GDIN

Tasos-opšta tema

1086 poruka u ovoj temi

Zdravo, narode.

Pre svega da se zahvalim na svemu sto sma za ovih par godina procitao ovde. Stvarno ste sjajna druzba! Kako biste Vi, svetski putnici, rekli - na forumu sam rekreativno & povremeno "lurker" i stvarno sam procitao dosta ne samo korisnih, vec i veoma divnih stvari...

A ujedno da se zahvalim i unapred na pomoci.

Da ne bih "duljio" previse, situacija je sledeca - igrom slucaja na more krecemo za tacno 4 dana iz Beograda. Devojka i ja, 30tih godina, mladi, obrazovani, pametni i lepi :)

Odlucili smo se sinoc (mi smo jedni od onih sto ne donose lako odluke, zovite me slobodno agonija izbora), da to bude Tasos. Obzirom da izbegavamo agencije a mnoge su samo prevrnule ocima kada smo im rekli za kada nam treba smestaj, da li biste mogli da mi pomognete (citaj: preporucite, date kontakt) da na boom nadjemo smestaj na Tasosu.

Za one koji vole da budu "pametni" u ekipi - apsolutno se slazem da toga verovatno ima negde na ovom forumu ali, nemojte me shvatiti pogresno, PREVISE je svega :)

Zbog pisanja sa prve teme smo se i odlucili (a to nam uvek tesko ide) za, za nas rekordno vreme i da krenemo put Tasosa.

Dakle:

Krecemo devojka i ja, automobilom, iz Beograda, silazimo sa trajekta na ostrvu i...

Ako nekome nesto znaci rec budzet, recimo da smo spremni da damo do 50e za sobu/apartman/studio. Mozda i malo vise ukoliko to vise vredi vise... Naravno, ako je cena manja, zaradice vise prodavci vina na ostrvu :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Džabe da vam sada predlažem razne smeštaje kad nemam pojima u kojima od njih ima slobodnih soba/studija. Dakle, najbolje je da vam ja i ostali Tasofili pomognemo da izaberete mesto na Tasosu u koje ćete otići, a vi onda pravac u to mesto pa redom na vrata vila koje vam se svide na licu mesta. Kakva mesta i plaže volite, planirate li izlaske, noćni provod ili ne, hoćete li da zujite po ostrvu svaki dan ili da se izležavate na gradskoj plaži?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li i u sred sezone moze da se ode na bum i ocekivati da ce se naci ok smestaj bez naduvanih cena (prevashodno Potos) ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teško, posebno ove sezone kada su ljudi krenuli sa rezervacijama već od novembra. Bilo bi bolje da nešto rezervišeš već sada ili najkasnije pre polaska na put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Idemo prvi put na Tasos a svratili bi usput do Lidla a pošto ga imamo kod Stavrosa i koliko sam obavešten kod Kavale,neka preporuka do kojeg je jednostavnije stići?

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svejedno je.

Da bi došao do oba, moraš se isključiti sa autoputa.

Možda je jednostavnije da svratiš u Lidl kod Stavrosa.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada je otvoren taj LIDL kod Stavrosa, agencije su same u povratku sa Tasosa, nas vodile tamo - taj slobodno. 

Možda ću i lupiti, al mislim da je to bila 2oo4. godina još. 

****

Joco,

Sa Tasosa i onda i sada uvek busom prolazimo tom ulicom Asprovalta, Nea Vrasna, Stavros u kojoj ima najmanje 6 diskontnih marketa - tako da ukoliko imate vremena, ne morate samo obići Lidl. Sada smo skupljali i putnike i vodiče iz svih tih mesta, jer smo bili poslednja smena. 

Na ovoj mapi je ona lepo ucrtana:

mapa%2Bmeni%2Bnova%2Bvrasna.jpg

Izmenjeno (Biljana 2302)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U tom kod Stavrosa smo jednom već bili kada smo letovali u Vrasni tako da znam gde je al ajde da pitam i za ovaj drugi,u svakom slučaju hvala na odgovorima :thankyou:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 6 sati, JocaB2007 je rekao/la:

Pozdrav svima!

Idemo prvi put na Tasos a svratili bi usput do Lidla a pošto ga imamo kod Stavrosa i koliko sam obavešten kod Kavale,neka preporuka do kojeg je jednostavnije stići?

Hvala unapred

Lidl Chrisoupoli, na putu prema Keramotiju!?! To vam je "usput".Screenshot_2016-02-04-20-13-10.thumb.png

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super,pa ovaj nam je baš "usput" a niko nam ga nije do sada spominjao.Hvala WOB,svaka čast!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali Lidl u Grckoj radi i nedeljom u toku sezone,interesuje me bas ovaj u Chrysoupoliju,ili je bolje svratiti u Vrasnu bech u Lidl ,posto je veca verovatnoca da taj radi posto je vise u turistickom naselju nego ovaj u Chrys.,posto bas u nedelju ujutro stizemo u Grcku(Tasos)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko znam, Lidl nigde i nikad ne radi nedeljom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da Lidl radi nedeljom,mi smo prošle godine stigli u nedelju ujutru i svratili u onaj kod Nikitija.E sad koje je radno vreme,probaću na nađem negde a možda i neko zna

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jes, evo vidim  da neki Lidl marketi u Grčkoj rade i nedeljom , čak I sad van sezone , ali ne znam baš  za taj u Hrisopoliju. Mi smo kupovali tamo na putu za Tasos,  ali nije bila nedelja, a npr. pre par godina na Krfu uopšte nije radio nedeljom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Krfu radnje rade četiri dana u nedelji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka