GOTAM

ELAFONISOS

252 poruke u ovoj temi

Da malo ozivim temu. Ove godine u julu idemo na Peloponez. Smesteni cemo biti u Tolo. 

Da li je realno da kolima krenem rano ujutru put Elafonisosa i kasno uvece vratim? Pise da je put oko 4 sata. Planiram da svratim u Spartu i tu napravimo pauzu. 

Sa kog mesta se hvata trajekt i u koliko sati je zadnji sa ostrva? 

Hvala

Malo je debilno da sam debe citiram, ali posto se post ne nadovezuje, da bude kao celina

Bili smo juce do Elafonisosa. Moguce je da se ide i vrati u jednom danu, ali ne preporucujem. Mnogo je troskova za malo uzivanja. 

Isli smo najkracim putem, magistralnim. Do Sparte je katastrofa, a od Sparte djene-djene. Ide se do mesta Punta, hvata trajekt, i slilazi na ostrvo.

Ostrvo je prelepo i plaze pre ostrva u mestu Punta. Nestvarno ciste i lepe. 

Sto se trajekta tice, ima ih cesto u sezoni i nema potrebe za cimanjem. Cena je 12e za auto, 2e za odrasle osobe i 1 e za maloletne. Mi smo platili 18e u pravcu.

Na ostrvu je duvao vetar i bilo je talasa. Klinke se nisu mogle kupati opusteno. One koje ne izlaze iz vode, nisu zelele da udju drugi put u vodu.  Jeste prelepo, ali smo se previse navozali i bili smoreni vetrom  i utisak nam nije bio 10/10. Vise je bilo 6/10. Bili smo na Simos plazi, nismo bili na Kato Nisi, sto mislim da nam je bila velika greska, ali jbg. Mislim da je bilo mirnije more i manje vetra.

Vracali se autoputem, jer deca nisu mogla vise one krivine (stajali vise puta zbog mucnine), i autoput kosta malo vise od 8e, ali je prelep. Znaci, do Sparte magistrala i od Sparte autoput.

Na tamo sa pauzama putovali oko 5 sati, i u povratku oko 4. Samo 3 sata proveli na plazi.

Suma sumarum, mnogo umora, za 3 sata kupanja. Da li bih ponovo ovako isao? Ne. Mozda da nocim dan ili dva. Ovako se porodicama ne isplati. Dali je lepo? Prelepo je. Dozivljaj ke vrh, i mnogo bih se kajao i generalno cela porodica, da nismo otisli. Nesto slicno kao za Milos plazu na Lefkadi pešaka sa porodicom. Mnogo muke, za malo lepote, koje tu u okolini ima mnogo. 

Moze da se zaobidje :)

Suma sumarum troskova.

18e trajekt u pravcu, 36 u oba pravca. Putarine cca 8e, gorivo cca 50e. Bez hrane, pica, lezaljki i Jumba :)

Cirka 100e

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sacipko

Mi stizemo za par dana na Elafonisos i bicemo tamo 8 noci ? sa bebom smo pa me zanima ima li lezaljki na plazama Kato Nisi i Simos ? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Verovatno ste vec tamo. Na Simos ima. Na kato nisi, nismo bili

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Verovatno ste vec tamo. Na Simos ima. Na kato nisi, nismo bili

Da, na Elafonisosu smo ,predivan je ? cena lezaljki je od 20 do 40 eura .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@sacipko

Mi stizemo za par dana na Elafonisos i bicemo tamo 8 noci ? sa bebom smo pa me zanima ima li lezaljki na plazama Kato Nisi i Simos ? 

Ima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ove godine,kao i prosle, smo se prelepo proveli na Elafonisosu i kod Kalomire. 

Bakii, više puta ste bili kod Kalomire pa bih zamolila za par informacija...Za period koji nam odgovara nudi nam studio 2 ili 3, u bašti. To verovatno znači da nemaju pogled na more? Da li ta dva studija imaju malo privatnosti ili su na prolazu? Pretpostavljam (na osnovu fotografija) da su 1 i 4 na spratu? Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam Bakii ali sam bila dva puta kod Kalomire. :)

Ona ima dva u prizemlju, jedan u potkrovlju i apartman na prvom. 

Ovi u prizemlju nemaju pogled na more.

Sve smeštajne jedinice kod nje su prelepo uređene. 

Mi smo bili prvi put u potkrovlju, drugi put na prvom spratu.

Ovi u prizemlju imaju privatnost, gledaju im te (da kažem terase) ka dvorištu a odvoje su između sebe.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Хвала Слађо, на сајту нисам видела слике тих тераса па сам бринула да ли има икакве приватности.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisu to bukvalno terase. To je izlaz ka dvoristu. Samo sto su odvojene jedna od druge.

Te godine su imale i ljuljaske. Provela nas je kroz sve sobe.

Ona skoro svake sezone renovira.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisu to bukvalno terase. To je izlaz ka dvoristu. Samo sto su odvojene jedna od druge.

Te godine su imale i ljuljaske. Provela nas je kroz sve sobe.

Ona skoro svake sezone renovira.

Hvala Slađo, znači nema ispred sobe neki deo za sedenje? Studio u potkrovlju ima tersu (koliko vidim na slikama) ali je za 2 osobe a nas je troje...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ima deo za sedenje.

Ulaz u apartmane je na jednoj strani kuce, deo za sedenje je okrenut ka dvorištu. Nema niko da prolazi tuda.

Kažem da nije klasična terasa jer je u nivou dvorista. 

Slikala sam tada sve ali sam slike obrisala. :(

U potkrovlju je jedan francuski i bio je jedan mali krevet kada smo mi bili, kao sofa neka. Mi nismo koristili jer nas je bilo dvoje ali to biste morali da proverite sa njom. Mi smo bili 2015. Ona je od tada renovirla bar dva puta, zato kažem da proverite.

Isli smo i 2017. ali tada smo bili na prvom spratu. Taj apartman je ogroman.

Nasla sam kod nje na instagramu sliku. Nadam se da nije protiv nekih pravila da objavim, ako jeste neka neko obriše.

Vidi se da ovo jedno nije klasična terasa ali da ima mesta za sedenje a i privatnosti. Drugo jeste, to nisam mogla da se setim. :)

Nadam se da ce pomoći. 

U svakom slučaju, ona je super. Možete da je pitate i da vam pošalje slike.

Mi smo 2014. bili u Edemu preko puta nje i ja sam odmor provela mastajuci o letovanju kod Kalomire. :) Sledeće godine smo i došli. 

IMG_20230127_002918.jpg

Izmenjeno (Sladja)
Ubacivanje slike
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26852
    Ukupno tema
    901752
    Ukupno poruka