MMarijaMM

Putovanja Wizzair-om

525 poruka u ovoj temi

Važno obaveštenje od wizz-a!!!

(preneto sa njihovog sajta)

пртљаг

Од 24. октобра Wizz Air уводи нова правила за кабински пртљаг за целу своју мрежу*, да би се путници подстакли да уносе мање торбе у авион, како би се улазак у авион спроводио лакше и брже.

(*само летови које организује Wizz Air Мађарска)

Wizz Air строго правило ”само један кабински пртљаг по путнику”) се не мења.

Каква је разлика између врста кабинског пртљага? – ВЕЛИЧИНА!

1.Мала кабинска торба:

Ако је величина вашег кабинског пртљага 42x32x25цм или мања, можете бесплатно да га унесете у авион. Мора да може да стане испод седишта испред вас.

2.Велики кабински пртљаг:

Ако је ваш кабински пртљаг већи од димензија мањег кабинског пртљага, али није већи од 56 x 45 x 25цм, можете га унети у авион, али ћемо вам наплатити RSD 1100. Мора да може да стане у касету изнад седишта. Морате бити у стању да сами одложите пртљаг у касету изнад седишта без ичије помоћи.

Znači, smanjuje se , smanjuje...........

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pocela sam da trazim torbu odgovarajuce velicine, ali sve pronalazim vece za par cm. Ako je neko naleteo bas na torbu po merilima Wizz-a, neka ostavi info :Help:

Vec imam torbu, ali 46x32x25, pa ne znam da li su bas toliko strogi, a nije kruta moze da se malo skupi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada smo isli za Nemacku, torbe koje su im bile "sumnjive" merili su. Devojci su bas pravili problem, onda je ona prepakovala torbu, sva sreca nije bio kufer, pa je mogla da zgura malo stvari i pustili su je. Ne znam da li bi joj stvarno naplatili ili rekli da ne moze da unese ....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes da uneses ali platis vise za torbu nego za tebe :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Wizz Air je otkazao sve letove na relaciji Beograd - Rim u aprilu, maju i izgleda prvoj polovini juna!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste, na žalost i moj let je otkazan (trebalo je da letim 27. aprila), da li se zna možda zašto?

Sada čekam da me pozovu i da mi "izlože" opcije koje imam, da li se nekome možda već desilo to isto? Ako jeste, šta ste radili? Da li su vam ponudili neku alternativnu opciju za prevoz do željene destinacije?

Ako se izabere opcija povratka novca, da li dobijate neku vrstu odštete ili vam jednostavno vrate onoliko koliko ste platili kartu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imaš odgovore na temi U Rim Wizz airom, na podforumu Italija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ista situacija, nisam ih ni zvao jer ne zelim bitangama da dam ni dinara vise od onog iznosa koji sam posteno platio a koji su oni uzeli u roku od nekoliko sekundi od klika na rezervaciju karte

ja im svakoga dana otvaram novi tiket sa napomenom da me odmah pozovu, naravno jos uvek nisu jer izgleda cekaju da pozovem inspekciju pa da onda razgovaramo dugacije

savetujem vam da svakako trazite potpunu refundaciju a onda idite na www.easyjet.com i letite preko Milana za RIm, jesu to dva leta i jeste u nasoj situaciji to dodatni trosak ali to je jedini nacin da ovu sumnjivu istocno evropsku bagru oteramo odavde

u ponedeljak cu pozvati inspekciju, ne ocekujem previse ali iz iskustva znam da je razgovor sa trgovcima drugaciji posle ovoga

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni su otkazali u oktobru i kada vas pozovu, ponude vam da letite iz Temisvara, da promenite datum polaska ili da vam vrate novac. Odabrala sam da letim iz Temisvara - ne plate vam put do Temisvara, a za novac ne znam da li vam daju i neku nadoknadu jer nisam tu opciju izabrala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, ali kad ja za jednog sve obracunam, sa sve nacinom placanja, svim troskovima itd. ispada jedna cena, a kad hocu za dvoje, izlaci oko 2000 vise po osobi a ne vidim koji su to troskovi, zar ne bi trebalo da cifra za dvoje bude jednaka cifri za jednog pa puta dva, a ne da bude preko toga?

Sad sam ulazila,gledala sam letove za Pariz, za London i tu je ista cena i pojedinacno i za dvoje, ali mene interesuje Rim i iskljucivo za njega se menja cena, znaci kad kliknem kartu za jednog ona kosta recimo 3 000 u jednom smeru, a kad kliknem za dvoje racuna mi kartu u jednom smeru po osobi za 4 000 i nesto.

Mozda ima samo jedna karta po toj jeftinijoj tarifi, mozda nema dve.

Mozda sledecu kartu vec obracunava po vecoj tarifi. Bar je meni to jedino objasnjenje, pod uslovom da si sto posto sigurna da nisi napravila neku gresku pri rezervisanju, ali verovatno nisi. Tako da je verovatno to, ima samo jedna karta po nizoj tarifi.

