DonaB

Temeratura u septembru?

16 poruka u ovoj temi

Da li neko zna kakvo je vreme, i koja je temperatura u septembru u Turskoj, konkretno Antaliji??? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E isto i mene zanima!

U agenciji mi rekose da je u septembru malo podnosljivije nego u julu-avgustu i da su noci dosta prijatne (konkretno u Kemeru u Antaliji). Nije tolika vlaznost vazduha kao u Alanji. Eto, ja toliko znam, a neka nam neko ko je bio u septembru prenese utiske.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo letovali u Kemeru od 22.9(mislim da je to bio zadnji termin koji su tad imali)Silom prilika smo tek tad mogli najranije da odemo i mogu vam reci da je bilo FENOMENALNO!!!Temperatura je bila od 30-33', temp.vode se ne secam tacno ali se secam da sam volelela da je koji stepen niza bila .Po ceo dan smo provodli na bazenima i plazi jer tem.nije bila paklena nego taman kako treba(oko 12.-13h smo se drzali van sunca da ne izgorimo)Veceri su bile bas prijatne!Iskreno nisam se nadala takvom vremenu i da mogu opet tada bi otisli bez razmisljanja ali ove godine zbog djaka prvaka idemo 20.8.Eto,to je nase iskustvo,po meni druga polovina septembra je IDEALNA za Tursku

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto i rekli braca Turci, TAMAM COK GUZEL :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeco, bas si mi pomogla. Mi smo prvo mislili da idemo 6. ili 9. septembra, ali sam citala da su i tad jos vrucine, tako da sad razmatramo i te kasnije termine, od 15. i 20.-og septembra!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto rekoh,druga polovina septembra je PUN POGODAK sto se vremena tice za Tursku..a i manja je guzva i kolko vidim cene aranzmana su tad osetno nize..Lep provod vam zelim.. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kakvo je vreme, i koja je temperatura u septembru u Turskoj, konkretno Antaliji??? :)

Prenosim iskustva iz regiona Kemer, prvih dana septembra temperatura zna da se popne i do 40 stepeni. Stalno duva vetar i ovako visoka temperatura je potpuno podnosljiva. Mikroklima je drugacija zbog planine Taurus. Preko dana nije vlazno, ali nocu jeste. S obzirom da je neko pitao i za vodu. Topla je i cista, neretko sa dosta talasa.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me kakvo je vrijeme u tom periodu u Antaliji, Beleku, Alaniji, znači temperatura zraka, mora, ima li kiše i sl...Nismo išli nikad tako kasno pa da se pripremimo.

Izmenjeno (Libert@S)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde imas podatke o septembru 2013 , ali na ruskom , u engleskoj verziji temperature u Farenhajtima.

http://travel.org.ua/water.php?t_id=19&h=9

http://water.travel.org.ua/september/antalya-water-temperature.html

Prosecne temperature vazduha po mesecima

http://www.mgm.gov.tr/en-US/forecast-cities.aspx?m=ANTALYA

Uopsteno mislim da se druga polovina septembra moze smatrati pravim letom, a prva polovina oktobra moze da bude promenljiva

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me kakvo je vrijeme u tom periodu u Antaliji, Beleku, Alaniji, znači temperatura zraka, mora, ima li kiše i sl...Nismo išli nikad tako kasno pa da se pripremimo.

Prošle godine u Beleku, od 17. do 28.septembra- vreme odlično. Kiša nije padala nijednom. Preko dana temperature 31-35 stepeni, more baš prijatno toplo, večeri i rana jutra nešto svežije, 22-23 stepena. I, vrlo bitno, vlaznost vazduha niža nego u julu i avgustu. Da sam u mogućnosti, uvek bih išla posle 10.septembra, mnogo je prijatnije nego u julu i avgustu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Alanji prosle godine sam bila od 27.09-10.10 more toplo (dva dana su bili talasi i crvena zastavica pa nije bilo kupanja) al toplo je bas bilo oko 30-35 stepeni. Ujutru je pristojno taman toplo, uvece nisu potrebni dugi rukavi. Kisa je pala jednu noc a taj dan bio prelep. Sto se vremena tice ni vlaga se ne oseca u tom periodu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo se vratili iz Beleka , dakle temperatura je bila izmedju 30-33 c ( naravno to nisu nasih 33 u kontinentalnoj klimi ) Sunce ne przi kao u Julu . More je toplo ,kise nije bilo ni jedan dan. E da i vlaga se ne oseca kao sto je moj prethodnik rekao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo se vratili iz Antalije. Voda 29c , temperatura vazduha 22c noću a oko 30c preko dana. Svakog dana u 12 sati počinje lagani vetar, koji pojačava do 17,00 od kada slabi da bi se oko 21,00 skroz primirio. Par dana posle podne se naoblačilo, ali bez kiše. Septembar je za mene najprijatniji barem što se klime tiče.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko da mi kaze kakvo je vreme u Turskoj sam kraj septembra ,pocetak oktobra? :)
Da li se moze kupati, suncati i jel vetar podnosljiv?
Belek, Antalija me interesuje...

Ja sam bila samo u julu i avgustu i to mi je ok

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može da bude kiša a može i sunce...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka