GDIN

Tasos-opšta tema

992 poruke u ovoj temi

Jeste da rizikujem jedno štangliranje od našeg kolege Šoneta ali ja bih ti preporučio Pefkari...Jedna ulica, ušuškano, par hotela, dovoljno mesta za parking, blizu Potos,lepa staza za šetnju do Limenarije itd.

Dok kuckam poruku vidim da je stigla još jedna preporuka za Pefkari...nisam prepisivao :rolleyes:.

Izmenjeno (MilanSl)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja predlazem Pefkari. Mirno, tiho, super za odmor a Potos blizu ako se uzelite guzve. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poput kog mesta na Sitoniji? I sta fali Skala Potamiji? Mislim, sta konkretno trazite, tj. sta fali?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala lepo svima, pogledacu Pefkari, nisam ga do sada uzimala u razmatranje... Elem, Skala Potamija jeste bio prvi izbor ali cini mi se da je plaza nacickana, da ima previse ljudi, a nisam uspela ni da pronadjem neke fotke ili snimak gde bih videla kako izgleda sam centar, to jest setaliste... Nisam nacisto s tim. Ako imate neke info koje bi mi znacile, udrite :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je plaza u Pefkariju vise nacickana, a i Pefkari nema setaliste.

Zato i pitam na koje mesto na Sitoniji mislite, da bi mogli da uporedimo.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Primer Vurvuru, Sarti koji su pomalo rusticni, ne premali, lepo uredjeni, a opet nekako skockani (cakani) :) . Imaju sve sto vam je potrebno - kada zelite u guzvu u guzvu, a kada zelite da se osamite i to moze.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa, onda Pefkari nikako ne dolazi u obzir, to nije ni priblizno ta velicina. Pre Potos, Limenarija ili Limenas.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pefkari ima odlično šetalište ako računam stazu koja vodi do Limenarije.Ko voli mirno mesto(Pefkari) sa povremenim upadima u gužvanjac(Potos, Limenarija)-onda definitivno treba da se odluči za Pefkari.Ko više voli da ima korteo turista pod pendžerom onda je tu Potos,Limenas,Limenarija...mada i u tim mestima ima zabačenih apartmana koji nisu na udaru.

Potos/Pefkari su dva mesta bukvalno spojena i deli ih jedna ulica i 10-15 minuta lagane šetnje .Sve ozbiljne kupovine se obavljaju u Potosu pošto Pefkari ima jednu trafiku i jednu piljarnicu-tu su i cene malo jače zbog nedostatka konkurencije .

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste, ali da ne bude zabune, to nije klasicno setaliste kakvo ljudi ocekuju, pa se onda neprijatno iznenade. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 14 sati, Aleksis oko sveta je rekao/la:

Primer Vurvuru, Sarti koji su pomalo rusticni, ne premali, lepo uredjeni, a opet nekako skockani (cakani) :) . Imaju sve sto vam je potrebno - kada zelite u guzvu u guzvu, a kada zelite da se osamite i to moze.

Meni su Sarti i Vurvuru totalno razliciti.....Tipa Vurvuru koji i nije klasicno mesto nego vikend naselje , mozda  neke izdvojene kucice van naseljenog mesta a poput Sartija jeste Pefkari ili cak i Potos ali onaj deo uz plazu San Antonio...Mozda je i to bas vise za vas...Smestaj obicno uz plazu,velika dvorista a blizu guzva kad je se bas zazelite...

Izmenjeno (aleksaa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zašto bi se neko neprijatno iznenadio- šetalište je super.

Na kraju Pefkarija počinje staza

DSCN0452.thumb.jpg.5f21be1e86f946f09138a

DSCN0207.thumb.JPG.3ebfab8877d932d89f242

Pogled sa staze na Pefkari i Potos

DSCN0475.thumb.jpg.1e45c09fb106aca56043a

Ima nekoliko isključenja sa stazama koje vode do mora i divljih plaža

DSCN0480.thumb.jpg.b2aa16e24d8b8dd12466c

Jedna slika sa staze na ulasku u Limenariju

DSCN0213.thumb.JPG.e6753cd623a37feb29814

Da dodam i par slika Pefkarija

DSCN0233.thumb.JPG.854d3b1aa7a926c658470

DSCN0450.thumb.jpg.1c3af95d351b75b45c07a

DSCN0447.thumb.jpg.bca17aaab5bb3631f0443

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima, razmotricu sve opcije pa javljam sta je prevagnulo. Divni ste :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja samo kazem, da ako zele mesta poput Sartija ili Vurvurua, da to nisu bas toliko mala mesta, kao sto je Pefkari.

A za setaliste, jeste divno ko to voli tako, ali recimo, licno sam cula ljude koji su bili duboko razocarani, jer su ocekivali setaliste sa brdo radnjicica, taverni, kafica...

Moja mama uvek zeli malo, fino mesto, i covek bi pomislio da zeli mir i tisinu, mesto sa deset kuca i divnu plazu. Ali, ona to ne zeli ustvari, samo tako kaze, a ustvari zeli mesto sa kompletnom infrastrukturom, vecernjom guzvom i kojekakvim dogadjanjima. Plaza je preterano i ne zanima. I po mogucstvu, sa brdom nasih ljudi.  Ona voli Potos.

Pa je meni ovo zazvucalo poput toga, malo, mirno, ali poput Sartija (koji je sve, ali nije to) :D

Mislim, da Pefkari nije to, sto oni ustvari, traze.

Ali, u svakom slucaju, treba se dobro raspitati i uskladiti zelje :) 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 8 sati, Aleksis oko sveta je rekao/la:

Hvala svima, razmotricu sve opcije pa javljam sta je prevagnulo. Divni ste :)

Kako bilo , nemoj samo da se prevaris te se oducis za "Akti" u Pefkariju... Totalna je prevara u pitanju. To ti govorim iz licnog iskustva. Pozdrav. P.S. Mislim da bi ti Limenarija odgovarala u potpunosti. Odlicno mesto, ususkano, mala luka sa camcima, par lepih restorana i dva tri girosa, od kojih jedan nosi ubedljivo titulu Kralja sto se tice istog, cene normalne . Par marketa za snabdevanje, od kojnih je jedan ultra povoljan, tri ribarnice pekara... Imaju plus i doktorsku ordinaciju, dve apoteke,dva rent-a kara-a, stomatologa... Pozdrav i lep provod na Tasosu :D

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aleksis, dobro poznajem i Tasos i Sitoniju.  Zbunila si me kada si praktično izjednačila Vurvuru i Sarti, te rekla da na Tasosu tražiš tako nešto, jer, po mom mišljenju, ta dva mesta su potpuno različita. Dakle, pojasni nam šta tačno tražiš i mi ćemo ti rado pomoći. Inače, na Tasosu i ja uvek glasam za Pefkari, a na Sitoniji za Ormos Panagias, Vurvuru i Kalamitsi. Možda bi na Tasosu mogla da razmotriš i Skalu Maries i Skalu Sotiru. Skala Potamija mislim da ti se sa razlogom na slikama nije dopala. Zaista i nije ništa posebno. Mene recimo odbija listopadno drveće na moru i trava i trska po obodima plaže, kao i čest vetar i talasi. U tom smislu ima sličnosti sa Sartijem, koji takođe ne volim.

Ssone, Akti je potpuno renoviran pre par sezona i nije ni nalik na hotel koji si ti video, a koji ti se nije dopao. Zato je bezveze da non-stop ponavljaš kako ne valja. A i, koliko ja znam, ti u njemu nisi boravio, već samo provirio, razočarao se i otišao.

Izmenjeno (mirarbi)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25949
    Ukupno tema
    865709
    Ukupno poruka