Saphira

Letovanje u Grčkoj preko stranih agencija / tour operatora

9 poruka u ovoj temi

Interesuje me da li ste uplaćivali aranžmane za letovanje preko stranih agencija, poput Dertour-a i sl. i koje su agencije u pitanju? Kada ste bukirali smeštaj i koliko ste jeftinije prošli u odnosu na ono što nude naše agencije?

Dobila sam info da je preko Rusa dosta jeftinije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najlakše ti ja da za konkretan slučaj pogledaš u konkretnoj agenciji ili rezervacionom sistemu. Ja sam do sada tako uplaćivao preko Dertour-a i TUI-a i preko rezervacionih sistema Medhotels i Modern Travel i uvek je bilo mnogo jeftinije nego kod naših agencija. Ne znam dal je tako za baš sve aranžmane što naše agencije nude ali ono što mene interesuje je bilo jeftinije. Konkretno ove godine me je letovanje izašlo nekih 15-20% jeftinije od onoga što nude domaće agencije, što je da se razumemo ozbiljno jeftinije.

I još jedna, po meni bitna stvar, strane agencije imaju bolji rejting u hotelima pa samim tim imaju u ponudi i bolje sobe. Ne može se desiti da vam prodaju sobu sa pogledom na more a kada vi dođete tamo imate pogled more ali kada se popnete na krov hotela i sl. Ovo naravno važi ako se aranžman uplati preko neke od renomiranih agencija što je na kraju tvoj izbor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ove godine letovao preko Dertour-a, ali posredno preko domaćeg Travel House-a koji zastupa više stranih agencija.

Naravno, mogao sam da preskočim TH i uštedim njihovu proviziju (čini mi se da je bila 7-8.000 din), ali to nisam uradio da bih imao i domaću zaštitu (YUTA) u slučaju bilo kakvih problema.

Jedan račun sam platio TH, a drugi direktno Dertour-u.

Vaučer i propratni materijal na nemačkom (oni ti spakuju i neku knjižicu, kartu oblasti gde putuješ i sl) sam dobio Dertourov.

Sve je proteklo u najboljem redu i uštedeo sam skoro 200 EUR u odnosu na odgovarajuće domaće ponude (koje su takođe bile sa popustom za rane uplate), ali moram da napomenem da sam rezervaciju uradio početkom februara.

Izmenjeno (Mr D)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na informacijama!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Saphira, koje ruske agencije/sajtovi su u pitanju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam pojma, moj brat je pričao sa nekim Gruzijcem i ovaj mu je rekao da ti Rusi nude Lagomandru za 400 evra, dok su druge agencije za isti smeštaj tražile 1200 evra, i on je naravno uplatio kod tih Rusa i prezadovoljan je.

Samo što se posle nije pojavio da bar saznam koja je agencija u pitanju...

A i kada sam imala okršaj sa oovom agencijom preko koje sam uplatila Porfi, u jednom momentu su mi rekli da čekaju odgovor od ruske posredničke agencije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razlika u ceni mi izgleda prevelika u svakom slučaju. Nisam baš siguran da Grci vole da rade ovaj posao volonterski.

Ipak, bilo bi dobro iskopati o čemu se tačno radi i proveriti.

Izmenjeno (Mr D)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najjeftinije što sam je ove godine video za Lagomandra hotel, 10 dana, PP, superior soba (šta god to bilo), pogled more, kraj avgusta 860€. Ne mogu da tvrdim, ali mislim da je cena od 400€ ispod isplativosti. Kao što reče Mr D, ne verujem da će grci da rade volonterski.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verujte da sam shvatila da agencije dosta zarađuju po prodatom aranžmanu, jer znam da bar jednu sobu godišnje od svakog hotela dobiju gratis pa preprodaju, a pogotovu ako je izgrađen nov hotel.

Sem toga, videla sam da su na nama opet zaradili iako su nam dali bolji hotel od onog koji smo uplatili (a opet su bili u plusu)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka