joksavs

Plaže na Atosu

133 poruke u ovoj temi

Da li neko može da mi preporuči jedno 5,6 plaža na Atosu (osim ostrva Amuljani) koje su lepe i koje vredi posetiti i gde se nalaze?

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene zanima isto. Koliko sam saznao, jedna od najboljih je Komitsa, sa strane poluostrva, koja gleda ka Tasosu, pored mesta Nea roda http://goo.gl/maps/EbnTP

Izmenjeno (DjordjeJ)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Komitsa je stvarno prelepa plaža. Mi smo je obišli prošle godine, prolazi se kroz Nea Rodu i ide u brdo , pa sve do kampa. Ima veliki parking i super bar i tavernica na plaži. Imate fotografije na MFT koju sam ja prošle god postavila. PLažau uglavnom posećuju Grci, i veom avode računa o čistoći. Ne plaćaju se ležaljke, već samo piće. Voda je prelepa i prozirna, a plaža preplavljena malim školjkama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno je lepa, gledao sam slike...ali to su samo dve lepe plaze na Atosu a na Sitoniji ima milion...prosle godine smo bili i mislim da ce Atos ipak biti malo razocaranje sto se plaza tice :(

Djordje, hvala na mapi, sada cu lako da je nadjem, ovo je velika pomoc.

Izmenjeno (joksavs)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo letovali u junu u mestu Nea Roda,mesto je jako malo jedana uvala i smestaj smo nasli preko booking.com,hotel Leandros ,mali ,na kraju mesta u borovoj sumi,zamislite kad uvece mirise bosiljak i lavanda i nema komaraca a ne treba vam klima,saobracaj je beznacajan tako da nema nikakve buke,plaza Nea Rode je peskovita sa mnogo malih ali praznih,bar u junu,restorancica,ali ako nastavite putem pored mora i dalje od mesta ka Jerisosu nailazite na caffe Wet Dreams i prelepu plazu sa tirkiznim morem i par velikih palmi,tu nekako uvek po malo pirka vetar tako da je u hladu uvek prijatno,iznad plaze ima spomenik Aleksandru Velikom na konju u prirodnoj velicini a iznad njega mala crkvica ,,more je bilo jako cisto i toplo a guzva samo vikendom zbog Grka ,u restoranu ima besplatni internet a cene pica vrlo korektne,plaza je za svaku preporuku!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@vecap. Ovako lepo opisano sigurno će nam biti u planu. Hvala puno na informaciji. Imaš li neke slike plaže?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koliko ima da se pesaci ili se ide kolima do plaze gde je caffe wet dreams

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza je odmah pored puta tako da kolima se dolazi do samog kafica ali iz Nea Rode moze i peske, mislim da ne treba vise od 15tak minuta pesaka. Kafic i plaza su stvarno super samo sto ponekad ima vetra ali svaka preporuka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

plaze su rajske, uzivanje je zagarantovano, obavezno posetite i istrazite manje plaze..;.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepih plaza na Atosu nema puno osim na Amulijani ostrvu.Gore vec pomenite plaze u Nea rodi I Komitsa kampu ,kao i gradska plaza u Jerisosu i to je uglavnom to.Ali Amulijani je cccaaaaaaroban ...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Varas se ako mislis da nema puno lepih plaza na Atosu ali moras malo i da istrazujes.Izmedju Stratonija i Jerisosa imas bar tri lepe plaze na koje mozes doci autom i barem deset lepih uvala sa sitnim peskom i liticama ali na ta mesta mozes samo camcem,iza Jerisoso a pre Nea Rode lepa plaza,spomenuta Komica,pa prema Uranopolisu u Tripitiju na desno kontra od puta prema Uranopolisu,iza Jerisosa prema Pirgadikiji Xiropotamo pa Kombos pa Develiki pa dalje isto lepe uvale stim da i na njih nekad vode kozija staza a za neke spomenuti camac,pa i u Aktiju Salonikou je solidna pescana plaza a onda nastupaju brda prema Agios Nikolaosu gde nisam bio ali mogu da pretpostavim da su i tamo uvale fascinantne.Sve u svemu jos uvek neistrazeno podrucje koje jos uvek nije komercijalizovano a kad se malo razmisli mozda je tako i bolje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krete od Jerisosa ka Olimpijadi i naidjete na Babylon plazu095.thumb.JPG.d7be280995e8a8de922a188ebe096.thumb.JPG.07e9243e7db88e9e156f80220b122.thumb.JPG.8f799a313a5657e3d469da5d78

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li na potezu Jerisos - Uranopolis plaza koje imaju prirodnog hlada? :)

AKo sam dobro razumela, more je u ovom delu uglavnom mirno i toplo vec i krajem juna?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prirodnog hlada ima na plazi hotela Alexandros palace u Tripitiju,kilometar posle trajekta. Mi smo bili krajem avgusta,more je bilo miro dok su na drugoj strani bili talasi i jak vetar.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka