joksavs

Plaže na Atosu

133 poruke u ovoj temi

Ja kislim da je plaža Babylon nestala u moru, tj, posle neke bure je uništena. Prošle godine nije je bilo. Inače to je jedna od najlepših plaža koje sam posetio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koju preporucujes u toj regiji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Atosu ima prelepih plaža, na žalost nisam stigao sve da pregledam jer sam bio zadovoljan sa onim gde sam bio, ali moje preporuke su plaža Vulitza pored Nea Rode i Komica, ona je nekih 4-5km od N.Rode. Obe su sitan pesak i delimičan plićak. Naravno, Amuljani je pobednik, ali je ipak ostrvo i treba ići trajektom...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako bi iskusni ljubitelji Atosa mogli samo da mi potvrde neke stvari vezane za plaze ili daju misljenje?

 

Bicemo smesteni u Jerisosu i planiramo da posetimo vecinu preporucenih plazi.

Do plaze Kakoudia (da li se cita Kakudija?), u slucaju da idemo kolima, da li je bolje popeti se na ovu magistralu (zeleno) ili ici tim manjim putem koji vodi direktno iz Jerisosa (narandzasto)? Nemam predstavu kakvi bi ti manji putevi bili, pretpostavljam da je to zemljani put? I sa tim onda pitanje, da li je okej prosetati tim obicnim putem do plaze, posto ima oko 3km od naseg smestaja, taman bi bilo dobro za popodnevnu smenu :) Ocekujem da nema bas puno saobracaja na tom delu..

Jerisos-Kakoudia_.jpg.59e0dfbccfd335a067

 

Da li sam dobro obelezila puteve do plaza istocno od Nea Rode, Voulitsa (Vulica?) (plavo) i Koumitse (Kumica?) (zeleno)? Ocekujem zemljani put

Jerisos-Kumitsa_Vulitsa_.jpg.c030ad73c9a

 

 

Plaza u Ksiropotamiju je odmah ta plaza u samom mestu, jel tako? I pretpostavljam da je ovaj potez od njega do Tripitija isto lep za kupanje, deluje kao da je dugacka plaza (rekla bih da je na tu uvalu mislio @Sremac1967 kada je pricao o Tripitiju)

Tripiti_ka_Ksiropotamiju.JPG.4587d2d0157

 

Mislim da sam nasla neke od uvala koje je preporucio @Sremac1967, videcemo da posetimo neke na suprotnoj strani od Jerisosa kada dodju ti cuveni talasi ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakudija se cita, i ja je obidjem svake godine bar jednom...Dobro ste informisani da ima dva puta, s tim sto je ovaj zemljani prosle godine bio zatvoren !

Krenuli mi, prosli fudbalsko igraliste i u neko doba neki zemljani nasip na sred puta :neznam:, tako da je magistrala sigurnija...Sad videh da vi i peske,ok,nisam probao (ja sam na drugom kraju Jerisosa), moze i tako...

Do Komice od Nea Rode jeste zemljani put,ja sam isao skroz do granice sa Svetom gorom i ima da se vozi,onako podosta...

Meni svakako najlepsa i vrlo brzo se stigne je Ksiropotami, to mesto (tako da kazemo) ima par desetina kuca, i to lepih, izdvojeno od svega. Od mene svaka preporuka za tu plazu i kad duva i kad ne duva.

 

Pozdrav

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru @nibelung a gledacemo da svakako odemo na Ksiropotami. Da li tamo ima prirodnog hlada?

Takodje sam dobila preporuku da je Pirgadikija lepo mesto za prosetati pa cemo verovatno otici i tamo i onda isprobati i te uvale pored.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i nema bas prirodnog hlada, uglavnom svi nose suncobrane a ponegde mozete i da naletite na suncobrane koji mestani ostave sa sve stolicama privezanim za njih...

Ili one plasticne kao satore. odlicni za hlad kad se peca :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu ti reci da ti umeju da budu dosta dobra zastita od opekotina, ali naravno da nista ne moze da zameni prirodni, mirisljavi hlad (barem meni :) ).

Momak i ja smo uzeli takvo satorce firme "Outdoorer" kada smo letovali na Atlantiku i pescanim dinama, gde kilometrima okolo nema nikakvog drveta. Covek bude pod dobrom UV zastitom ali postane i toplo u njemu, sto je i ocekivano. Lako se otpakuje i postavi, i obrnuto, i sve stane u torbu i lako je za nosenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prekjuce, po povratku iz manastira Kakovo, svratili smo na plazu Kakudija.

Onako, samo da vidimo, ali toliko smo se odusevili, da smo ostali da uzivamo u talasima, koji su bili taman toliki, za savrsen ugodjaj. Voda je bila divna, topla, vetric pirkao, ali nista strasno. Zabava zagarantovana. Verujem da je jako lepo i kada je skroz mirno more.

20160711_120202.jpg.d26a5f792111eb971c6f

20160711_120128.jpg

20160711_132315.jpg

20160711_132319.jpg

 

Popodne smo presli na Xiropotami, koja je bila savrseno mirna, tako da je taj dan bilo bas zabavno.

Ona mi se manje svidela, uza je i ima neke trske na obali i puno, puno parkiranih camaca. Pesak je lep, kao i voda, ali, meni nije bila nesto. Stvar ukusa...

20160711_153502.jpg

Kantina

20160711_160952.jpg.909d39987b1830d4dbe6

20160711_172656.jpg

20160711_172702.jpg

I ono sto moze da vam se desi, kad idete na ovu plazu :D

20160711_185341.jpg

20160711_185348.jpg

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki,da li se na Kakudiju skreće tačno kod table, na kojoj piše Kakudija? Primetio sam neki zemljani put pored table! Nisam siguran. Da li je to pravi put? I da li moze autom do same plaže?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, to je taj put. Nije los. Moze kolima do plaze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas bili prvi put na Kakudiji. Prelepa plaža! Nema guzve, čista i topla voda. U isto vreme u Rodi je duvao vetar a na Kakudiji je bilo mirno more! Nije mi jasno kako to, al nema veze. Preporuka da se poseti Kakudija. Nema dugačkog plićaka. Krupan pesak i na obali i u vodi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas smo posetili plažu Wet Dreams.... Dugačak plićak, more predivne boje, toplo.... Ugođaj kvare kučići na plaži,  koji opušteno vrše nuždu po sred plaže i to naravno niko ne čisti ....možda nije tako svaki dan.... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@teax da li je ta plaža hotela Alexandros palace samo za goste hotela ili je mogu koristiti i ostali?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka