snowwhite

Mondello smeštaj - severna Sicilija

41 poruka u ovoj temi

Ja ove godine idem ponovo na Siciliju :) samo ovog puta u Mondello. Ako je neko bio, hajde dajte mi neke preporuke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je neko bio u hotelu CONCIHIA D ORO U Mondello na Siciuliji,zanimaju me utisci, razmisljam da tamo provedem odmor ove godine?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mondelo je predivan,ima super plažu i sam gradić je jako simpatičan.Jako dobro je povezan sa Palermom ukoliko se odlučite za korišćenje autobusa.U hotel sam samo svratila jednom jer me jako interesovao kako izgleda a bila sam u prolazu pa što da ne vidim sunjalica.gif .Prvi utisak je sasvim ok, jako mali hotelčić i udaljen je od plaže nekih 7-8 min.Ja sam se zaljubila u Mondelo i vrlo često sam dolazila tu iako sam bila smeštena u Casteldacci (ne baš blizu),ali svaki dolazak je vredeo sunca se.gif

Da li je neko bio u mestu Isola delle feminne? Zanima me kakva je plaza, da li se lezaljke naplacuju i kakva je veza sa Palermom, plazom San Vito lo Capo, Cataniom, Sirakuzom.

Unapred,Hvala!

Generalno njima prevoz(voz i autobus )jako dobro funkcionišu.Do same plaže San Vito lo Capo nije baš jednostavno doći kako sam ja mislila .Postoji iz Palerma neki prevoz,ali mana je što se već vraća u 16h.Nas šestoro smo se skupili i iznajmili smo mini bus ,polazak je bio u 6:30 a povratak u 19h.Vozač je bio neki italijan koji nas je usput provozao i po nekim još interesantnim mestima.Cena po osobi je bila 20e ,a polazna tačka nam je bila Casteldaccia .

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 21.3.2012. at 17:00, bman285 je rekao/la:

da li je neko bio u hotelu CONCIHIA D ORO U Mondello na Siciuliji,zanimaju me utisci, razmisljam da tamo provedem odmor ove godine?

 

 

 

 

Ja sam bila prošle godine smeštena u njemu, hotelčić je fantastičan!

Iznela sam tu svoje utiske, bilo nas je 4 u tom hotelu iz cele grupe i svima se jako dopao. Besprekorno je čisto, sređeno, malo ali slatko, hrana je bila najbolja koju sam ikada u životu jela u bilo kom hotelu (obavezno uzmi polupansion). Sobe imaju TV i klimu, nemaju samo mini-bar što je meni malo falilo, ali nema veze. U holu dole je bio laptop sa Internetom koji smo mogli besplano da koristimo. Osoblje je jako ljubazno i predusretljivo, iako ne govore baš najbolje engleski. Do plaže ti treba 10tak minuta hoda. Mondelo ima lepu plažu ali je u sezoni velika gužva, moj savet ti je da obavezno ideš van glavne sezone, tj. u junu ili septembru.

 

Pošto smo mi bili u poslednjoj turi prošle godine (početak septembra), svi smo dobili sobe sa terasicama koje gledaju na bazen, ali sam videla da postoje i sobe bez terasa, pa to možda može da bude nezgodno ako baš hoćeš da imaš terasu. Hotel inače nema mnogo propratnih sadržaja, imaš taj mali bazen i bar, ali svakako tamo nismo mnogo vremena provodili u njemu. U svakom slučaju hotel dobija moju preporuku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala, puno ste mi pomogli da se odlucim

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Upravo smo se vratili sa veoma cudne " Sicilije" :-))).Zaista kontrastno mesto,svega za videti i doziveti ali ne za 10 dana.Pohvale za Kalodoukas i Vandu koja je pravi domacin i zaista neko ko puno zna o ostrvu.

Kao sto sam i najavio u temi-hotel CONCHIGLIA D ORO je zaista fenomenalan.Posle puno dobrih putovanja i razlicitih mesta,ovaj hotel je bio pravo osvezenje.Mali ,porodicni hotel,koji je zaista oaza mira i fenomenalne hrane,koju skoro nismo imali u hotelima ovakvog ranga (3*).Stari hotel,koji je doteran i sredjen toliko da vam ne izgleda kao da je iz 1950 ili cak i ranije.Sobe su veoma ciste sa terasama.Peskiri se menjaju svaki dan.Zaista bi hteo da pohvalim osoblje i menadzere hotela,dva brata koji znaju engleski :-) (posto je to zaista retkost).E sada,hrana :-).Zaista prvi put smo imali ovakav nacin ishrane,Pun sto hladnog predjela-patlidzana,tikvica,voca i itd.I kada se tu primite ide tek a la carte--meni.2-3 vrste paste i supa,i glavno jelo takodje 2-4 vrste.Spremaju direktno i sveze za vas ono sto porucite i opet cu ponoviti bolju hranu skoro nismo imali u nekom hotelu.Vodite racuna da u hotelu sa 3* i po toj ceni ne mozete dobiti luksuz (naravno bilo je onih koji su to ocekivali ),ali eto ovakvu iskranu nismo imali ni negde gde je bilo 5*.Hotel je udaljen 10 min od plaze ,i u ulici pored hotela imate zaista lepu pekaru i radnju koje fenomenalno dizajnerski odradjena-prodaju testenine,zacine,vina i itd.Tako da nema potrebe da nosite iz Palerma sitnice i poklone :-)))).Spominjem radnju ili pekaru jer ovde je to tolika retkost da je trebalo citavih 5 dana da se naviknem da smo mi ovde 'samo gosti' na koje niko ne obraca paznju.U okviru hotelske usluge imate bazen koji se cisti takodje i nema guzve ,jer u svakom momentu u hotelu nemate vise od 20 gostiju.

 

Naravno trebace vam 3-4 dana da se naviknete na mentalitet ljudi ovde na jugu ,jer zaista su specificni i cine se da su poceli da se bave turizmom pre dve godine-tako da ne birinite o tome da nesto nije ok,samo se opustite i uzivajte.

Sto se samog Mondella tice,mesto je bilo malo razocarnje za nas.Prenatrpana plaza sirine 3m ( deo koji je slobodan za suncobran i da kazem slobodno gradjanstvo).:-)-kazem to zato sto je u vecem delu plaze ogradjen prostor u kojem se 2 lezaljke i suncobran naplacuju 22 evra po danu.Centar mesta je zaista ne zanimljiv,ali eto Plaermo je tu na 10-tak km tako da ste za 15-20 min u njemu.Busevi su super.taksi je od 20-25 evra zavisi kako se dogovorite.

Ne bih puno da opisujem hranu,specijalitete i vina-jer zasluzuju ocenu 10+.Sve sto je vezano za ovu temu na Siciliji je fenomenalno.

 

Zaista sve sto je receno na forumu je tako i ne bih da pisem opet.Jedino sto bih podvukao kao negativne stvari su : totalno ne poznavanje eng.jezika, veoma glup nacin da iznajmite auto ( morate imati karticu sa koje vam rezervisu od 500-1400 evra kao neki depozit) i to je to.

 

Posto nas izleti previse i nisu zanimali (osim odlazka u Corleone) mi smo pronasli preko agencije u Mondellu ( koja je u centru Mondella kod crkve) ,varijantu da brodicem koje krece iz Terasinija za 39 evra za ruckom,odemo duz obale na dve plaze +Lo Capo.Zaista plaza i mesto je brutalno i uopste mi nije jasno zasto agencije ili ljudi ne idu tamo.Jeste da je daleko od svega,ali kako god okrenes na Siciliji ti za svaki pomak treba 2 sata da bi stigao negde.

 

Zao mi je sto moram ovde da zavrsim sa informacijama.Idite tamo i uverite se u sve sto je receno.Kao neko ko dugo putuje i dosta toga je video ,mogu da kazem da forumi jesu dobra stvar,ali mogu i da vam daju totalno pogresnu sliku i informaciju o vasem mestu za odmor.

 

veliki pozdrav,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na opisu, verujem da će još nekom koristiti. I mi delimo slične utiske: Sicilija je rustična, prljava i turistički neuređena, ali ima duh koji zaista vredi osetiti... a tek hrana, mmm... :klap: . I nama je lane Conchiglia bila inicijalni izbor kao solidan odnos cena/kvalitet, ali nas je malo odvratila gužva u Mondelu (iako je lokacija odlična za obilazak Palerma). Na kraju smo se odlučili za Kalaniku u Čefaluu, i nismo se pokajali, mada je i koštala dosta više.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, sve je to tako - ali racunajte da je Mondelo gradska plaza Palerma i da plaza jednog grda velicine Palerma ne moze a da ne bude pretrpana.

Koliko vremena vam je trebalo brodicem do San Vita? U avgustu nema gde igla da padne, ali najvise idu Italijani, a hotelcic sa 3 zvezdice je od 200 evra pa navise...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa...ovako.Isli smo do Terasinija za 50 evra u jednom pravcu iz Mondela-taksijem.Tamo nas je brodic cekao u 9: 00.Zatim smo otisli na 2-3 kupanja pored obale ( Scopello,Zingaro i zatim San Vito Lo Capo) .U nekih 12 30 smo stigli na san Vito.

Iskreno kada bih opet isao na Siciliju isao bih tamo 100%.

Plaza je ogromna ,i tamo ima mesta .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze neko da mi kaze nesto vise o letovalistu Mondello,kod Palerma...zeleo bih ove godine tamo da letujem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

I ja gledam Siciliju kao opciju ove godine... Nisam bila nikad i mnogo bih volela otici. A neki utisak koji sam stekla o Mondelu jeste da mu je jako velika prednost blizina Palerma, i da ima dobru plazu ali da je mnogo velika guzva u sezoni. Hotel koji sam gledala je Conchiglia d Oro, sasvim je solidan po preporukama.. a sad se dvoumim zbog te guzvetine.

