roki

Marsa Alam

114 poruka u ovoj temi

Zaboravila sam da napišem za internet.

Wi fi postoji u čitavom kompleksu i nema nikakvu šifru. Mislim, ko bi ga i krao tamo, pustinjske lisice :D

Na plaži ga ne hvata, ali ga ima u restoranu na plaži.

Nama je taj internet bio sasvim dovoljan, za pozive, poruke, čitanje vesti... za drugo ga nismo ni koristili 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo sto ste napisali deluje zaista primamljivo,ja se predomislila za Marsu,mada put od 2h i nije nesto mnogo.Samo mi jos nije jasno u vezi plaze-ima li dela gde deca mogu da se kupaju tj.plicak,neko zezanje..i da li i tu "udaraju" talasi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima, u tom delu koji je raščišćen, tu je najvećim delom pesak. Bilo je puno dece u hotelu. Kad su veliki talasi, oni se razbiju na grebenu, tako da posle grebena do obale budu talasčići, zanemarivi, kao da ih i nema.

Baš zato što se razbijaju na grebenu je i zabranjeno ići na greben.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajan opis. Bilo bi lepo kad biste okacili i neke slike :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma,kako ne mogu slike da prenesu kad je predivno ! 

Drago mi je sto ima neko od nasih "sa lica mesta" fotke..odlicno!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicno! Svakako ce biti jos bolje kad malo ozeleni. Hvala na slikama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam napisala da su u hotelu Sea World normalne čaše na doručku, nisu one minijaturne kao u većini hotela. Znam da je glupost, ali mene te minijaturne čašice strašno nerviraju. Može 100 puta da se sipa sok, pa zašto mini čašice? Normalne čaše su i u White Beach, pa je to valjda standard za Albatros hotele. Osim toga, ceđena pomorandža je jutarnji sok, nisu oni koncentrati.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvi izleti se organizuju iz Marse? Zna li neko, mozda @Svrcko? Najsvezija je

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kakvi izleti se organizuju iz Marse? Zna li neko, mozda @Svrcko? Najsvezija je

Uzevši u obzir da smo mi individualni transfer od Hurgade do hotela platili 40 evra po osobi (bili smo uslovljeni individualnim transferom, nismo ga tražili), mislim da same agencije ne organizuju izlete odavde. Iskreno, nismo ni pitali vodiča, ali po tom transferu pretpostavljam ili da ne organizuju ili da isto mora da se plati taj transfer.

U hotelu u kom smo mi bili su lokalci nudili sve moguće izlete. Hotel ima diving centar, koji organizuje izlete na moru... plivanje sa delfinima, ronjenje, snorkling, gledanje morskih krava i kornjača, odlazak na neke prelepe plaže... Mi smo išli na taj obilazak morskih krava i kornjača, a dobili smo plivanje sa delfinima gratis :D Taj izlet košta 45 evra po osobi. Isto u samom hotelu postoje bagiji, pa se organizuje izlet u pustinju, sve kao u Hurgadi, samo što se već od hotela kreće bagijima i sve vreme se samo njima vozi, obilazi se beduinsko selo, ima večernji program u pustinji... Nudili su nam i odlazak u Luxor, pa obilazak El Quseir sa večerom u nekom poznatom ribljem restoranu... Po tome šta su nam sve nudili, rekla bih da i odande organizuju sve moguće izlete. Cene ostalih izleta ne znam, jer nismo bili zainteresovani. Sigurno su izleti jeftiniji ako bi se našla neka agencija u Marsi ili, za hotel u kom sam ja bila, još bolje  u El Quseiru, pošto je na 10 minuta od hotela, ali mi to nismo gledali, jer smo svakako hteli da idemo samo na neki taj na moru, pa smo to u hotelu uplatili.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da, na te "morske" sam i mislila, Gledala sam neke klipove na youtubu, pa vidim da idu na neka ostrva sa belim peskom, a ne lici mi na paradise (bili i videli). Ono ostrvo bas zanimljivo izgleda, podseca bas na Maldive, sa onim belim peskom a oko koralnog grebena tamno plavo more, znaci velika dubina. Ok, hvala @Svrcko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa da, to su te plaže koje su nam nudili, stvarno izgledaju prelepo.

 

Cena koju u prvi mah kažu verovarno može da se spusti uz cenkanje, ali sam ja tip koji niti ume niti voli da se cenjka, platim koliko mi kažu, što baš i nije pohvalno za Egipat :D Zato za suvenire biram radnje sa fiksnim cenama. Osim toga, hotel u kom sam bila je na sred ničega. Do luke, odakle isplovljava brodić, vožnja traje skoro sat vremena, tako da mislim da su ti izleti jeftiniji ako je hotel baš u Marsi. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo da ozivim ovu temu :D

Nisam mogao da se odlucimo u koji bi hotel u Hurgadi isao ovog leta a u Sharm mi se ne ide pa je preostalo da ispunim staru zelju i ovog leta odem u Marsa Alam.

Posle duzeg razmatranja i uz sugestije koje dala @shania , odluka je pala da to bude hotel The Palace Port Ghalib od 23. Jula do 6. Avgusta.

Posto je ponuda nasih agencija bas slaba, svega par hotela, moracu iz Budimpeste direktno do Marsa Alama.

Jedva cekam da vidim Dugonga :D

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka