GOTAM

ELAFONISOS

252 poruke u ovoj temi

A slika neka? Moze? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od sutra ću okačiti neke, nisam bio pri kompu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo par fotkica

m1.jpg

m2.jpg

m3.jpg

m4.jpg

m5.jpg

m6.jpg

m7.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prelepo! :)

Hvala na slicicama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svim ljubiteljima Elafonisosa. Evo informacije koja može biti od pomoći svima koji se razmišljaju da krenu put ostrva. Prekjuče sam dogovorio smeštaj u Coralli rooms za 4 osobe (2 odraslih i 2 deteta) od 20.-28.7. za 65 EUR noć. U pitanju je jedna veća soba sa 4 kreveta, kuhinjom, kupatilom i verandom u prizemlju (na 1. i 2. spratu su smeštajne jedinice za 2 osobe). Smeštaj je direktno na gradskoj plaži, na kojoj se doduše slabo ko kupa i veoma blizu svim dešavanjima u mestu Elafonisos town. Tražili su prvo 75 EUR pa su spustili. Najverovtnije može i za 60 EUR, pa možda čak i za 55 EUR (vidim da za 2 osobe u prethodnoj sezoni u špicu može da se uzme za 30 EUR). U međuvremenu sam dobio ponudu i za Glaros rooms za 60 EUR. Meni deluje taj smeštaj za nijansu skromniji. Takođe je veoma blizu Coralli rooms-a. Sve u svemu nadam se dobrom odmoru. Krećemo dan ranije u utorak iz Beograda sa ciljem da po mogućstvu izbegnemo veću gužvu. Spavanje na putu ili u Thivi ili nešto malo severnije ka Leptokariji. Nadam se da ovo može pomoći ljudima koji takođe razmišljaju o ovoj destinaciji. Nakon toga u nastavku planiramo Vasiliki na Lefkadi pa možda mogu da pomognem i oko te destinacije. Pozdrav 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep provad pa javite utiske. Na lepom je mestu Corali a plaza preko puta moze da posluzi, nama jeste nekoliko puta. Inace, na toj plazi su i dve kornjace Caretta Caretta pa moze da bude zanimljivo plivanje sa njima. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Leptokarije do Tive imaš dosta, odnosno,ako napravite pauzu u Leptokariji za sutra ti ostaje dobar deo vožnje,možda i više nego prvog dana...

Ako tome dodaš pauzu u Termopilu i Korintu, onda ćeš voziti sigurno ceo drugi dan..

Mi smo prenoćili u Thivi, ima 3-4 hotela, jedan je sa bazenom pa nam je super legao posle celodnevne vožnje..

Sutra smo krenuli ranije oko 7h  i stigli na Elafonisos oko 14 h..

Izmenjeno (shonebg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sladjo, Shonebg hvala na korisnim informacijama. Može li neko da pomogne oko trajekta. Treba li nešto unapred da rezervišem ili je dovoljno da se samo pojavim i ukrcam? U sredu, 20.7. stižemo najverovatnije u popodnevnim časovima na trajekt. Hvala i pozdrav

Izmenjeno (Philipp)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trajekt ide na svakih pola sata. Nema sta da se rezervise, samo dodjete i to je to. :) Cena je 10e za auto i 1e po osobi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spisak najbolje ocenjenih taverni sa Tripadvisor-a na Elafonisosu.

1. O Boukas Fish Tavern

2. Afi Menti Fish Tavern

3. Kostantinos-Evanghelia

4. Ourania Taverna Ouzeri

5. Ta Nisia tis Panagias

Da li je to to ili ima neko još neku preporuku? Sve vrste hrane (morska, nacionalna grčka, italijanska,...) dolaze u obzir.

I ako može još informacija oko parkiranja na plažama. Koliko je udaljen parking od plaža i da li se plaća, i ako da koliko?

Hvala unapred na informacijama. Pozdrav  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se restorana tice, ne znam kako se zovu. Gde god budete seli necete pogresiti. :)

Parking je malo dalje od Simos plaze. Odnosno, plaza je siroka mnogo pa ima da se ide od samog ulaska na plazu do mora do recimo dela gde se dve plaze spajaju. Mi smo tu najvise voleli da budemo. :) Ujutru je ok, u podne kad se podje nazad je "zanimljivo".

Ako idete, da kazem, na desnu plazu Simos (Sarakiniko valjda) idite do table gde pise Buddha's Beach Bar. Ima parking, a kratko se ide do plaze. :)

Na plazi Panagitsa je blize mnogo.

Sto se tice Lefki plaze, tu se parkirate pored puta, iznad same plaze.

Ovo je slika sa Panagitse.

 

IMG_20140703_085353_980.jpg

E, da. NIgde se ne placa parking. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlučili smo da na putu do Elafonisosa iz Beograda prespavamo u Kamenoj Vurli, cca. 930 km od BGD i po ADAC planeru rute nekih 10,5 sati vožnje. Jedno noćenje za 2 odraslih i 2 deteta 50 EUR bez doručka. Smeštaj na Booking-u ima ocenu 9,2 pa će valjda biti sasvim pristojan za ne previše novca. Odluka za Kamenu Vurlu je pala jer je pored samog auto puta, zatim direktno je na moru pa ćemo iskoristiti uveče da se malo prošetamo i večeramo na obali, a i u nastavku planiramo da idemo auto putem dalje (a ne preko Thive-Tebe). Od Kamene Vurle do Elafonisosa ima još 500 km ili oko 7,5 sati vožnje.

U međuvremenu smo uplatili kaparu od 100 EUR za smeštaj i kontaktirali ih da nam pošalju neku potvrdu rezervacije. Odgovor je da nas čekaju i da ne brinemo da nas čeka smeštaj. Da nismo slični njima većinu bi zbog ovoga uhvatila blaga panika, ali znajući ih najverovatnije će sve biti ok. Takođe i u smeštaju na Elafonisosu, pre toga u Kamenoj Vurli, kao i nakon toga na Lefkadi gde nastavljamo su nam naglasili da se ostatak troška (kada se odbije kapara koju smo platili elektronski) za smeštaj plaća isključivo u kešu. Razlozi su nam pretpostavljam svima poznati. Za sada toliko pa ako bude još nečeg interesantnog javiću.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ide li neko ove god u avgustu na Elafonisos? da li je neko isao sad u julu za neke info? ja sam sa devojkom tamo od 08.08.?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovogodisnji odmor je zavrsen ali se zapocinju pripreme za naredni. :D Kako vidim, svi su odlazili na Elafonisos u "sopstvenoj reziji". Ni na netu ne nalazim agencijske ponude. Da li je nekome poznato ima li neka nasa agencija u svojoj ponudi ovo ostrvo? Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa vremenskom distancom od 5 godina, moram priznati da sam bio razočaran brojem turista na prelepom Elefonisosu.

Ove godine se čekalo u redu za trajekt ( min. 90 minuta), Budhha bar ležaljke 15 eur.

Ccccc..

Ali ipak je prelepooooo

WP_20160818_16_04_14_Pro.jpg

WP_20160818_18_04_23_Pro.jpg

WP_20160818_18_04_31_Pro.jpg

WP_20160818_19_52_12_Pro.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka