joksavs

Plaže na Atosu

133 poruke u ovoj temi

Xiropotami nam je omiljena plaza. Skoro svako pre podne se tu kupamo. Al nisam znala za ovaj ambis. Slogirah se, bog te, danas otkrivajuce 2 lose info za 2 lepe plaze. Bezveze

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U vezi ambisa- to je priroda napravila za razliku od kanalizacionih cevi... Samo nema plivanja predaleko ako se bojite?

Nama su omiljene Legend i Komica

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Legend nas ove godine nece vdeti, al Komicu jedva cekam da vidim. Do nje nismo isli.

Xiropotami je zgodna jer je bas blizu i spas od vetra.

Koliko je Komica udaljena od Jerisosa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Oko 12km..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tako nesto, ali vredi svakog predjenog metra. :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jaooo,boze,vise mi je preko glave tih komentara oko kanalizacionih cevi!!!!!Ne idite onda na more,jos bolje ne u Jerisos,bice manja guzva za nas koji volimo ovu regiju.Sto se ambisa tice,kao sto neko rece,priroda,ne plivajte tamo ako se plasite.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta fali ambisu? Dodje mu na isto da li je dubina 3 ili 15m. Ko zna da pliva, svejedno je, ko ne zna, nece ni stici do ambisa.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jaooo,boze,vise mi je preko glave tih komentara oko kanalizacionih cevi!!!!!Ne idite onda na more,jos bolje ne u Jerisos,bice manja guzva za nas koji volimo ovu regiju.Sto se ambisa tice,kao sto neko rece,priroda,ne plivajte tamo ako se plasite.

Ko sta kaze Ajvanho, da li je ispod mene 3 ili 53m, svejedno mi je... nemam plan da me hvata grc i potonem bas u tom delu :D

Ali ovo sa kanalizacijom... ako to nije problem onda ne znam sta je.

Podseca me na CG... e znas, jeste tacno, kod nas sva g. idu u more, al sta sad, toliki ljudi se ne otrovase... (a oni silni koji jesu, e njih ko j.)!

Treba reci sve realno, i nazvati stvari pravim imenom, a ne idealizovati!

Sve i da statistika kaze da nadrlja 1/10, tom jednom ta statistika ama bas nista znaci, jer on posmatra 1/1!

Izmenjeno (del piero)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko mi se cini, procitah negde da je kod njih zakonom zabranjeno ispustanje fekalija u more, tako da cisto sumnjam da su cevi kanalizacione, a bas za Wet dreams sam procitao negde da je ta cev sigurno odvod od tuseva, tako da fekalija tu nema i sumnjam da ih bilo gde ima.

Grcka se ne moze porediti sa Crnom gorom ni po pitanju ponasanja osoblja restorana na plazi. Bilo gde u Grckoj mozete na sred dela sa lezaljkama da stavite peskir i niko, nista od osoblja ne sme da vam prigovori zbog toga. Plaza je za njih nacionalno dobro i kao takva, ne moze da se daje pod zakup, pa stoga ni oni ne smeju da se ponasaju kao vlasnici plaze, sto je vise nego cest slucaj u Crnoj gori.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaista nisam videla te cevi . Ali more je na Legendu tj. bivsem Wet dreams zaista cisto. Kupali smo se tu par dana i nikakvih problema nismo imali. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja prvi put cujem, za cevi, da nije pomesano sa plazom u CG...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Forum tome i služi... da se ovakve stvari saznaju, potvrde ili demantuju.

I meni je iskreno cudno da je kanalizaciona cev po sred plaže, to bi bila vrhunska glupost.

Ajvanho, ne sumnjam da je tako kako kazes u teoriji i zakonu, ali boravak na Tasosu i Sitoniji, zadnjih godina kaze skroz suprotno. Postali su halapljivi i bukvalno te oteraju ako im narusavas sveti harač prostor kafića, zakupljene plaže, a video sam i da teraju ljude sa malom decom iako su platili pice i lezaljke, jer im eto, ruse ugled i ometaju druge goste da poruce 7. turu piva! Da ne spominjem konobare koji setaju i ne daju ljudima da stave peskire blizu zakupljenog prostora.

Cg i Grčku nisam poredio, ni u.ludilo, samo rekoh na sta me je podsetila reakcija iz posta iznad mog, gore!

Izmenjeno (del piero)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, kako bih voleo da neko proba da me otera sa tog mesta gde sam postavio peskire. Probao i jedan crnogorac da me pomeri u Canju, pa mi je na kraju dao dzabe dve lezaljke i suncobran. :-)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cemu ovakva reakcija???

Daleko od toga da su Jerisos i okolne plaze idealne. Meni su lepe, cim se treci put vracamo. 

A u Grckoj ima javasluka koliko ti dusa zeli, te  za mene nema iznenadjenja! Vrlo sam oprezna u izboru mesta za kupanje, pogotovo posle jezivih stomacnih tegoba koje dete dozive nakon sto se napilo vode na Legendu.

Vazno je da ne budemo pristrasni, vec sasvim objektivni i pruzamo proverene informacije ili trazimo potrebne informacije. Pa na forumu smo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi idemo peti put i Grcka nam je destinacija vec 15 godina,a moja deca su takodje provodila odmore i kupale se na mnoooogim plazama Grcke,i nikada nisam pomislila na to da li se tu izliva kanalizacija.Mnoge plaze imaju plavu zastavu,toliko ljudi na tim plazama,posebno pomenuta Legend koja godinama ima sve pratece sadrzaje...ne verujem da bi se ta kanalizacija izlivala u more i to bas tu ,mislim da je kod njih to reseno pitanje,opustite se,uzivajte na moru,vise ga prljamo mi turisti svojim bacenim smecem!!!

Izmenjeno (jassyka)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26852
    Ukupno tema
    901757
    Ukupno poruka