GDIN

Tasos-opšta tema

1086 poruka u ovoj temi

Pre 17 sat, Aleksis oko sveta je rekao/la:

Ako biste mogli i da me posavetujete oko placanja rezervacije... Ovi i Melida i Kirion traze po 100, 150 evra unapred da se uplati preko banke. Ne znam koliko je to sigurno, tj. sta mi garantuje da nece da me predju... 

А ко њима да гарантује :D

Моја препорука уплатите им 100 еур и  сачувајте/одштампајте комплетну преписку и папире из банке .Све то понесите са собом и у случају неке компликације имате  материјал за туристичку инспекцију ,верујте инспекције се плаше.

Наравно 99,99% то вам неће требати.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, tome se i ja nadam :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Traži da ti pošalju neku vrstu vaučera,ja uvek tražim i pošalju bez problema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 57 minuta, JocaB2007 je rekao/la:

Traži da ti pošalju neku vrstu vaučera,ja uvek tražim i pošalju bez problema.

Hm, za to prvi put cujem... Je l ti nije problem da mi kopiras na engleskom kako ih to pitas, nemam predstavu kako da im srocim taj vaucer a da me razumeju :/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Udaljismo se od teme Tasos ali da odgovorim.

U banci traze racun ili neki papir na osnovu cega se salje novac Grcima. Do sada se pokazalo da je mnogo lakse napisati da se novac salje kao pomoc prijateljima nego Grcima objasniti kakav papir je potreban za banku. :D Bar nama! :)

Mi smo tako slali novac tri puta do sada i dva puta preko Western Union-a (na licno ime) i nismo imali problema. 

A i kao sto rece neko, do sada nije bilo slucajeva prevare. :)

 

Izmenjeno (Sladja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam čula da su Grci, vlasnici smeštaja, ikada ikoga prevarili. Tako da slobodno možete da uplatite depozit. Moja preporuka je Western Union. Za iznos do 80 evra ranijih godina provizija je bila samo 1.000 dinara, ako se dobro sećam. Bilo bi dobro da se raspitate koji je trenutno iznos do kojeg je najniža provizija, pa da se onda sa Grcima dogovorite da im taj iznos i uplatite. Vaučer možete da tražite, ali nisu svi radi da ga pošalju, jer ili nemaju obrazac vaučera, ili im to otežava izvesne, nazovimo ih tako, finansijske malverzacije :), što vas u suštini ne dotiče. Da se razumemo, svi oni traže uplatu depozita na račun fizičkog lica, a ne na račun firme, plus na licu mesta uzimaju keš, a valjani račun ne izdaju, te sve to ipak, kako mi se čini, spada u malverzacije. Vama je kao dokaz u slučaju eventualnih problema dovoljna i odštampana mail prepiska sa Grcima, iz koje se pretpostavljam svi dogovori mogu jasno videti. Za uplaćeni depozit vas neće izigrati, sigurna sam, ali da će možda pokušati da vam daju studio ili apartman kakav niste ugovorili, ili naplate nešto extra (npr. korišćenje klime), to je vrlo moguće, te je i u tom smislu dobro imati mail prepisku kod sebe kao dokaz šta je sve dogovoreno. Ovo pričam generalno, na osnovu brojnih iskustava i ne odnosi se na konkretne smeštaje koje ste pomenuli.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ваучер је ствар опште културе пословне политике. Он је, између осталог, и гаранција да идете у неки смештај грчким властима, ако вас питају успут. А слабо питају.

Неки тамо Греци имају и рачун у српским банкама (тј. грчким, јелте), па је сврха уплате небитна.


Значи, ваучер обвезатно! Пошаљу вам домаћини мејлом скен или документ у Ворду, па одштампајте.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa prethodnih par postova i samo da dodam da mi u Komercijalnoj banci nisu nikada tražili račun na osnovu kog se uplaćuje. Kao svrhu uplate uvek smo stavljali pomoć a provizija je kod njih bila godinama 1.000 din, za iznose od par stotina eur. Ove godine nisam uplaćivala depozit u banci pa ne znam da li je možda provizija poskupela u međuvremenu. Što se vaučera tiče, pošto smo na Tasos uvek išli samo preko agencije Nikana, dobijali bismo od njih vaučer mailom onog trenutka kad vlasnici apartmana potvrde da im je novac legao na račun. Vi vlasnike apartmana svakako zamolite za vaučer i sačuvajte svu prepisku, za svaki slučaj.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
  • Paa...nista, raspitacu se kako mi se najvise isplati, pa ako bude nekog iznenadjenjca, javljam :)) Hvala vam svima
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 6/2/2016 at 22:42, Aleksis oko sveta je rekao/la:

Hm, za to prvi put cujem... Je l ti nije problem da mi kopiras na engleskom kako ih to pitas, nemam predstavu kako da im srocim taj vaucer a da me razumeju :/

Novac smo slali preko westerna,javiš im broj transfera i tvoj primerak obavezno ponesi,a sročiš im pitanje da ti pošalju neki vaučer ili potvrdu rezervacije šta god.Zadnje četiri godine ne idem preko agencija nego direktno kontaktiram,uplatim i uvek mi pošalju bar neku vrstu potvrde

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od prvog juna su Grci digli PDV na 24%, a Tasos je izgubio neke povlastice za PDV koje je imao. Ko zna neka piše kakve su im cene ove sezone - hrana, piće, smeštaj i ostalo...

Pozdrav

Izmenjeno (markonitogen)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa zanimaju me plaze oko Limenasa,koje su najblize i najlepse po vasem misljenju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Вати,Мермерна ,Макријамос ,Парадизо

 

Izmenjeno (100car)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ako niste kolima/skuterom, onda npr. Tarzanas (koji je skoro pa u gradu), Nisteri (sjajne ležaljke); Karnagio - 100m posle gradske, pristup moru je baš loš - kamenje+ježevi, ali je plaža rajska... to je ono što je u dometu malo pokretljivijeg pešaka :) Doduše, i Makrijamos može peške; ove ostale gore nabrojane su ipak za prevoz.

I da, ako bus nije problem, a volite talase - Golden Beach - naš apsolutni favorit :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka