37 poruka u ovoj temi

Ima li koga da je posle Dragana bio na ovom ostrvu? Ja malopre rezervisala tamo smestaj za pocetak septembra, moze da se otkaze. Nisam ni sama sigurna, gledala sam i neke druge destinacije, neodlucna sam jako. Da li je neko isao kolima. Vidim ima sa Evije trajekt kojji sada pokazuje cene 11 eur po osobi, 29 za kola, sto mi je prihvatljivo. Mislila sam da eventualno prespavamo npr. u mestu Kamena Vourla, ima posle jos oko 200 km do trajekta. Svaka pomoc dobro dosla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teogonija, nadam se da ces posetiti ovo ostrvo :) I ja sam razmisljala o tako nekim varijantama, trajekt sa Evije, pa da se tako nekako uklopim, ali cekam da prvo neko ode, ne bih bas sa malom decom da idem tako u nevidjeno. Smestaj je u tvojoj reziji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da u mojoj reziji. Rezervisala sam preko bookinga nesto u Molosu, za septembar i jedno prenociste usput u Kamena Vourli. A nasla sam malo vise o plazama na http://www.cycladia.com/best-beaches-greece/skyros/?srch_loc=0

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ova plaza na naslovnoj strani je Pefkos i jedna je od 2-3 najbolje plaze na ostrvu. Najblize vece mesto ovoj plazi je luka Linaria.

Teogonija, jel planiras da ceo odmor provedes na Skirosu ili da ga uparis sa Evijom i npr. Alonisosom (sto ja od srca preporucujem)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo mora da bude neka budzet varijanta, gledala sam prevoz sa Skirosa do Alonissosa i tu se uopste ne uklapam, na zalost mnogo mi to izadje. Jos nisam sigurna, ovo sam na brzaka rezervisala na 10 dana, bilo je bas bas povoljno. Imam jos vremena mozda bi malo skratila Skiros pa zahvatila i Eviju. Mi volimo polako, ne treba nam bogzna sta, ali volimo da menjamo plaze. Mir i lepo prirodno okruzenje su najvazniji, ne mora to da bude organizovana plaza sa nekim sadrzajima, naprotiv, dovoljna nam i pusta uvalica, Ali Evija je ogromna, ne znam , mozda nesto sto je usput na povratku da se ne skrece mnogo sa rute. Nemam pojma gde bi to bilo zgodno provesti par dana. Mozda bas oko Kimija gde se hvata trajekt, tu mi je sve tako brdovito, ne znam koliko su pristupacne neke zanimljive plaze i imal li ih. Jos nisam istrazivala. Nije nam problem voznja po krivinama, uzbrdo nizbrdo, moj vozac to bas obozava, ali ne volim ni da se prevaljuju neke ogromne kilometraze npr. po 50km u jednom smeru . Ako imas neki savet, pomagaj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cudno, pa prevoz sa Sirosa do Alonisosa je bio medju najeftinijim u Grckoj, jer su stanovnici ostrva vlasnici deonica u brodskoj kompaniji. Za Eviju nazalost ne mogu da ti pomognem, nisam nikada bio tamo (ne racunam kratko pristajanje u Kimiju). Ono sto sam sa broda mogao da vidim, je da je deo obale oko samog mesta zanimljiv i da izgleda ima lepih plaza. Mislim da je Vlada forumas pisao podrobnije o tome u nekoj od tema posvecenih Eviji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za info. Trajekt je 24 eur po osobi i 60 za automobil u jednom pravcu, sada sam ponovo proverila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, 120 eur povratna za auto ........... to je dosta jeftinije nego iz Volosa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako odete tamo, pripremite se, biće nekako drugačije nego na drugim mestima, ili ako imate poduži godišnji, pa kao što Dragan kaže, da budete pokretni... Ako vas nije strah "vode", možete otploviti do psare (žena (tada bila devojka) mislila da želim da je ubijem)... Ta ostrva su, drugačije je. Na Psari, dok smo radili na tim instalacijama, ja sam bio oduševljen, jedno malo seoce, i to je. Nigde drveta. Ali plaža na malom ostrvu preko puta, samoća... Ja to volim ali svo moje društvo koje je dolazilo da me obiđe, jedva čekalo da zbriše odatle. (mislim na psara ostrvo)

I par linkova za skyros

i skyros iz x files

Izmenjeno (jermenin)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teogonija da li ste te godine otisli na Skyros.Da li neko ima "svezih"informacija sa Skyros-a.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam otisla, gledala ga prosle godine... pa evo opet sada. Nemam ideju  sta cu i gde cu, nesto mi je skup smestaj, ne bi da platim u septembru vise od 30 eur za dvoje studio, nema po toj ceni nista - gledala samo na Bukingu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deluje genijalno! Kao neko prelepo napusteno ostrvo koje te privlaci da ga istrazujes! Iako znam da nije prazno ali samo sa slika dobijam taj vajb i svidja mi se:)

Izmenjeno (Amorfna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije totalno prazno, ali jeste " najpraznije" od svih  koje sam do sad posetila. Turista ima tek toliko da ne pomislis kako ovde za turizam nisu culi. :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš sam htela da te pitam za koju si se kombinaciju odlučila i kako je bilo oko Kimija. :) I mnogo me zanimaju utisci sa Skirosa. Jedva čekam detaljniji izveštaj.

Sad po slikama gledajući, osta žal što nismo otišli na Skiros, kad smo već bili tako blizu. Ne verujem da ću u skorijoj budućnosti ponovo na tu stranu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka