MMarijaMM

Putovanja Wizzair-om

538 poruka u ovoj temi

Prelistao sam 10-20 stranica nisam naisao na ono sto me zanima pa moram da pitam. Uzeo sam kartu za Friedrichshafen u septembru za Otrobarfest, do Minhena Flixbus to nije problem bio sam i ranije par puta u Minhenu ali evo prvi put wizzairom. E sad kad odem na sajt na cekiranja i rezervacije i detalje mog leta, nigde nema dugeta za online cekiranje. Da li je to zbog toga sto nisu izabrana sedista i na mestu gde bi trebalo da bude dugme za online chekiranje stoji  ''Чекирање путем интернета: Чекирајте се у року од 25 дана'' ili na engleskom  ''Online check-in: Check in within 25 day(s)'' Da li moram da kupujem sediste ili ce automacki mi dodeliti posle tih 25dana i onda cu moci da se chekiram bez dodatnih troskova tj kupovina sedista, posto do leta ima nesto manje od dva meseca tj 55 dana. Znam da cheking ide od 30 dana do 3h ili tako nesto. Drugo nosimo samo rucni prtljag to nam je dovoljno posto idemo posle za Prag da li dimenzije prljaga mogu biti vece ali ako se stavi manje stvari u torbu ulazi tj. smanjuju se dimenzije torbe savijanjem ili sl i moze takva moze da se unese u avion?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cekiraj se za 25 dana znaci da nakon isteka tih 25 dana u stvari nastupa period kada se mozes cekirati (30 dana neposredno pred put), logicno zato ti se jos ne pojavljuje dugme za cek in, nema ro veze sa dodeljivanjem ili kupovinom sedista. Ne moras da kupujes sediste ako ne zelis i ako ti nije bitno gde ces sedeti. Wizz ce ti dodeliti sediste besplatno, koji je broj saznaces u procesu cekiraja. Ako se predomslis mozes i tada da kupis sediste ili priritetno ukrcavanje, jos prtljaga... Prilikom cekiranja ne moras nista od ponudjenog da kupujes, on line cek in je dakle besplatan.

Za velicinu torbe odluci sam, naime negde je ne pogledaju, negde cepidlace... nece niko uzeti metar da meri dimenzije, bitno je da torba moze da stane u metalne okvire. Ja uvek nosim prtljag u okviru dozvoljenih mera,da ne bude neprijatnog iznenadjenja i neplaniranog troska

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cekiraj se za 25 dana znaci da nakon isteka tih 25 dana u stvari nastupa period kada se mozes cekirati (30 dana neposredno pred put), logicno zato ti se jos ne pojavljuje dugme za cek in, nema ro veze sa dodeljivanjem ili kupovinom sedista. Ne moras da kupujes sediste ako ne zelis i ako ti nije bitno gde ces sedeti. Wizz ce ti dodeliti sediste besplatno, koji je broj saznaces u procesu cekiraja. Ako se predomslis mozes i tada da kupis sediste ili priritetno ukrcavanje, jos prtljaga... Prilikom cekiranja ne moras nista od ponudjenog da kupujes, on line cek in je dakle besplatan.

Za velicinu torbe odluci sam, naime negde je ne pogledaju, negde cepidlace... nece niko uzeti metar da meri dimenzije, bitno je da torba moze da stane u metalne okvire. Ja uvek nosim prtljag u okviru dozvoljenih mera,da ne bude neprijatnog iznenadjenja i neplaniranog troska

Samo mala ispravka, verovao ili ne u Budimpesti ponekad ovi pre ulaska u avion imaju onaj krojacki metar u ruci i mere. Nama je torba bila veca za 1 cm i trazio je doplatu iako je lepo mogla da stane u metalni okvir jer su ostale dimenzije bile manje. To se desilo nama i jos 10-torici drugih putnika pa je nastala pobuna. Na kraju neki su platili neki ostavili kofer a stvari potrpali u kese. U odlasku, nekoliko dana pre toga, dimenzije te torbe nisu bile problem na drugom aerodromu, ali ovde su se bas zainatili.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala za info tako sam i mislio. Totalno mi je ne bitno gde cu sedeti za 2h leta. bratova torba jeste veduza od 42 cm ali ako se full napuni ostale dimnezije su manje. Probacemo test pa da utrdimo kao cemo se pakovati. A ovo za Budimpestu sam naleteo sam na jos nekim mestima da su merili cak i ako su u ranije sa istom torbom leteli bez problema sa wizzom. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ste primetili da je cekirani prtljag od 23kg sve skuplji i skuplji?

Prvo je bio 20-ak eura pre godinu dana...od pre par meseci je 4000 din..a evo danas vidim da je 4600 din.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve bilo ok sa Wizztoursom. Sto je uplaceno, to smo i dobili. Letovi tacni(kasnili 10min ako cemo precizno, al to je nebitno). Koristio bih opet wizztours definitivno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo 30 dana pre leta ali cu morati sacekati sa cekiranje 48h da ne bih placao sediste. Ovo sam nasao na sajtu posto mi je pisao da su pravila za checj in promenjena.

Online check-in is available from 30 days up to 3 hours before the scheduled departure time if you have made a booking before 15 August 2017 or purchased a seat during your booking on and after 15 August 2017. 
In case you have not purchased any seats with your booking made after 15 August 2017, check-in will become available only 48 hours before departure. For return flights with no seats purchased check-in for the return leg will open after the outbound check-in is open up to 15 daysbefore flight departure.

Sto znaci da hoce da imaju vise vremena za prodaju sedista, nista sacekacemo tih 48h pre leta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@tripko

Ove promene se ne primenjuju retroaktivno, vaze za karte kupljene nakon 15. avgusta 2017. Cini mi se da si ti karte kupio ranije, u julu, tako da ovo ne vazi za tebe. Za karte kupljene pre ovog datuma data je  mogucnost za cek in od 30 dana do 3 sata pred let.Tako sam bar ja shvatila wizzovo obavestenje,  citajuci isto to na srpskom nista mi nije bilo jasno, konfuzno sroceno,  brkaju cini mi se pojmove, izgubljeni u prevodu.

Probaj pa javi, bas me interesuje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ipak sam uradio check in i dodeljena su nam sedista upisai br pasosa kad istice i sl, a sad kad download_ujem boarding card ili html verziju  krupnim slovima kaze

THIS IS NOT A BOARDING CARD! NON EU / EEA PASSENGERS MUST PROCEED TO CHECK-IN FOR DOCUMENT CHECK AND VISA VERIFICATION.

Papir je dosta prazan cak ova html verzija ima nesto malo vise podataka, tj br. sedista br.leta, a pri dnu crtice sa makazama i pise airport copy kao da trebaju da iseku taj deo, tu se nalazi jos neki kao bar cod koji i pri vrhu. Ovo mi ne izgleda kao boarding karta. A na mail nisam dobio nista.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedino sto mi je pada na pamet je da moram ipak na salter gde ce mi izdati kartu cak i ako sam online odradio cekiranje. Totalno konfuzno sta briga avio kompaniju dal imam vizu ili sam iz eu ili ne. to proverava granicna policija na aerodromu a ne avio kompanija.

Izmenjeno (tripko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izgleda da su se ovi iz wizz air-a dosetili novih stvari za zaradu. Evo teksta, mozda ce nekome znaciti:

"Fare Lock" je inovativna usluga koja daje putnicima mogućnost da sačuvaju izabranu cenu karte na period od 48 sati uz doplatu od 3 evra po letu i po putniku, saopštila je ta kompanija.

Ova usluga dostupna je za rezervacije napravljene najmanje sedam dana pre planiranog leta, ili pre prvog leta u slučaju da se radi o povratnom putovanju.

