Dejan V.

Kefalonija, još pod utiskom-putopis

Odllican opis, svaka cast na trudu! Gledam slike i mislim kako vam je bilo mirno more da ste cak i kornjace videli! Nama je krajem jula pocetkom avg. prosle godine brisao vetar najstrasije! Katavomilos na tvojim slikama izgleda bajkovito. Nama je izgledao kao ruinirano, zapusteno mesto na kome vetar obara sa nogu a more oko Samija kao podivljalo....

Izmenjeno (ivanjuska)

Divan putopis, :klap:

Hvala Ivanjuska i Lidija, mnogo mi je drago sto Vam se dopada to sto sam pisao. Jedina zelja mi je bila da pruzim informaciju onome ko se odluci da letuje na Kefaloniji i ako sam stvarno nekom pomogao bice mi jos draze. Hvala jos jednom

Prelep putopis, čitala sam sa uživanjem. Slike su izuzetne. Kefalonija ili Lefkada su u planu za iduće letovanje. Ma Grčka je predivna, teško je odlučiti se za mesto. :)

Meni si puno pomogao, putopis sam ostampala i sledece godine pravac Kefalonija!!!

Super Lidija, sigurno neces pogresiti, a vidim da i Dragana planira put Kefalonije. Samo napred. Kefalonija je po mnogo cemu specificna, jedinstvena, dosta drugacija od ostalih grckih ostrva, ali upravo to su razlozi te njene lepote. Zaboravio sam da pomenem da se nedaleko od Argostolija, na putu prema Skali, nalazi i Lidl market. Na ulazu u Argostoli sa istog tog puta se nalazi Vero market, a takodje ima jos nekoliko velikih mega-marketa na tom potezu. Razlika u cenama pojedinih artikala postoji pa nije zgoreg i o tome povesti racuna, narocito ako ostajete 15-20 dana. Cena goriva je takodje veca nego na kopnu i to za po dvadesetak centi po litri.

@Dejan V. Cene goriva su inače nešto veće na ostrvima nego na kopnu, znam iz priče prijatelja koji su letovali na ostrvima, a i sama sam se uverila ovog leta na Krfu. :)

Bravo odlican putopis, lepo si to docarao :) Samo mala korekcija da ne bi neko zbunio koji prvi put ide a to je da Egnatia Odos autoput vodi se pod E-90, E-75 je drugi autoput a to je Beograd-Skopje-Atina ;)

Ono sto mene zanima posto od ove godine agencija u Makedoniji ne organizuju smestaj na Kefaloniji dali moze da nadjem smestaj u lassiju na lice mesto i koj bi bila cena otprilike krajem juna ili pocetak septembra mesec za 2 osobe:) ?

Izmenjeno (BojanMKD)

Hvala Bojane na ispravci, tek sad sam primetio da sam napravio lapsus a mislio sam upravo na E-90. Izvinjavam se ako sam zbog mog propusta nekoga doveo u nedoumicu. Rec je o autoputu E-90 ili Egnatia Odos. Sto se tice smestaja na Kefaloniji, u Lasiju konkretno, verovatno da ima mogucnosti da se nadje i u sopstvenoj reziji ali mismo se o tome raspitivali. Ipak je to predalek put za nas iz Beograda da bi se odlucili na polazak bez rezervisanog smestaja. Licno verujem da moze da se nadje ali moj ti je savet da pokusas preko interneta da pronadjes odgovarajucu ponudu i stupis direktno u kontakt sa vlasnicima.

Dragana 64, jeste gorivo skuplje na ostrvima nego na kopnu, i ne samo gorivo vec i neke druge stvari. Ali malo nas je iznenadila razlika u ceni od dvadeset i vise centi jer cini nam se da nije bila nikad tolika, ni prosle godine na Krfu, ili pretprosle na Tasosu.

Hvala pitam mozda za sledece godien meni nije problem da trazim tamo mesto zato sto mi je oko 7-8 sati voznja od Skopja :) Video sam na booking.com ima par dobrih apartmana u Lassiju i cena povolja pa mozda i tako bukiram ali otom potom :)

I jos jedno pitanje, neko pominjao da ima otvoreno LPG pumpa na Kefaloniji tacnije na put od Argostoli do Skala par km pre Skala na sam put, mozda si to primetio ?

Ne, Bojane prijatelju, zaista ne znam i nisam obracao paznju na tecni naftni gas. Pumpi na Kefaloniji ima svuda ali ja sam jedino uporedjivao cene bezolovnog benzina koji trosi moj auto. Zao mi je, stvarno na znam.

Ok nema veze hvala u svakom slucaju :)

Ja sam skidala LPG POI za Grčku (update 12.06.2012.) i na Kefaloniji ne postoji nijedna LPG stanica - može da se desi da je iznikla u ovom periodu od 2.5 meseca koliko nije rađen update, ali ne bih računala na to. Na Lefkadi je uneta ona južno od Nidrija, u Vlicho-u.

Ok Hvala znam za ta na izlaz u Nidriju video sam prosle godine samo sto nije pocela raditi :)