GOTAM

ELAFONISOS

231 poruka u ovoj temi

U kom periodu si bio na Elafonisisu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam na jedan dan 18.08.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Elafonisos u oktobru

Vratili smo se pre par dana sa Elafonisosa i kao što smo se i nadali vreme je bilo predivno. Temperatura između 27 i 30 sa malo vetra. Fantastičan smeštaj u Kalomoira apartmanima, jedino što je većina radnji i taverni bila zatvorena.

Išli smo novootvorenim autoputem Tripoli-Sparti (u stvari to je put prema Kalamati odakle se odvaja novi auto put sa četiri odvojene trake 2+2) i putarina je ukupno 4.9 eu i plaća se na dva mesta. Put je duži za 26 km ali vremenski drastično skraćuje put Tripoli-Sparti. Inače tog dela autoputa nisam pronašao ni na jednim GPS mapama, a nema ga ni na StreetView etc...

Uskoro malo više :) 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I... definitivno samo u svojoj reziji... Nema ponuda preko agencija. Kako najlakse i najbrze iskombinovati bus-avio-trajekt? I moze li nesto malo o smestaju i cenama na ostrvu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim ljubiteljima Elafonisosa :D

Zanima me da li neko planira ovog leta put do tamo i da li neko zna iz prve ruke kakav je Hotel Kalimera inn?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Divan putopis,ja sam uzivala citajuci ga svaka cast! Sve toliko lepo opisano sa lepim doskocicama i sarmom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Relja, koliko ste plaćali smještaj po danu? U kojoj jedinici ste bili? Nama je ponudila 4 za 40 eura na dan - troje nas je (mi i dijete od 4 god).
Cijena za trajekt tj. vozilo od 10 eura je u jednom pravcu, dakle ako bismo htjeli biti više dana na Elafonisosu, a otići na izlet do Monemvasije, to je onda svaki puta 10 eur i putnici?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za cenu smeštaja je veoma bitan period u kome koristiš uslugu. Mi smo bili u drugoj polovini OKTOBRA, mislim da je cena bila niža, ali ne znam tačno jer je supruga to regulisala. (Supruga mi je organizovala to letovanje kao poklon pa za detalje nisam pitao, kako kažu "poklonu se u zube ne gleda" :D.) U tom trenutku jedina jedinica koja je bila slobodna bila je sa dve spavaće sobe, na prvom spratu, ali smo imali jednu spavaću sobu za korišćenje.

Što se tiče trajekta, cene koje su navedene u tekstu su za jedan pravac.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakva je situacija sa kupanjem u oktobru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za dva dana, koliko smo ovde, sreli smo troja kola BG tablica. Juce dok smo sedeli na terasi cujemo srpski-cetvoro njih, tek stigli, traze smestaj.:) Mi smo opet kod Kalomire. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Elafonisos je i dalje raj. :)

DSCN1386.JPG

DSCN1410.JPG

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam dugo u ,,dileji,,(dilemi):rolleyes: gde na letovanje ove godine,gledao Pelion pa se prebacio na Sardiniju ,,niđe veze,, al ajde,i na kraju sasvim slučajno počeh da iščitavam celu ovu temu.

Kada sam video plaže Simos i Panagia nisam mogao da verujem kako mi je ovo promaklo do sada:D

Onda počeh da tražim smestaj,prvo na Booking-u,pa sam se razočarao sa ,,siromašnom,, ponudom smestaja.Sasvim slucajno se prebacim na Monemvasiu , stari i sjajni srednjovekovni stari grad.Počeh da razmisljam to kao opciju za smestaj,ali rekoh lepo ali neisplativo,sa ,,Tripa,, videh da je u pitanju kilometraza od 37 km(jedan pravac) aj to ni po jada ,trajekt je veci problem 25 eur x 14 dana:angry::neznam:

Ženi se nije svidelo što uvece nema bas gde da se proseta na ovom ostrvu a da bude malo živo,meni je to najmanji problem,al mora ipak žena da aminuje:)

Ubedih je:klap:

a onda blagi šok,pošto smo ,,dupence ,,navikli na neke kriterijume pa tražimo apartman sa pogledom na more jer imamo bebca od 10 meseci,pa bi voleli da bar imamo tu vrstu razonode i opustanja .

Počeh da trazim sve i svasta vezano za smestaj na googl-u,nađoh smestaj na nekih 300 m od Simos plaže sa pogledom na istu,da budem iskren ništa posebno bar ne za te pare:

Dear Vladan

We would like to inform you that there is studio availability for the dates you requested.[10/09 - 24/09]
We will put baby cot for your child.
The price for the period mentioned is 80 Euros per day.
Breakfast is included in the price.
If you wish to make a reservation or for more information please contact us again via email.

Best regards

Ovi ne samo da misle da su ,,kopija Maldiva,, nego da su sami Maldivi:)

Meni je ovo nerealno za ovaj period...

Možda neko neku ideju...???

Mir Boziji, Hristos se rodi!

Srecan Bozic svima koji slavite!

Izmenjeno (Icethunder)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Po meni smeštaj treba tražiti samo u mestu.Ostrvo je toliko malo da ćeš do sve 3 plaže (Simos  su u stvari 2 plaže) da stigneš za nekoliko minuta autom. Tu je još jedna mala plažica ispred Simosa uvek zaštićena od vetra, i naravno plaža u samom mestu.Mi (supruga, dva dečaka (4 i 6 godina) i ja) smo bili 4 dana (18.09.2017. - 22.09.2017.), u apartmanima Paraskevas, na 15 metara od plaže u mestu, sa pogledom na more, naravno. Cena je bila 30 evra. Evo gazdinog odgovora:                                                                             

"Good evning, There is available apartment of two rooms, bedroom for parents and kitchen room ,inside has two single beds for childs.                                                                  Veranta view to the sea,prise is 30 euro.

Thanks Paraskevas Giasemi"
Kada smo stigli, gazda nam je zbog otkazivanja nekih Italijana ponudio veći apartman, odmah pored našeg za 40 evra. On je imao 2 odvojene spavaće sobe, odvojenu kuhinju, hodnik, kupatilo i ogromnu terasu. Pogodili smo se za 35 evra.
Inače u ovom periodu nema gužve, tako da mislim da je ovo realna cena.
U svakom slučaju Elafonisos je fantastična destinacija !!!
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26020
    Ukupno tema
    868172
    Ukupno poruka