GOTAM

ELAFONISOS

252 poruke u ovoj temi

Elafonisos mi je odavno na spisku želja. :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Da podsetim :)

da je otvoren autoputem Tripoli-Sparti (u stvari to je put Tripoli-Kalamata odakle se odvaja novi auto put sa četiri odvojene trake 2+2) Putarina je ukupno 4.9 eu i plaća se na dva mesta. Put je duži za 26 km ali vremenski drastično skraćuje put u odnosu na stari put Tripoli-Sparta (na starom putu dosta se vozi po brdovitom kraju :) ). Inače tog dela autoputa nema na starijim od 2016.g. GPS mapama, a nema ga ni na StreetView ... 

 

 

Put 1.jpg

Put 2.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blagodarim:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Icethunder i @Relja

Ima ga na Youtube

 

Uzivaj Thunder momce:rolleyes:

Izmenjeno (Mikko)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Mikko Hvala druže moj,i ti takođe!

Vidim da ponovo voziš:) za poduhvat:klanja:

Ne znam kakve su ti ambicije što se obilazaka tiče,s obzirom da znam koliko je dole prostranstvo u pitanju+vožnja tamo-nazad,nije mi dobro na samu pomisao:)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Icethunder

Nabavljen je brand new 01volkswagen.png.43f82a904f57d27f4bea59a

zato Krit mora pasti:brm:,doduse samo Zapadni.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Icethunder

Nabavljen je brand new 01volkswagen.png.43f82a904f57d27f4bea59a

.

 

Devojka moze da bude i sa sela,al auto mora da bude iz Nemacku:hahaha:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Icethunder

Citas me k'o knjigu.:klap:

Glede,Elafonisosa,zgodna  lokacija sa lepim plazama i smestajem,ali...mislim da bi me posle  2-3 dana uhvatio psihomotorni nemir.:nuncake:Navikao sam da  zujim od plaze do plaze,ne zato sto su mi oktani udarili u glavu,vec zato sto to vise odgovara mom senzibilitetu.

Gledam sada ,mozda bi u buducnosti Gitio ili Mavrovuni,bile dobre  baze za vamos-tamos zujanje u tom delu Peloponeza,ali pre toga Krit.

Izmenjeno (Mikko)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Icethunder

Citas me k'o knjigu.:klap:

Glede,Elafonisosa,zgodna  lokacija sa lepim plazama i smestajem,ali...mislim da bi me posle  2-3 dana uhvatio psihomotorni nemir.:nuncake:Navikao sam da  zujim od plaze do plaze,ne zato sto su mi oktani udarili u glavu,vec zato sto to vise odgovara mom senzibilitetu.

Gledam sada ,mozda bi u buducnosti Gitio ili Mavrovuni,bile dobre  baze za vamos-tamos zujanje u tom delu Peloponeza,ali pre toga Krit.

Tako sam i ja ..prvo Elafonisos pa zapadni Krit...sve kolima..i to VW...:D

Elafonisos je fenomenelan, jeste malo ostrvce, ali nije da nema šra da se obiđe u blizini...sam je dođivljaj doći do njega.....a .tu je i Monemvasija, Gitio,, Neapoi...od Pounte .trajekt nije skup i ide baš često...pisao sam već...

Ako treba neki savet, tu sam....

 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@Icethunder

 

Glede,Elafonisosa,zgodna  lokacija sa lepim plazama i smestajem,ali...mislim da bi me posle  2-3 dana uhvatio psihomotorni nemir.:nuncake:Navikao sam da  zujim od plaze do plaze,ne zato sto su mi oktani udarili u glavu,vec zato sto to vise odgovara mom senzibilitetu.

 

Meni pričaš:),baš na tom Kritu 2012-te ,umalo da dobijem onu Grčku belu  mini crkvicu pored puta(sreća pa nam  je Bog dao samo žuti karton:D )Nisu ljudi džaba rekli,kad god planiraš nešto,zasmejavaš Boga:)

Eh, onda dođe malo dete,pa prikočiš...(bar dok ne poraste:)),dok sam ne skapira ko su mu roditelji:hahaha:Mada ni prošle godine na Kefi ga baš nisam mnogo štedeo, sa svega 6 m,spržio sam skoro 900 km za dvanest dana koliko smo proveli dole, iako sam je (KEFU) predhodne dve godine ,prošao što se kaže i uzduž i popreko.Ne bih ga ni sad maltretirao ,nego vetar i talasi nam nisu dali mira(što tebe naročito može očekivati dole) Došli smo kući prilično umorni,prvo dete, a nismo uz njega dobili upustvo za upotrebu:D,pa smo malo i sa organizacijom bili loši...

