MMarijaMM

Putovanja Wizzair-om

541 poruka u ovoj temi

,,probaj da obrises cookie iz browsera pa da pokusas ponovo da rezervises kartu, mozda ce cene biti nize (mislim da ryanair to radi, kad vise puta gledas jedan let,,.

Necone izvini, al te nisam bas najbolje razumeo oko ovoga.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Necone i Aurora na informacijama. Ma bice valjda jos koji put povoljna cena do januara. Sad kad smo se uskladili sa god. odmorima znamo otprilike i datum polaska, pa vrebamo priliku. Cim dodje na oko 25.000 rezervisem. Mada moze doci i na 20.000 ali necu da se kockam. Necone, ovaj discount club je super. Usteda je oko 4-5000 hiljada. To se placa zajedno sa kartama jel tako? Da me posle ne terete da im placam jos nesto posto je na godisnjem nivou. Jel neko imao iskustva sa ovim?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo me, bio na putu par dana pa nisam čitao forum.

Što se tiče cookie-a u browseru, postoje tkzv kolačići (cookies), koji se čuvaju u browseru i u njima postoje neki sadržaji i preferencije od prethodne posete nekom sajtu (u ovom slučaju neka bude wizzair). Kada prvi put otvoriš sajt u tvom browseru se sačuva cookie i kada sledeći put dodješ taj sajt "zna" da si već dolazio i on ga malo izoblikuje prema tebi (na primer sačuva ti username i password ako si rekao da ti se sačuva). Avio kompanije to koriste, tako što vide iz cookiea da si gledao kartu nekoliko puta i onda za tebe dignu cenu karte. To možeš rešiti tako što ćeš ih obrisati (na različitim browserima stoji na različitim mestima, ali je uglavnom u settings->privacy delu). Meni se to desilo konkretno kod Montenegro Airlines-a, kad sam kupovao kartu pre par nedelja za CG. U Chrome-u mi je posle druge provere karta bila 30 eura skuplja, a iz firefox-a, stara niža cena.

Što se tiče discount kluba, učlanjuješ se prilikom kupovine karte, klikneš na onu ikonicu wizz discount klub, on ti promeni cenu na nižu i prilikom plaćanja karte ćeš platiti i članarinu. Važna stvar je da se discount klub vodi na jednu osobu (na tebe na primer) i ne možeš kupovati karte za druge ako ne kupuješ za tebe (imaš pravo 9 osoba da vodiš sa sobom po nižoj ceni), tako da kad kupuješ karte, kupi sve zajedno, jer ako kupuješ odvojeno, nižu cenu će dobiti samo oni ljudi koji kupuju karte sa "nosiocem" tog kluba.

Niko te ništa ne tera da doplaćuješ. meni je pre par nedelja stigao mail da me podsete da mi ističe članarina i da ako produžim do kraja godine dobijam i dodatnih 5€ popusta (24.99€).

Važno je samo da budeš ulogovan na wizzair kad kupuješ karte jer ti on automatski nudi nižu cenu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koja je svrha registracije na wizzair. Ja se registrovao i posto sam se ulogovao cene su iste kao i pre registracije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako ne platis wizz discount club, maltene da nema razlike, osim sto mozes da upises svoje podatke i broj kartice u podatke o tvom accountu pa da ne moras da kucas svaki put kad kupujes kartu.

Mislio sam na to da moras da budes logovan na wizzair kad imas placen wizz discount club i onda ce ti automatski nuditi nize cene (nisam se mozda dobro izrazio).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Necone, verovatno si video da je samo danas neka promocija za rezervaciju gde ima dodatni popust ya clanove discount cluba. Konkretno, za nas cetvoro 20.900 din. (bez prtljaga). Putovali bi u periodu 14.01.2014-21.01.2014. godine. Sta mislis da li da rezervisemo ili sačekamo ipak jos malo jer se ranije desilo (pisao o tome da smo to propustili) da cena za nas četvoro bude 20.000 bez discount cluba, sto bi značila da bi sa clubom bilo 15.000 !!! I ovo zadnje sto si rekao nisam bas najbolje razumeo. Da li to znaci da ce mi nuditi nize cene za neke buduce rezervacije a za ovu sada ne, jer cu ja sad prakticno istovremeno uz rezervaciju postati i član discount cluba. Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice cena, ono sto je za mene mnogo mozda za tebe nije tako da tu ne mogu da ti pomognem stvarno, ali mislim da je 20k dinara za 4 povratne karte prilicno dobar deal! :)

Pre kupovine postajes clan discount kluba tako da ces i prvog puta dobiti bolje cene.

pozzzzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo mene opet, dok ti se ne javi Necone. Ja bih sacekala da sam na tvom mestu, jer mi se par puta desilo da karte budu jeftinije nakon te "promocije" za clanove kluba, pa sam se pitala jel im to praksa da nas navuku na kupovinu, cim im malo opadne prodaja ili sta??? Uglavnom, sad vise ne nasedam na to, a mislim da i ti mozes da se kockas jer jos uvek imas dovoljno vremena, karte ce mozda nakon dan-dva i skociti (pa ces se pitati sto si me slusao :-) ), ali nije iskljuceno ni da za nedelju-dve padnu na manju cenu od ove promotivne (pa ce ti ipak biti drago sto si me poslusao :-)). Stalno to rade.