Pa sam gledala Cefalu, mislim da i on ima ok plazu, ali je daleko od Palerma oko 70 km, valjda.. Hotel Santa Lucia e le Sabbie d Oro, u rangu prethodnog je ali prolazi zeleznicka pruga kraj njega.

I jos jedan sam gledala a to je Saracen Sands u Isola delle femine a tu ne znam nista ni o mestu ni hotelu.

Jako bih zelela otici ovde, negde cu se morati uklopiti, pa ako moze jos neka preporuka od strane putnika koji su bili.

Kontiki radi Djardini Naksos, a meni deluje da je ovaj severozapadni deo ostrva bolji.

I ja cekam preporuke :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve pohvale za ovaj forum! Vec dugo ga pratim i evo napokon sam se registrovala.

Mi smo se ove godine opredelili da letujemo na Siciliji. Razmislajla sam o svim mogucim opcijama i na kraju se odlucila da nam prvo iskustvo sa ovim prelepim ostrvom bude blizu Palerma i lepih plaza. Letujemo u Mondellu od 16.07, Palermo je blizu 8-9km. Mondello je dobro povezan sa gradom, gradskim autobusom koji ide svakih pola sata (a leti i cesce).....Monreal je isto blizu, koji po svim preporukama treba posetiti.

Ja sam rezervisala Mondello Palace Hotel, koji je na ubedljivo najboljem polozaju od plaze, 50 m. Lezaljke i suncobrani su ukljuceni. Hotel se momentalno renovira, i treba da bude zavrsen do 30.04. Nekako mi je on imao onaj pravi car Sicilije (nadam se da ne gresim) Plaza preko leta bude veoma zauzeta vikendom, kada se ceo Palermo sjati dole ali po komentarima koje sam procesljala sve je pristojno i dobro organizovano.

Cefalu je prelepo mesto, ali malo udaljenije od Palerma. Licno mislim da je Mondello bolja opcija, ako nista drugo zbog prelepe plaze. Cene su po mom misljenju ubedljivo vece u Cefalu, s obzirom sta je u ponudi (kvalitet hotela, polozaj, usluga itd). U svakom slucaju planiramo da iznajmimo auto i provozamo se do Cefalu ili cak mozda i vozom od Palerma. Deci ce to biti prelep dozivljaj, a i nama odraslima. Voz ide pored same obale.

U svakom slucaju, po povratku nazad podelicu svoje utiske sa vama, kao sto su to mnogi uradili!

Svima vama zelim prelepo leto, gde god krenuli...svaki deo ove zemaljske kugle je caroban!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno tako, u Mondellu je velika guzva, rekla bih nepodnosljiva vikendom.Meni se vide dopada sever i zapad ostrva. Sicilija je velika, svuda ima ponesto lepo, pa je tesko preporuciti, jedina preporuka je kretati se bar malo, iznajmiti auto bar na 2-3 dana, jer se sedenjem u hotelu tesko moze steci prava slika o ostrvu. To nije Hurgada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila baš u Mondelu pre par godina, bio je septembar i još uvek je bila poprilična gužva na plaži, čak i radnim danima, tako da ako se ide u sezoni (jul, avgust) moj savet je da ipak izbegnete Mondelo. To je za stanovnike Palerma maltene kao naša Ada, kada škole ne rade ima baš jako jako puno dece i tinejdžera, a naravno i odraslih.

I ja sam bila smeštena u hotelu Conchiglia D'Oro hotel je presladak a osoblje jako ljubazno, apsolutno ga preporučujem (ako se neko odluči za Mondelo), jedino što ima nekih 10-tak minuta hoda do plaže, ali meni nije bio problem.

Postoji autobus koji relativno često vodi do Palerma, ali zna da bude gužva i ponekad se dosta čeka. Plaža je lepa, ali na njoj može da se uživa samo ranije ujutru ili predveče, kada se gužva raščisti.

Generalno, moja preporuka vam je - ako idete van sezone Mondelo može, ako idete u sezoni bolji je Ćefalu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako sam i ja gledala sve opcije i na kraju se odlucila za Mondello Palace Hotel. Znam da budu velike guzve na plazi, ali ovaj hotel ima svoju privatnu plazu - lezaljke i suncobrani ukljuceni u cenu. Momentalno se renovira i an odlicnom je mestu. Na kraju krajeva putujemo sa 2 tinejdzera (18 i 14) kojima ce frka na plazi odgovarati.

Ako su tako velike guzve na autobusu za Palermo, mozda ponekad uzmemo i taksi. Da li neko mozda zna koliko bi bila cena taxija odprilike?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka