MMarijaMM

Putovanja Wizzair-om

650 poruka u ovoj temi

Let Bud-Mad je kasnio jedno sat i po, ne znam zasto. Vidim da je u istom momentu i let iz Lisabona jos vise kasnio.

Povratak je bio u minut bukvalno, nikad tacnije nisam poleteo i sleteo.

Sve u svemu, pozitivna iskustva imam sa Wizzair i Wizztours. Hotel je bio odlican, let dobar, a cene prihvatljive.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Polomljen kofer...

Prilikom poslednjeg leta wizzom polomili su mi kofer, Konkretno iscepan zadnji deo kofera širine oko 1cm i polomljena plastika oko jednog točkića, što znatno otežava kretanje istog. Možda se i ne bih cimala, ali kupila sam ga par dana pre tog putovanja. Štetu sam prijavila na šalteru Wizza i dobila potvrdu o istom. Nakon toga pisala sam njihovoj službi za brigu o korisnicima, gde su me uputili na popravku kofera ( gde ja hoću), a onda da im pošaljem račun pa da refundiraju. Kako ja nemam vremena da tražim ko to radi, a onda i da nosim pa vraćam kofer, napisala sam im da kod nas to niko ne radi (za mail mi treba puno manje vremena). Odgovorili su da prihvataju reklamaciju i da će mi refundirati novac (koliko sam navela da je cena kofera), potrebno je da im pošaljem skeniran izveštaj sa aerodroma, gde sam prijavila claim. Novac će uplatiti na račun wizz-a, koji mogu iskoristiti za kupovinu karata. Ne znam u kom vremenskom roku moram potrošiti novac. Kada novac legne i pogledam pravila, javiću.

Da javim ishod...

Novac je legao. Tacno onoliko koliko sam navela da sam platila kofer. Novac mogu iskoristiti za kupovinu karata, u neogranicenom vremenskom periodu. Verovatno je poodavno uplacen novac, ali dok sam ja nasla gde je to, a nisu bas dobro ni pojasnili...

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поштоване колеге путници, ручни пртљаг димензија 55х40х23цм је практично немогуће наћи због дименизије до 55цм са све точкићима и ручицом. Да ли може да прође димензија од 57цм? Такви кофери и могу да се нађу...Хвала.

Izmenjeno (ailove)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prtljag tih dimenzija moze da se nadje, mada jeste da vecina zajedno sa tockovima prelazi tu dimenziju ali budi uporan i pronaci ces. Jedino je problem sto ti koferi su uglavnom vrlo tanki tako da u njih bas i ne stane mnogo. A sto se tice toga da li ce proci na aerodromu to, na zalost, zavisi od osoblja na aerodromu. Ima neko ko se bas zainati i nece da popusti ni za 1 cm. Mi smo prosli tako upravo sa Wizz-om u Budimpesti, dok recimo u odlasku na drugom aerodromu isto kod Wizz-a taj kofer je prosao tj. niko ga nije ni merio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno gledaju odokativno, medjutim imaju pravo da zahtevaju od svakoga da ubaci kofer u onu kutiju koja je po merama. Medjutim moj savet, ako ste iz Beograda, metar u ruke i pravac blok 70, Kinez napravio po svim dimenzijama moguucim :D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kako mogu da promenim mail adresu na korisnickom nalogu, imam standardno clanstvo koje istice u novembru, a ne mogu nista da rezervisem jer ce mail poslati  na adresu koja vise ne postoji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko putovao na relaciji Tuzla-Frankfurt (Han)? Konkretno, mene interesuje kakvu vezu imam za dalje tj. od Frankfurt-Han do Luksemburga? bus ili voz....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko putovao na relaciji Tuzla-Frankfurt (Han)? Konkretno, mene interesuje kakvu vezu imam za dalje tj. od Frankfurt-Han do Luksemburga? bus ili voz....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li mi neko objasniti kako to da hand luggage (rucni prtljag) MOZDA mozete da unesete a MOZDA i ne prihvate da unesete u avion? Nisam putovao Wizzom pola godine, da li se nesto promenilo?

Imam onu malu torbicu Stadium koju su reklamirali ovde na forumu, a koja je odobrena od strane Wizz-a i nju bi nosio sa sobom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iako prtljag odgovara propisanim dimenzijama, moze se desiti da ipak ode dole, ako nemate uplacen priority check in a gore je guzva i ima previse torbi. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Moze li mi neko objasniti kako to da hand luggage (rucni prtljag) MOZDA mozete da unesete a MOZDA i ne prihvate da unesete u avion? Nisam putovao Wizzom pola godine, da li se nesto promenilo?

Imam onu malu torbicu Stadium koju su reklamirali ovde na forumu, a koja je odobrena od strane Wizz-a i nju bi nosio sa sobom.

Moje iskustvo je sledece. U Temisvaru su sve kofercice obelezavali prilikom boardinga i direktno smo ih odlagali u prikolicu ispred aviona, dok su manji ranci i zenske torbe ostajale neobelezene odnosno ljudi su ih unosili u avion. Zakljucak je da sluzbenik proceni da li ta torba ranac ili sta vec moze da stane ispod sedista, ukoliko moze onda ga nosite sa sobom, ukoliko ne, maltene ga sami ubacite u skladiste aviona. Takodje, mere tezinu kofera, dimenzije odokativno, mada su moje bile u milimetar i nisu mi trazili proveru istih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da javim ishod...

Novac je legao. Tacno onoliko koliko sam navela da sam platila kofer. Novac mogu iskoristiti za kupovinu karata, u neogranicenom vremenskom periodu. Verovatno je poodavno uplacen novac, ali dok sam ja nasla gde je to, a nisu bas dobro ni pojasnili...

 

Da javim i ovo....prilikom kupovine karata, imala sam opciju da iskoristim vaučer ili kako već, kliknula, iskoristila ovaj uplaćeni novac, pa onda ostatak platila karticom.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam vec kupila karte za Rim, ali putujem tek za NG. Po tadasnjim pravilima, u cenu je uračunata mala torba (ranac) + ručni prtljag po onim dimenzijama.....

Danas čitam, nova pravila od 1. novembra: moze samo mala torba po ceni karte, dok se rucni prtljag dodatno naplacuje!!

Zanima me da li za mene veze pravila koja se primenjuju od 1. novembra na letovima (s obzirom da putujem posle NG) ili stra po kojoj sam kupila karte?

Hvaaala unapred svima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za tebe vaze stara pravila jer si vec kupila karte pre ove promene

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka