MMarijaMM

Putovanja Wizzair-om

541 poruka u ovoj temi

Hvala ti :)

Sve je bilo vec sredjeno. Znaci,samo cena karte - 48 evra

Rucni mi je vecih dimenzija ali za Ukrajnski wizz prolazi

tako da - sve je kul!

Uz kartu istampao i neke dodatke koji su mi tacno objasnili sta i kako i jeste kao sto mislio

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna do koliko dana pre dana polaska Wizz air moze da otkaze let? I da li prilikom chekiranja preko neta za odlazak, moze da se odmah uradi chekiranje i za povratak ili mora da se obavi let u jednom pravcu pa onda da se uradi chekiranje za povratak?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes da uradis i cekiranje za natrag ako se uklapas vremenski. Ako se dobro secam, mislim da je kod wizza moguce uradi checkin 7 dana pre leta? Znaci ako se vracas u tom vremenskom periodu, odmah mozes da uradis i za tamo i za natrag.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sada checkin moze da se izvrsi na najvise 14 dana pre poletanja ( bez obzira da li si vec zapoceo let, odnosno otisao u jednom pravcu) pa do najkasnije tri sata pre poletanja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako sam dobro razumela, posto putujemo i vracamo se u 7 dana, mogu u istom trenutku da uradim checkiranje i u jednom i u drugom pravcu....Hvala vam puno na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko putovao wizzerom do Bazela i kakva su vam generalno iskustva sa ovom kompanijom. Ja supruga i dvoje dece planiramo da putujemo u novembru i cena je zaista povoljna. Za nas cetvoro oko 20-ak hiljada+prtljag jos 5-6 hiljada, sve u svemu duplo jeftinije nego jatom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam za novu godinu isao wizzairom bas u bazel. Cesto letim wizzairom i ja sam generalno zadovoljan njima. Imao sam tu srecu da mi nikad nije let otkazan ili pomeren, kao nekima koji su pisali u ovoj temi.

Najvaznije je da budes svestan da dobijas upravo to sto si platio. Najvise se ljudi zale na sedista koja nisu numerisana i seda ko gde hoce (ili mozes da platis priority boarding pa da udjes pre ostalih), pa se onda guraju u redovima, ali to je sve do tebe :)

Nema hrane i pica za dzabe, ali je meni i to kul sa neke strane, ako hoces pices sta ti hoces i koliko hoces i jesces sta hoces i koliko hoces i to ces platiti :)

Prilicno su rigorozni sto se tice rucnog prtljaga i gledaj da ga nosis u okvirima kojim oni dozvoljavaju. Malo je manje mesta izmedju sedista, ali to uopste nije vazno jer taj let i ovako traje 1:50.

U sustini, opusti se kupi karte, uradi web checkin pre leta da ne bi placao checkin na aerodormu i vozi. Isuvise je to kratak let da bi osetio neke nedostatke low costa.

Najveci problem po meni moze da ti bude transfer do finalne lokacije, ako to nije bazel, mi smo isli u Schaffhausen i vozna karta je bila skuplja nego avionska :)

Sreca pa smo tamo isli kod rodjaka pa su dosli kolima po nas.

I da...ako si nasao karte po toj ceni, kupuj odmah, wizzair je poznat po tome da su mu cene cas vise cas nize.. i da maltene nema pravila zasto je to tako, ja sam se par puta tako opekao :)

pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na informacijama. I mi idemo u Cirih kod suraka tako da nam prevoz od aerodroma nije problem. Reci mi samo to oko guranja za mesto, da li to znaci da teoretski mozes ostati i bez sedista? I jos jedna informacija posto kazes da let traje 1 i 50, jel to znaci da racunam onu prvu varijantu za cenu prtljaga. Konkretno mi planiramo da nosimo najverovatnije 2 veca kofera, a kabinski ne, bas da ne bi imali neki problem oko dimenzija. A za klopu i pice me bas briga, pa necemo crci gladni i zedni za toliko. Zaista ne razumem kad ljudima i to smeta. Pa za te pare ne mogu ni kolima, A ko da u jatu daju kavijar i sampanjac besplatno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

let na papiru traje 1:55, ali u praksi ce ti trajati mozda malo manje od 1:50, tako da ces morati da platis drugu varijantu (i mene je tih 5 minuta jako nerviralo).

Sto se tice sedista, ne mozes ostati bez mesta, moze samo da se desi da ne mozete da sedite svi zajedno, zato sto nece biti 4 vezana sedista ako udjete poslednji a avion bude pun. Mislim, bez presije, stanes u red i polako. Videces, ljudi stoje u redu i gundjaju, pricaju kako je to sramota i blabla ali kao sto kazes, za te pare bolje ne moze tako da lagano. Koliko platis toliko i dobijes.

Meni je najdosadnije to sto je aerodrom u bazelu jako mali (verovao ili ne, mozda manji nego aerodrom bg), ali dobro, moj je problem sto ja volim da je to veliko da je ok i da imam gde da potrosim brdo para dok cekam na let :)

Najvaznije je to sto imate prevoz od bazela do ciriha jer da nemate, jeftinije bi vam bilo da letite direktno za cirih.

Ako niste ranije isli, cirih je super grad, svidece vam se, kao i cela svajcarska :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna da li ce Wizz ponovo poleteti za Rim iz Beograda?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Necone, opekosmo se i mi jer nismo rezervisali karte, ali nismo ni mogli jer nikako da se sloze sve kockice. Reci mi molim te ima li sanse da cena karti za let u drugoj polovini januara padne, odnosno da li cene karata idu gore dole ili samo rastu kako se termin priblizava.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kada rezervises karte preko neta.... posle koliko moras da platis?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Necone, opekosmo se i mi jer nismo rezervisali karte, ali nismo ni mogli jer nikako da se sloze sve kockice. Reci mi molim te ima li sanse da cena karti za let u drugoj polovini januara padne, odnosno da li cene karata idu gore dole ili samo rastu kako se termin priblizava.

Ako ja mogu da pomognem sa svojim iskustvom sa letom za Memingem.....

Cene mogu da idu gore,dole, i jos uvek moze da vam se desi da se umanje.1o dana nakon sto sam kupila karte,pale su,verovao ili ne,DUPLOOOOO! Tako da blizi datum ne znaci nuzno i vecu cenu,naravno ukoliko je do krajnjeg datuma za putovanje u pitanju i dalje nekoliko nedelja. Po mojoj proceni,moze da se kalkulise sa kupovinom od 4 do 6 nedelja pre planiranog putovanja,i tada su mi u vecini slucajeva cene bile najnize.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao sto rece aurora...mogu i da skoce i da padnu...kod wizzaira je sve to ako prodje prodje. Neko je negde pisao vezano za cookie, probaj da obrises cookie iz browsera pa da pokusas ponovo da rezervises kartu, mozda ce cene biti nize (mislim da ryanair to radi, kad vise puta gledas jedan let). Svakako, kako se blizi trenutak putovanja, sve je manja verovatnoca da ce karte biti tako jeftine.

I jos jedan savet, ako ide vas 4 plati obavezno wizz discount club. Godisnje kosta 30 eura a imas ustedu oko 1200 dinara po karti, sto znaci da ces za tih 8 karata ustedeti 9600 dinara, a platices oko 3500, sto je u finalu oko 6000 plusa i nikad ne znas da li ces opet imati mogucnost da ides njima pa da opet ustedis neki dinar. to se skroz isplati.

ako treba jos nesto tu sam.

pozzz

@jecagile74

placas odmah ako placas karticom, a za uplatu na njihov racun nisam siguran...valjda 48 sati....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jecagile27* :)

hvala:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25996
    Ukupno tema
    867413
    Ukupno poruka