GDIN

Tasos-opšta tema

1059 poruka u ovoj temi

Ja sam uglavnom nesmotrena, ne samo na Tasosu. Al Tasos će mi ostati u sećanju i valjda dozvati pameti. Sad ću da vam ispričam šta nam se desilo u petak. Krenemo busom do Skale Marion i zamolimo vozača da nam stane na drugom ulasku u selo, onom na strani Limenarije (svuda hoće da stanu, bez obzira što im tu nije stanica). Odatle se spustimo nekih 500 metara zemljanim putem do plaže Fari. Tačno pre spuštanja na plažu, na sasvim ravnom delu puta, mojoj sestri isklizne noga. Dočeka se na levu šaku i kvrc, ode zglob. Sreća, tu se našao jedan mlad rumunski par i odvezu nas do Skale Marion a zatim i do Prinosa, u bolnicu. U bolnici pruže prvu pomoć ali im rendgen ne radi. Taksijem u Limenas kod privatnika koji prepodne radi u Limenasu a popodne u Limenariji. U Limenasu nema rendgen, pa čekaj popodne i pravac Limenarija. Opet bolja varijanta od odlaska u Kavalu. U Lumenariji snimi i namesti ruku, stavi gips i uradi kontrolni pregled. Uzme nam 150 evra. Valjda će osiguranje refundirati troškove.

Eto, gde se nismo lomatale i nista se nije desilo a ovo se tako namestilo.

Nego, @VERANDA, zlatna mačka:shokiran:?

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh...Nasekirale ste me..

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lila, moja reakcija na kvrc ....Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Jaaaaaaooooooooooooooooooojjjj

:ranjenik::ranjenik::ranjenik:

Čitao tih dana Tristo ratnika...cita cita pa pocne da se smeje kao lud...ja reko sta je toliko smesno ozbiljno stivo istorija...nece da kaze...kad ono psovke tako socne da se postidis a knjigu mu preporucio bibliotekar!!! Spartanci sa ludim Leonidom...divlji. hrabri. Nepobedivi pa su valjda uticali na mastu.Mada tvrdi 100% da je video...ja sam bila zabavljena nekim drugim stvarima pa je nisam videla.:D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, kakav dogadjaj :sad:

Ja sam dva puta izvrnula zglob na nozi i jednom na ruci i to ne na nizbrdicama i rekla sam mzuu da vise ne idem po nezgodnim putevima. Naravno, isla sam i to ovog leta. Za nekoga je ta staza od presahlog potoka nista, a ja sam se bas namucila !

@sandraivlada, medena je plazica! Bas briga onu macku, njoj je sve lako :D A covek je dosao po hladnijem vremenu, to je isto lepo, tako cu i ja uskoro, ali ne na Tasos :-)

Izmenjeno (Tirkizna)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

https://www.youtube.com/watch?v=D9b7rccBjWc   Evo nasla sam i taj putic...

Jel vidiš kakva je to lutka od plaže? A desilo se na skroz ravnom putu, neverovatno.

Sad je sve ok, na kontroli na Banjici rekli "al je Grk opravio, svaka mu čast" :D. A doca Grk, zanimljiv lik. Preko 2 metra visine, kao dobroćudni meda, vozi veliki motor. Imate sliku u glavi?

Ne želim da ikome od vas zatreba ali, ako se to desi, ordinacija mu je u Limenariji na 20 metara od Vodafona.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam ga zamislila :D

Hvala, za ne daj Boze!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad kad pocnu naglo da padaju zeMske po Tasosu....Lila :uraaaa:

Jeste li kontaktirali osiguranje oko refundacije?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Predali smo dokumentaciju. U pitanju je Triglav osiguranje. Sad čekamo na odgovor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila si na Svetoj gori u Hilandaru?

Naravno da nisam, ali koliko se secam da su mi pricali da nesto tako rano pocinje sluzba, mozda gresim, oprostite... Bila sam u nekim manastirima u Sr kao sto rekoh gde je rano pocinjalo , na Sv. Goru Atonsku zene ne mogu ici.

Inace sam bila s u Arhangelima ponovo sad 22.09., htela sam otici na liturgiju 21.09. ali je svestenik u Potosu zvao manastir da pita kad pocinje liturgija i rekli su da nece biti jer je jeromonah na sv. Gori. Tako da se desilo  da ne bude liturgija na praznik

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bio sam na tasosu prosle godine. opsti utisak los nikad vise nista posebno a toliko izvikana destinacija, od neljubaznih grka do lose infrastrukture .... plaze ko plaze nisam tip turiste koji lezi ceo dan na plazi i pece se na suncu zanimaju me i druge stvari.toga na tasosu nema. sama struktura turista govori kakva je to destinacija, rumuni, bugari i srbi naravno

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tebe je neko opasno iznervirao tamo...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rumuna, Srba i Bugara ima najviše jer im je blizu. Nisam znala da se kvalitet neke destinacije odredjuje prema nacionalnosti gostiju. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@lazar777 gde si do sada letovao? 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ha, ha, nema nista na Tasosu sem plaza? Gde si ti uopste bio?! :shokiran:

Jesu li Srbi, Bugari i Rumuni neki jadnici,a svi ostali narodi su gospoda? I prijatelje biras u odnosu na dubinu dzepa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26041
    Ukupno tema
    869033
    Ukupno poruka