GOTAM

ELAFONISOS

230 poruka u ovoj temi

Jel može moderator i nešto više da napiše ili da da neki link sa više informacija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.ansamed.info/ansamed/en/news/sections/generalnews/2014/05/19/privatizations-the-greek-island-of-elafonisos-on-sale-too_41a014fe-a53d-46b2-9ef5-877b849d1ee8.html

:(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hmmm, treba videti pre nego što ga kupe arapi i pretvore u Hurgadu... :'(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slazem se! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opa srpska žurka na Elafonisosu ovog leta...

Ja ću vas odmah prepoznati...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo krajem februara uplatili smestaj na Elafonisosu. Trebalo je da putujemo 24.juna ali smo morali da pomerimo 3 dana, pa tako krecemo 27.juna. Grk je bio skroz ok po pitanju toga, tako da se nadam da ce nam sada biti sve u redu. Nikada do sada nismo tako rano upaltili smestaj i verujem da necemo ni u buduce bas zbog ovih cimanja i pomeranja.

Prosle godine smo preko booking-a napravili rezevaciju pocetkom godine ali smo kasnije otkazali i onda smo otisli na drugu stranu. Sada smo opet isto uradili ali valjda ce biti ok.

U povratku smo planirali Atinu.

Mnogo se radujem jer od 2012.godine zelim da idem na Elafonisos. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili 2012 jedan dan kada smo bili u Monemvaziji. Ostrvo nije veliko, plaže su prelepe, voda plava, pesak.... Meni je nakon vožnje od Monemvazije do Elafonisosa to sve delovalo kao raj. :-) Stvarno vredi videti sve to. Na obali ima dosta taverni i koliko se sećam cene su ok sem za ribu koja je skupa svuda. Feribot je bio 25 eur čini mi se - 12,5 u jednom pravcu za auto i 2 osobe. Ako ostajete duže i ako niste bili predlažem i posetu Monemvaziji. Za to je dovoljan jedan dan. Put je krivudav ali je priroda super...

Izmenjeno (SepriLi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno. Mi smo se opredelili da tamo provedemo ceo odmor.

Nadam se da se cena ferija nije menjala drasticno pa da jedan dan u toku odmora skoknemo na kopno. U povratku smo planirali jos neke obilaske i jednu noc u Atini pa cemo tako na kraju da nadoknadimo sve dane lencarenja. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili 2012 jedan dan kada smo bili u Monemvaziji. Ostrvo nije veliko, plaže su prelepe, voda plava, pesak.... Meni je nakon vožnje od Monemvazije do Elafonisosa to sve delovalo kao raj. :-) Stvarno vredi videti sve to. Na obali ima dosta taverni i koliko se sećam cene su ok sem za ribu koja je skupa svuda. Feribot je bio 25 eur čini mi se - 12,5 u jednom pravcu za auto i 2 osobe. Ako ostajete duže i ako niste bili predlažem i posetu Monemvaziji. Za to je dovoljan jedan dan. Put je krivudav ali je priroda super...

kuda ste isli na putu do NeaPolija od Monemvasije...? :)

Ciljam da ste iz grada odmah skrenuli desno u planine...e ja sam se slusajuci glupacu sa GPSa zeznuo i skrenuo tek posle nekih 15ak km.

Da ti naidje koza u susret ne bi se mimoisli sa njom...a serpentine na Tari su mala dj'eca za ovo :) blagi uzas... Kada sam ugledao zaliv NeaPolija bilo mi ko da sam na drugoj planeti :)

Izmenjeno (banebg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kuda ste isli na putu do NeaPolija od Monemvasije...? :)

Ciljam da ste iz grada odmah skrenuli desno u planine...e ja sam se slusajuci glupacu sa GPSa zeznuo i skrenuo tek posle nekih 15ak km.

Da ti naidje koza u susret ne bi se mimoisli sa njom...a serpentine na Tari su mala dj'eca za ovo :) blagi uzas... Kada sam ugledao zaliv NeaPolija bilo mi ko da sam na drugoj planeti :)

Prvi put kada smi išli nas je navigacija odvela pravo pored mora pa tek onda u planine. Put je bio katastrofa. Ja sam stvarno mislila da nećemo živi stići. Meni je samo bilo u glavi da nas ako sletimo neće naći nikad. :-) Mislim da mi je to najgori put u životu. Sreli smo i divlje koze. :-)

Posle smo skretali odmah u brda i taj put je zaista dosta bolji mada i tu ima dosta ktivina. No u odnosu na onaj prvi ovaj je sjajan. :-)

Izmenjeno (SepriLi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko puta sam cula ovu pricu da je Nevena zabrljala i odvela ljude po nekim kozjim stazama jos u pola noci.... Ja tom sokocalu verujem samo u nekom vecem gradu koji ne poznajem, ali da mu prepustim putovanje po putevima, jok ja :dance:

A sad nesto razmisljam i nemam pojma kuda smo se mi vratili posle Monemvasije ... znam da smo isli u Neapoli koji mi je bio totalno bljak, ali se puta ne secam. Ali sigurno nismo isli tim vasim jer bih to zapamtila. Ipak sam ja bolja Nevena sa mapom u krilu :hahaha:

Izmenjeno (Putnica)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nas je Nevena,srce nase,odvela pravo u planincine,na putu ka Monemvasiji......ali smo zato,na putu iz Gitija,prvo vrludali dva sata kroz plantaze pomorandzi....valjda joj se sviđa miris...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A mozda treba ipak poverenje dati Tomi :hahaha: ...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi,juce smo stigli ne Elafonisos. Putovali smo 20 sati. Svracali smo u Leptokariju, Korintski kanal i Lidl u Skali. Tu je krenula zurka, jer smo isli kroz mala mesta, uske ulicice i puteve, uzbrdo, nizbrdo pa opet u krug. Da li smo mi negde pogresili ili je taj put jedini, ne znam ali na trajekt smo bukvalno uleteli i on je odmah krenuo. Giros je 2e, paket vode 2e, kolac i mala voda 3e, hleb takodje 2e ali je veliki. To je za sada sve, malo nam je los internet u sobi pa ako je nekome potrebna informacija, ostavite tel. u poruci da pisem na Viber. Pozdrav svima. E, da plina ima svuda usput i dosta pumpi radi 24h. Nas je to brinulo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super, baš mi je drago,dugo ste planirali.

jel dobro obeležen put posle Skale do trajekta?

jel ste išli kroz Atinu ili "prečicom" Tiva-Elefsina?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25912
    Ukupno tema
    863262
    Ukupno poruka