GOTAM

ELAFONISOS

231 poruka u ovoj temi

Zdravo svima. Razmisljamo se nesto da sledeceg leta idemo porodicno do ovog ostrva pa me zanimaju samo 2 stvari, ako zna neko od vas koji ste letovali tamo.

1. Kakva je voda sto se tice zivog sveta, tj. ima li meduza, jezeva, rakova i sl. bica posto mi je zena plasljiva :)

2. Kakva je situacija po pitanju lekara i apoteka na ostrvu ako bi slucajno nesto zatrebalo?

Bez brige,more je toplo i toliko bistro da nema opasnosti da se ne vidi gde se staje.Inače nije ništa siromasnije ni bogatije živim svetom nego i u drugim delovima Grcke,ako je to jedina nedoumic,idite slobodno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo vec poceli da razmisljamo o letovanju (prosla Nova godina :)) i uzeli smo Elafonisos u razmatranje. Mislili smo da tamo budemo 7-8 dana i da usput negde svratimo. Obicno idemo na letovanje sredinom juna, sta mislite da li je hladno more tada? U Grckoj smo bili najjuznije na Zakintosu i to preko agencije a sada bismo sami skroz do juga pa bi nam svaki savet dobrodosao. :)

Pokazuje nam na Miselinu da su putarine 27e, da li je to tacno da se ne iznenadimo? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine su putarine u jednom pravcu bile 45e. Polazno mesto je Beograd.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:D Hvala puno! Nije bas da nisu promasili! :)

Izmenjeno (Sladja)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li neka informacija o cenama hrane na Elafonisosu i da li ima plina u tom kraju? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za plin ne znam. Cene hrane rekla bih ne posebno visoke, vecernji obrok: dva glavna jela, dva predjela, pola litre domaceg vinaod 20 do 30. Zavisi da li je riba ili ne :pardon:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno. To je ok. Ima li i neki market ili pekara, ne mozemo jesti samo u kafani? :)

Kako ste nasli smestaj? Ja kontaktiram vlasnike ali kod uplate preko Wester Union-a ispadne mnogo skuplje, ne samo zbog troskova slanja, vec i zbog visokog kursa evra. :(

Izmenjeno (Sladja)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za pekarske proizvode ne znam. Mi smo "sam svoj majstor" dorucak, a onda se posle jede nešto konkretnije. Ima mini marketa, ali onako kao veliku prodavnicu nisam videla.

Za smeštaj smo koristili ovaj forum. Anett studio. Neko od forumaša je o tome već pisao. Taj neki forumaš koji je prvi bio u tom smeštaju je kontakt prosledio još nekom i nama. Tako sam ja bar razumela vlasnike, da su imali već nekoliko porodica iz Srbije. I znaju o našoj zemlji, čak se i druže sa nekim našim ljudima u Africi gde borave preko zime. :ziveli:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovorima. Mozda sam dosadna ali bas mi se ide na Elafonisos pa moram "malo" da pitam. I mi bismo za dorucak isto tako, pa da se na vreme raspitam cega sve ima. :) Za pekaru pitam, osim zbog hleba :) zbog kolaca koji su u Grckoj u svakoj pekari fenomenalni. Mada, i dalje na svetu najlepsi u Leptokariji. :)

Smestaj sam nasla na jos nekim mestima ali niko ne odgovara na mail. Ima ok ponuda i preko booking-a ali posto nemamo karticu rezervacija je za nas na taj nacin nemoguca misija. Probali smo prosle godine preko kartice od druga i nisu hteli da prihvate (u Atini) mada je slao i prateci dopis hotelu da je saglasan da se sa njegove kartice skinu sredstva za nas smestaj. :( Sad me strah da opet tako pokusavamo, sta da radim ako ne uspemo!

Da li ste odmarali negde do dole ili ste samo bili na Elafonisosu? Mi bismo jos negde ali ne mozemo da se odlucimo. Ako nista, bar u Leptokariju na kolace. ;)

Izmenjeno (Sladja)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ova agencija radi bas lepe ture do Grcke. Mi smo prosle godine nasli prko njih Epidaurus sa prevozom i polupansionom za 250e u septembru ali nismo otisli i sad mi je bas zao.

Nadam se da cemo za Elafonisos neki ok smestaj jer posle ovog kataloga mi se jos vise ide! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sladjo,

A zasto uopste placate karticom,mislim na Bookigcom?Za rezervaciju je dovoljno da samo kao garanciju date broj kartice,sa koje vam se iznos skida tek ako se u rezervisanom periodu ne pojavite,a pre toga niste otkazali rezervaciju u dogovorenom roku.Inace,platite u gotovini prilikom dolaska ili odlaska,vec kako se dogovorite sa vlasnicima.

Inace,putarine su u jednom pravcu,kroz Grcku,ne racunajuci Srbiju i Makedoniju,autoputem,27 e.

More sigurno nece biti hladno u junu,u ovom delu je i inace voda toplija nego oko Zakintosa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imali smo problem prilikom rezervacije za Atinu jer nam je rezervisao drug i nikako nisu hteli da prihvate karticu pa smo na kraju morali da odustanemo. :(

Ako nista ne rezervisemo samo cemo otici, pa ce se valjda naci nesto. Nadam se da ove godine idemo u Elafonisos. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jel ima nekih novih iskustava sa ovog ostrvceta ? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ostrvce se biti privatizovano i prodato... :'(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867555
    Ukupno poruka