Ta opcija je dostupna preko sajta wizzair.com i može se primeniti na sve rezervacije za putovanja u jednom smeru kao i za povratna putovanja i to za više putnika. Izabrani letovi, imena i broj putnika ne mogu se menjati u slučaju da se sačuva izabrana tarifa i uslovi, i plati nadoknada za "Fare Lock" uslugu.

"Putnici mogu sada jednostavno da osiguraju najnižu cenu za letove Viza dok u potpunosti ne isplaniraju svoj odmor", dodaje kompanija.

Jedino sto mi je pada na pamet je da moram ipak na salter gde ce mi izdati kartu cak i ako sam online odradio cekiranje. Totalno konfuzno sta briga avio kompaniju dal imam vizu ili sam iz eu ili ne. to proverava granicna policija na aerodromu a ne avio kompanija.

Na boarding pass-u bi trebalo da imas 3 celine. U gornjem delu veliki bar kod i podaci o putniku, sedistu, letu, koji ulaz u avionu koristiti i vremenu. U sredini bi trebalo da su reklame tipa osiguranje, obroci, smestaj za izabranu lokaciju i u trecem delu opet isto kao u gornjem delu, samo bez slike ulaza u avion.

Ako imas smart telefon sto ne skines wizz aplikaciju i tamo ces imati boarding pass pa ne moras stampati na papiru i ne moras se cimati papirom na aerodromu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@tripko

To sto si dobio nije bording

karta, samo neka potvrda da si uspesno obavio cekiranje. Bording kartu dobijas na salteru gde se predaje prtljag, moras se tamo prijaviti sa pasosem. U ovom slucaju nemas bording ni na wizovoj aplikaciji, naprosto procedura je takva da traze nama koji nismo EU da se prijavimo na salter. 

Jesi li cekirao povratni let i ako jesi da li si za njega dobio istu ovu formu obavestenja ili bording pas? Ja sam letela skoro ali povratak mi je bio iz Kelna za Katowice,  (let u okviru EU) tad sam dobila normalan bording odmah za taj povratni let, nisam morala ni na kakve saltere nego sam isla direktno na gejt. A za let Beograd- Dortmund sam imala istu situaciju kao ti, salter itd

Izmenjeno (Teogonija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I meni je to logicno da se ide na cekiranje, zbog provere dokumenata, nadam se da se to ne placa i ako sam odradio online cekiranje. Od prtljaga nosim samo ranac i sve cu strpati u njega. Najverovatnije cu ici u Primark u nabavku i tamo kupi opet kofer i njega cekirati u povratku ;o). Ali ja sa vracam preko Hanovera posto idem levo desno kroz Nemacku.

Evo kako izgledaju ove dowload pdf i html karte.

https://ibb.co/fWW7nF
https://ibb.co/jPYbga
https://ibb.co/dGiyuv

I da nacuo sam kod nas ne rade karte kroz aplikacije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imala sam slicnu u pdf-u. Nisam sad mnogo zagledala tvoje, ali sam uvek imala 1 stranu, silne wizz reklame i 2 bar koda, bez njih nista. Na Boveu su mi samo udarili pecat, dok su je nasi jednom pocepali i izdali b. pass, a drugi put samo udarili pecat.

Fora je u troskovima, aerodromi gledaju da ustede, pa i na stampi.

Neki aerodromi ne prihvataju mobilnu aplikaciju, ako je vec provereno, onda samo napred:-)

Izmenjeno (Eowyn)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nece biti tako, Tripco, naprotiv, svaka kompanija to kontrolise i ima pravo da te ne primi na let, ukoliko smatra da bilo sta od tvojih dokumenata moze da bude povod za vracamje u zemlji iz koje ai stigao. O cujem trosku? Naravno, iste te kompanije, koja se, s punim pravim, stiti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25950
    Ukupno tema
    865813
    Ukupno poruka