Samo da pojasnim ovo u vezi sa kartama, kada kupujete dve, pa ispadne skuplje po karti nego kada kupujete jednu.

Avionske karte se prodaju po tarifama, od najjeftinijih ka najskupljim. Plastičan primer:

prvih 10 karata prodaje se po ceni od 50 eur

kad se to proda, sledecih deset po 60 eur

sledecih 10 po 70 eur

...

poslednjih 10 po npr. 350 eur

Ako je do trenutka kada vi zelite da kupite kartu prodato recimo 9 karata, i ako zelite da kupite jednu dobicete je za 50 eur i to je poslednja po toj ceni. Ako, pak, pokusavate da kupite dve karte, cena ce vam biti 110 eur za obe. To je zato što prvu kartu placate 50 eur, a drugu za 60.

Izmenjeno (Aleksandar Đuričić)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Verho hvala na obavestenju i hvala sto si se javio posle duze pauze. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aleksandre, hvala za informaciju!

Ja upravo sad, pre 5 minuta, kupio kartu preko wizza

od Kijeva do Sofije

Sinoc je karta bila 419 tih ukrajinskih

Veceras 519 :)

Ali sinoc me kao mrzelo i slicno...epa, sad, 10 evra vise

to je ocigledno ta prica o prvih 10 karata i slicno

posto najjeftinija za 13 avgust, a ja letim 10og je cak 309! sto je manje od 30 evra!

Nego, na njihovom sajtu, a i ovde je spomenuto, pise o novoj politici za rucni prtljag

ali ta politika NE VAZI za letove iz i u Ukrajinu

Znaci li to da moj prtljag koji bi po novom bio VECI rucni moze da prodje ok - tj ja kapiram da necu nista doplatiti?

Prosle godine kad leteo za Rim sa tom torbom sam prosao okej...dimenzije su u okviru56 x 45 x 25

Ako neko zna nesto o ovom - HVALA!

:)

Izmenjeno (Phillippe)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i da, da skrenem paznju ako neko do sada nije placao karticom

Broj kartice upisujete BEZ razmaka izmedju!

Ja prvi put malopre pravio razmake i vidim nece da prodje uplata

pa se onda uspanicio

pa opet citao sve na sajtu kako i bla bla

i onda procitao da ceo broj kartice bez razmaka se upisuje!

Eto da znaju ljudi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...

Ako je do trenutka kada vi zelite da kupite kartu prodato recimo 9 karata, i ako zelite da kupite jednu dobicete je za 50 eur i to je poslednja po toj ceni. Ako, pak, pokusavate da kupite dve karte, cena ce vam biti 110 eur za obe. To je zato što prvu kartu placate 50 eur, a drugu za 60.

Hm, ko bude provalio sistem prodaje karata kod low-costa, taj treba da uzme Nobelovu nagradu :) Generalno, ovo je tacno, ali ne bas najpreciznije, jer cesto lcc menjaju cene karata i definitivno ih ne prodaju po redosledu od najjeftinije do najskuplje, kao sto je mozda neko zakljucio.

Ako cemo bas da budemo precizni za ovaj primer... Cena ce biti 120, a ne 110, jer automatski sistem povecava na visu tarifu obe karte.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nego, na njihovom sajtu, a i ovde je spomenuto, pise o novoj politici za rucni prtljag

ali ta politika NE VAZI za letove iz i u Ukrajinu

Znaci li to da moj prtljag koji bi po novom bio VECI rucni moze da prodje ok - tj ja kapiram da necu nista doplatiti?

Prosle godine kad leteo za Rim sa tom torbom sam prosao okej...dimenzije su u okviru56 x 45 x 25

Ako neko zna nesto o ovom - HVALA!

:)

Rucni prtljag ranije kod wizzaira nije bio 56x45x25, vec 55x40x20, ako cemo da budemo precizni :) Posle su ga povecali (veci rucni) na te dimenzije.

Prilikom rezervacije karte si cekirao opcije sta zelis od prtljaga i eventualno dodatnih usluga i na osnovu toga ti se formirala ukupna cena. U svakom slucaju stiglo ti je na mail tacno napisano sta si kupio.

Evo sa njihovog sajta:

(If your flight is operated by Wizz Air Ukraine (airline code WAU):

Passengers are allowed to carry only one piece of hand baggage with the maximum dimensions 56x45x25 and not exceeding 10 kilograms.).Dakle mozes veci rucni besplatno.

Vidi i ovo:

АКО ВАШ ЛЕТ ОБЕЗБЕЂУЈЕ WIZZ AIR UKRAINE (ШИФРА АВИОПРЕВОЗНИКА WAU):

Први комад чекираног, задржаног пртљага се не наплаћује.

Dakle, po ovome sto kazu ni cekirani se ne naplacuje. Udji u 'manage my bookings' ili izmena rezervacije ili tako nesto i probaj da dodas cekiran prtljag (ako ga vec nisi uzeo) i vidi sam da li ce ti povecati cenu karte.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25453
    Ukupno tema
    844868
    Ukupno poruka