Ovo sto nisi razumeo, oko nudjenja nizih cena za buduce rezervacije, odnosi se na to da ces svaki sledeci put kada se ulogujes kao clan wizz kluba odmah imati prikazane cene sa popustom zbog tvog clanstva, a ispod ce ti pisati koliko su inace normalne cene. Ti nakon uplate clanarine ne placas vise nista, nego samo ostvarujes popust 10e po karti, po letu, i kao sto ti je Necone rekao i za sve ostale koji putuju sa tobom (ukupno za vas desetoro). Taj popust ti se aktivira odmah, cak i prilikom prve kupovine karata, pa ces videti da ti je ukupna cena (za clanstvo i karata za tvoju destinaciju) opet manja nego da kupujes karte, bez uclanjenja u klub.

Dakle, sve sto treba da radis je da se uclanis (u trenutku kad ti se najvise svidjaju cene karata), a da se svaki sledeci put pre kupovine ulogujes i nastavis da kupujes s popustom. Ovo se isplati vec sa tri kupljene karte u jednom smeru, veruj mi.

Da li sam pomogla ili te jos vise zbunila :volimenevolime:

Neverovatno,Necone,u istom trenutku. Da si makar sekund pre,da ne kucam ovoliko! :-D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hval Aurora ali sad si me jos vise zbunila oko same rezervacije. Trenutna cena do veceras u 12h je 20.900 dinara. (bez prtljaga sa discount clubom). Mislim da je to dobra cena sto kaze i Necone. Samo jednom do sada se desilo i to krajem avgusta (za period 30.11 do 07.12) da karte budu oko 20.000 i to bez discount cluba. Tada nisam video koliko su sa discount clubom ali verovatno su bile negde oko 16.000. Nijednom posle toga se nije desilo da karte budu ispod 25.000 i to sa discount clubom. Realno mislim da su male sanse da ponuda bude manja od od ove a i ako bude nekih promocija i popusta u narednom periodu, to ce biti mozda ali mozda jos 1.000-2000 dole, jer je nelogicno i prosto nemoguce da karte odu recimo na 12.000-13.000 za nas cetvoro. Neznam dvoumim se a vreme istice.

sto se tice uclanjenja u club mislim da se automatski uclanjujem samom rezervacijom jel tako? drugim recima kada budem placao karte placam cenu istih sa popustom i plus clanarinu 3.300 i to je to.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pazi, da stavimo sad cene na stranu i da pogledamo malo sa strane. Ako uzmemo realno, da je normalnom kompanijom karta od 160-200 eura po coveku, zavisi od kompanije i trenutka kad kupujes, da je autobuska karta ako se ne varam oko 150 eura, mislim da je stvarno previse da ocekujes da te karte budu manje od 180 eura za vas cetvoro :D Ja da sam u tvojoj situaciji ne bi trazio hleba preko pogace i kupovao bi odmah i pevao. Wizz discount klub se podrazumeva, lepa ti je ušteda, a i nikad ne znaš da li ćeš ići ponovo negde na tu stranu :)

Što se tiče Aurorine priče, i ja imam slično iskustvo sa njima, čas je viša cena čas je niža i o tome smo već mnogo puta pisali. Ja sam čvrsto odlučio da više ne gledam cene karata kad jednom kupim kartu i tako sam rešio svoj problem sa "dobrom kupovinom karte" :D

Izvini Aurora, da sam se javio ranije, čovek ne bi čuo još jedno mišljenje, a i mislim da si preciznije objasnila wizz discount klub :)

pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle......svi se slazemo sa sledecim: ako nam se ucini da je cena dobra, kupujemo, a posle vise ne gledamo cene, da se ne bi iznervirali ukoliko se ispostavi da je moglo i bolje. :D

A ako te prirodna ljudska znatizelja ipak natera da virnes (makar jednom) nakon kupovine, nek te utesi ovo Neconeovo razmisljanje - koliko je zaista bilo realno da cena karata za svo cetvoro bude manja od pojedinacne cene nekom regularnom aviokompanijom?!

Dugujem ti izvinjenje za ono zbunjivanje.Kod tebe se radi o mogucnosti da cena padne 1000-2000 dinara, i to stvarno ne vredi kockanja i zivaca, prema tome, ni ja ne bih cekala, ali sam se ja, ocigledno, isprojektovala kada sam rekla da ne zuris, jer sam na karatama za Memingem izgubila 153 eura, a cena je pala za svega 10 dana :udarac:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Necone u potpunosti se slazem sa tvojim misljenjem, jer sve sto si rekao (da se sad ne ponavljam) stvarno stoji, ali sinoc i pored moje odluke i uprkos Aurorinoj prici (koju je danas doduse malo korigovala hahaha) ipak nisam rezervisao karte. U svakom slucaju bice valjda bar jos jedna prilika u narednih mesec dana. A ako bude nepovoljnija od one sinoc, razliku cu naravno potrazivati od Aurore, jer me je, doduse nenamerno, navukla na tanak led :hahaha:

Veliki Pozdrav za oboje i javite ako nesto novo saznate, mada i ja pratim redovno. :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nista se ne brini, pasce cene opet :D

Jer...kako bih ja drugacije dobila pravu mlecnu cokoladu iz Svice?!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To se podrazumeva i to pravo iz fabrike cokolade u okolini Ciriha, koju neizbezno, svaki put kada odemo, moramo da posetimo. :yesss:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Necone, Aurora, zaboravih da vas pitam oko nacina placanja. Ja imam debitnu karticu kom. banke (tekuci preko kog primam platu), al neznam da li mogu s njom ili bih morao da se posebno registrujem za placanje preko interneta. Kreditnu karticu nemam. Zvao sam unicredit banku gde wizz ima racun za informaciju oko placanja bankovnom doznakom. Oni mi nesto zamrsise, kao moram da budem njihov klijent, ili da otvorim racun ili da uzmem neku pripejd karticu koju cu iskoristiti samo za ovu transakciju. Nista mi nije jasno!?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25996
    Ukupno tema
    867413
    Ukupno poruka