GDIN

Tasos-opšta tema

995 poruka u ovoj temi

Zavisi od svetlosti kakva ce boja vode biti,to nekad popravi ili pokvari sliku. Uvece slikano more ne moze biti isto kao ujutru. Mene je zaintrigirala Tripiti bas iz ovih slika i sutra idem na nju.

A dajte neki savet gde je topla voda u blizini Potosa da mi bude sledeca za obilazak.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Velika crkva je otvorena i dostupna za sve u toku sluzbi. Manastir je metoh Svetogorskog manastira Filoteja pa je mozda malo zatvoreniji nego sto ste navikli 

Baš iz tog razloga smo i bile prve u manastiru. Radi od 8. Nije bilo službe :neznam:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slikano je 2015. u julu, posle 20h... Tada je tako izgledala... Da ne želim da čitam o Tasosu, ne bih ni čitao, pratim samo teme koje me interesuju... a svoje mišljenje smem valjda da napišem... žao mi je što se ne slaže sa tvojim i što ti to smeta.

Uopšte mi ne smeta da izraziš mišljenje koje je različito od mog. Ali mi se u startu učinilo da ne radiš to, već da insinuiraš da lažem.

Možda imam čudan ukus kad su plaže u pitanju al ova je zaista prelepa. Mi smo na nju sišle u 9.30. Samo dva kampera pod maslinama. Njihovi vlasnici, starija generacija, u levom delu plaže gde su ona tri suncobrana. Plaža ogromna, pešcana, boja mora još neviđena na Tasosu. Kad se gleda sa brda vidi se da je podloga u desnom delu beli pesak jer ga talasi podižu. Konačno nešto baš po mom ukusu na ovom ostrvu. I onda ti kažeš nije kao na slikama :neznam:.

Mene je zaintrigirala Tripiti bas iz ovih slika i sutra idem na nju.

Sanja, onda krajnji desni deo. Tu je najbolji ulaz. Kako ideš levo pojavljuju se ploče a u levom kraju su nudisti. Na ovoj plaži je voda najprovidnija a podloga je sitni šljunak. Na obali je pesak.

Nadam se da će ti se dopasti.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...najvise sam volela Limenas, ujutro u 6h, na klupi u staroj luci, sedim sama i gledam u vodu, znaci neporcenjivo za mene !  Za vas mozda ne , ne znam....

moze, samo da zoru pomere u 8h:D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mnooogo je ranooooo

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš iz tog razloga smo i bile prve u manastiru. Radi od 8. Nije bilo službe :neznam:

U 8h je liturgija nedeljom i praznikom. Bas juce je bio praznik, a prekjuce nije bio... Ne znam kakav je tipik u Arhangelima , ali recimo u Hilandaru kad nije praznik  jutarnja pocinje oko 12h ujutru, i ovde gde sam ja bila po manastirima u Sr takodje rano izjutra je pocinjala oko 5h a negde i dosta ranije, tako da se do  8h vec sve molitve zavrse. realno nemam pojma zasto ste nalelteli na takvu situaciju, ovde nesto pametujem, ali verovatno je vec bila zavrsena jutarnja molitva..

Izmenjeno (kokos)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila si na Svetoj gori u Hilandaru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lila P, da si varala varala si ali ipak hvala ti na ovom divnom izvestaju..Ako nekad budemo isle zajedno na Tasos na Ipsarion idemo peske...Tu nema lazi, nema prevare...Salim se naravno, ali peske cu ici kad tad..

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upisali smo se u knjigu a mene je mučila savest setivši se šta je  putnik Srećko pisao. Varala sam.

Ko priznaje, pola mu se prašta. :pardon:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle ovog izveštaja i slika sve ti je oprošteno @Lila-P

Predivno.:thankyou2:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja mislim da nema ruznih plaza, pitanje je da li volite prirodnu ili urbanu plazu.

Onda Tarzanas, nista specijalno, voda,pesak, ali smo se nasli savrseno sa njom, debela hladovina na plazi i dobrim delom voda u hladu, to nam je te godine trebalo i to je bio pun pogodak. 

Makriamos , bila pre nekih 15g, bilo je tako lepo, prirodno, sada nemam neku zelju ni da odem...

Psili Amos recimo, odlicno izgleda od gore, divna boja,pesak sve, ali nesto mi nije legla, valjda guzva i haos....

Da ne duzim, zavisi od potreba i zelja. .

Slazem se! Moze da bude lepa, jako, a da se ne odusevimo, a moze da bude prosecna, pa da nam bude divno na njoj! Ja volim vise prirodne, ali nekad ih presecm urbanim.

Eno na temi Pilion-Afisos, ja sam nasla istomisljenicu za jednu malu plazu koja bi se sigurno svidela @sandraivlada ( zbog maslina, stena, tisine i bas malo ljudi, mogucnosti da se otpliva do druge plaze ), dok bi nekome ona obicna.

Meni se Tarzanas jako svidela, ali i Papalimani i Makriamos i ova Livadi. Nista mi na njoj nije smetalo, volim takvo okruzenje, ne trazim sam pesak. Sve su razlicite, a odlicne, za mene! Slazem se i za Ps.Amos!

Isto sam u Limenasu voela da se setam oko poal 7, sedam, posle mi se dragi pridruzi oko 8 :D

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25950
    Ukupno tema
    865792
    Ukupno poruka