Sasvim slučajono natrčim na ovu temu po povratku odozdo,i post @Relja ,iskren da budem do tada nisam ni znao da Elafonisos postoji:)(kada me ljudi pitaju,gde ćeš ove godine na odmor?,kada im kažem ,prvo me gledaju bledo,a onda ide pitanje a gde je to?,)mada bih se zarekao,da sam jednom davno dobio disk od agencije koja se tada zvala Kalodoukas(ne znam da li još uvek postoji),u folderu najlepše plaže Grčkih ostrva,bila je i Simos plaža(malo me podseća na Elafonisi na Kritu), u čijoj ćemo neposrednoj blizini i odsesti ove godine 14 dana.

Dete je prošle godine bilo kao ,,saksija,, gde ga postaviš to je to.,do duše ne baš uvek..ali sada teško da će biti tako:)

Mislim da će nam ovakav ritam prijati u potpunosti...jer sada hoćemo definitivno odmor a ne umor:),mada sam uživao dok sam čitao @jelenap. putopis i video njeno mišljenje za Elafonisos (da joj je dovoljan i jedan dan,znam da je ovo subjektivno mišljenje i stvar ukusa...),putopis pirati sa Kitire,koja mi se takođe čini zanimljiva,iako pusta...nije mi jasno zašto je putopis ,,spakovan,, u  Jonsko more (ali sam čuo da ga zovu najjužnije ostrvo Jonskog mora),možda mi geografija nije jača strana:)

Video sam na netu da postoji i Simos kamp u čijem kompleksu postoji i restoran Self-servis(ako sam dobro razumeo,otvoren za sve posetioce),pa tako čovek u toku dana može klopati a ne udaljavati se mnogo od ove prelepe plaže.http://simoscamping.gr/sr/,posebno me je obradovalo,kada sam video da nas uvažavaju i na ovaj način,tako što su na svom sajtu postavili ,,meni,, na SrBskom:klanja:

Mislim da si za ,,mirnoću,, ovog ostrva u pravu,kada biram mesto kao buduću destinaciju,prvo pročitam nešto o tom mestu, i komentare i utiske a onda kao neizostavni deo odgledam po koji YT-klip o istom, pa uporedim sa svojim i gospođinim(tj.zajedničkim-jedna duša a dva tele:D) afinitetima i potrebama.

Do sada, ovaj sistem  je radio ,,bez greške,,

Npr. noćni život glavnog sela (da tako kažem) na Elafonisosu

Za moj ukus mnogo mirno i malo... (najživlje mesto na ostrvu:))

Ali @shonebg je u pravu,ima tu gomila stvari koje to mogu  ,,kompezovati,, na ovaj ili onaj način.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li postoji mogucnost za neku varijantu avio prevoza iz Beograda do Elafonisosa? Avion do Kitire pa onda nekim brodom do Elafonisosa? Autom put od 1500km nije nimalo naivan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

27. marta sam operisao diskusherniju,u januaru kada sam se odlucio za Elafonisos i uplatio 20% avansa za smestaj nisam mogao predvideti ovaj detaljcic.

Ako ja ovako kljakav 9 -tog septembra odvozim tih 1460 km (po GPS-u) u jednom pravcu+ zujanje dole i nazad+beba imace 18 m.moze svako:D

Salu na stranu,mozes nociti negde pa prepoloviti put,Kamena Vourla 930 km npr.kao opcija uz autoput,mi smo se odlucili za Halkidu (1057 km) ako uspemo da je vidimo,osetimo i dozivimo posle dorucka.

Nisam siguran za avio,svakako varijanta sa presedanjem,mozes pogledati preko pretrazivaca avio letova.

Jelena je postavila link    ,raspored polazaka Kitira -Neapoli auto <4.25  44€+11€ po osobi pa onda Neapoli ili Pounta-Elafonisos 10.5+1€ po osobi.

Until 14/6/2018

Neapolis-Kythera

Monday 09.00

Tuesday 12.30

Wednesday -

Thursday 09.00

Friday 14.30

Saturday 10.00

Sunday 11.00

Kythera-Neapolis

Monday 16.00

Tuesday 16.00

Wednesday -

Thursday 16.00

Friday 16.15

Saturday 14.00

Sunday 14.00

 

From 15/6/2018 until 19/7/2018

Neapolis-Kythera

Monday 09.00

Tuesday 12.30

Wednesday 09.30

Thursday 09.00

Friday 14.30

Saturday 10.00

Sunday 11.00

Kythera-Neapolis

 

Monday 16.00

Tuesday 16.00

Wednesday 11.30

Thursday 16.00

Friday 16.15

Saturday 14.00

Sunday 15.00

 

From 20/7/2018 until 3/9/2018

Neapolis-Kythera

Monday 09.30 & 14.30

Tuesday 09.30 & 14.00

Wednesday 09.30 & 14.30

Thursday 09.30 & 14.00

Friday 09.30 & 14.30

Saturday 09.30 & 14.30

Sunday 09.30 & 14.30

Kythera-Neapolis

 

Monday 12.00 & 17.00

Tuesday 11.45 & 20.30

Wednesday 12.00 & 17.00

Thursday 11.45 & 20.30

Friday 12.00 & 17.00

Saturday 12.00 & 17.00

Sunday 12.00 & 17.00

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka