу да ЖИВЕ живот, а не да га животаре...( она стварно финансијски у Србији није могла да издржи), а сада је чак средила и сестри и сестрином мужу да дођу да живе и раде у Дом.( а они имају стан у власништву у Н.Саду, значи, нису баш толико угрожени у земљи мајчици...)

Толико

Поздрав

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

koliko moze da se zaradi na brodu i za koliko vremena?

Mnogo varira, od 1200 pa do 4000$ mesecno, u zavisnosti od pozicije, s tim sto je realnost izmedju 1800 i 2700 recimo. Obzirom na nizak odnos Euro - $, to i nije neka svemirska plata, ALI.

Carnival, Caribian i sl. jesovanske kompanije ulazu u svoje vredne ljude, pogotovo ako su belci i to je nasa ogromna prednost. Anglosaksonci koji idu najcesce na ta krstarenja mrze da vide "obojene" tako da vredni i cisti srbi (i hrvati) i jako brzo napreduju.

Recimo, u svakoj od tih kompanija, po neki clan "upravnog odbora" je srbin ili hrvat.

Prednost broda je sto nemas troskova a ipak solidno zaradjujes, a minus svakako sto spavas u "psecoj kucici", mada cistoj i urednoj i bas mnogo radis.

E sada, najveca prednost je sto ako odradis dva ili tri ugovora (jedan traje 6-8 meseci), onda ti nude mnogo bolje, sefovske pozicije, nude ti obrazovanje, a pak sa druge strane, posle dva ugovora, koji u proseku traju godinu i nesto, mozes sa broda da izadjes sa par desetina hiljada $ i da krenes na neki jeftiniji comunity coledge u USA, nadjes devojku, ozenis se, makar za papire... To nije neko ekstra obrazovanje naravno, ali ces barem dobiti sansu, koju u srbiji, sem ako nisi genije ili imas bogate roditelje, nikada neces imati!

p.s.

Jedno deset ljudi koje poznajem je radilo na brodu i niko nije bio nezadovoljan. Neki su pare ulozili da naprave neki mali biznis u srbiji a neki su zauvek ostali na Floridi ili otisli negde dalje u USA.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima ! Mene isto interesuje kako je u Dominikani. Moj brat hoće da ide, pa molimo sve koji znaju nešto da nam napišu (od polaska ). Hvala, pozz !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je prica o boljem zivotu na Dominikani dosta istrosena,znam par ljudi koji su otisli tamo u toj nadi al se nisu snasli i otisli dalje.Medjutim ,ostalo je sredovecna Olga koja drzi kafic i iznamljuje lezajke na lokalnoj plazi u Sosui,pa ako ode neko mozda i moze da pomogne.Ta prelepa Karipska zemlja ima klimu vecitog proleca,sto cini stanovnike izuzetno srecne i nasmejane(tako sam je ja video),i prava je sreca pojaviti se kao turista u njoj :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li neko zna koji je najbolji period za odlazak u Dominikanu tj.kakvo je vreme u novembru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolje vreme za odlazak na Dominikanu je tokom nase zime,tacnije do maja meseca kad pocinju kise.Novembar je jedan od idealnih meseci za posetu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bila sam u novembru, odlicno je. sto se zivota tice ..ne znam jer sam bila u ulozi turiste ali rekla bih da je sve stvar srece i kako se sam pojedinac snadje. ljudi su nasmejani i zasto ne pokusati? na kraju krajeva ako nista drugo prosevti godinu dana u toliko lepoj zemlji,nauciti spanski..velika je stvar

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram da posetim Dominikansku rep februara, pa bi mi svaki savet dobrodosao, privatni smestaj, hrana i sl.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26517
    Ukupno tema
    888111
    Ukupno poruka