koldar

Hagymatikum - Mako ("banja nad banjama")

102 poruke u ovoj temi

Biljana, pisi nam :-)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O čemu, šta ??? Šta te sve tačno zanima ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene sve zanima :), a posebno da li postoji neki pravi plivački bazen.

Izmenjeno (mirarbi)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:hahaha: :hahaha::hahaha: u to nisam ni sumnjala ... izlet je glasio celodnevni odmor dakle, od 10,oo h do 18,oo h samo u banji Mako, ali ja sam đavolak, pa nisam mogla da i ne obilazim gradić čuven po radovima svog divnog arhitekte. :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rade li svi bazeni sada zatvoreni i ima li i otvorenih koje mozemo koristiti?

Kada platimo ulaznice da li se unutra placa dodatno jos nesto sem masaza, saune i tih specija? Na primer ako dete hoce da se igra u igraonici maloj koju vidim da imaju..

Da li dete od godinu dana placa ulaz?

Da li je zabranjeno da dete vodim u neki od bazena?

Hm... sta jos da pitam..

Dvoumim se izmedju Moraholom i Mako, vidim da vam se Mako vise svidja.. A smestaj mi je bas skup, a ne nalazim jeftinije nista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

posebno da li postoji neki pravi plivački bazen.

Mene ovo najvise zanima :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako ... ne znam odakle da počem :hahaha: ... prošle subote radio je 1 bazen samo napolju, ali je bilo i daleko toplije vreme nego danas na primer.

Ulaznica je 2ooo ft za odrasle i za nju se dobija roze narukvica kao ulaz, dodatno se plaćala sauna 8oo ft i za nju se dobija neka tirkizna narukvica kao ulaz.

Videla sam da postoji i neka porodična ... nju su kupovali, odnosno naručili vodiču agencije da im kupi ... majka, otac i dete.

Nema dvoumljenja mnogo između banja Morahalom i Mako. Ja sam u Morahalom banji bila 2o11. godine, a u Mako sada ... hmmm ... pa ljudi prave, baš prave razliku ... tipa Mako je sređeniji, lepši, bolji ... meni je iskreno to sve slično ... Mako je nov - to je razlika velika i ono što čujem da komentarišu da Mako ima jaaako male ormariće u odnosu na Morahalom. Ma bitni su i ti ormarići za ostavljanje stvari.

E ovo je jedini bazen koji je radio napolju i u njemu se sada slatko kupalo:

pa180141.jpg

Takav sličan je i taj unutrašnji ... e sada, ne znam na šta tačno mislite kada kažete plivački ... :neznam: :neznam: :neznam:

Ma dobre su te banje i ti izleti sada do sledećeg morenceta ... kako ne ... čujem da su jedino komentarisali da je banja Ždrelo ok što se sadržaja tiče ali da je užasno prljava. :nesvest:

***

Za ova pitanja Sanja:

Da li dete od godinu dana placa ulaz?

Da li je zabranjeno da dete vodim u neki od bazena?

Mislim da je najbolje da im pišete lično ... ili na FB stranici koja je na srpskom jeziku ili na sajtu.

***

Ne, nisi me dobro razumela .. ne kažem da mi se više sviđa Mako - podjednako mi se sviđaju oba ... Mako mi se gradić sviđa zbog građevina koje sam tamo videla, dok sam grad obilazila.

Izmenjeno (Biljana 2302)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da ja malo pomognem.

tako da zimi ume da bude neprijatno kada mora da pretrčite stotinak metara na otvorenom, pogotovu ako nemate bade mantil!

Naš favorit je Mako, nekako je sredjeniji,noviji i funkcionalniji, gužva je manja

:thankyou: :thankyou: :thankyou: e da ... trči se u tu zgradu kroz dvorište otvoreno ... i to jeste već sada nekima brrr :hahaha::hahaha:

i meni se Mako više dopada u smislu da je gužva manja ... daa itekako manja ... i kada se ide preko agencije Morahalom je cena 1.250,oo din, a Mako 1.400,oo din.

Mnogi se odlučuju za Morahalom i zbog cene, a i ta tura u povratku ima svraćanje u radnje tipa Auchan - Cora, Praktiker, Metro ...

Vlajko,

Hvala za pomooć ... :thankyou: :thankyou: :thankyou:

Izmenjeno (Biljana 2302)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim i drugi put. E da, još jedan plus na strani Maka je i dobar i jeftin exspres restoran.

Evo i male ilustracije kako je bilo na tom jedinom otvorenom bazenu u februaru ove godine:

dscf0420.jpg

Izmenjeno (vladarr)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Restoran je dobar, ali kad se presaberem i nije mi nešto jeftin... :'(

Taj bazen kao da nije sada radio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala oboma za detaljne izveštaje i odgovore.

Biki, plivački bazen je bazen koji je dovoljno širok, dugačak, dubok i sa ne previše toplom vodom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam na izvestajima, vidim da je plivacki bazen "pravi" i to me bas raduje :)

manje je naših posetilaca koji se na žalost svuda ističu po galami i nepoštovanju kućnog reda.

Ovo je upravo jedino sta mi smeta u Morohalomu i zato biram da odem kada nije vikend - kada za promenu moze da se cuje madjarski, jer to znaci da nece biti galame, da roditelji nece pustati decu sa hranom u bazene, ostavljati vrata saune otvorena itd.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biki, plivački bazen je bazen koji je dovoljno širok, dugačak, dubok i sa ne previše toplom vodom.

E paaa ... definišite vi na vreme šta je to praviiiii plivački ... :hahaha::dance: hej gledali su me ko majmuna sa foto-aparatom u subotu, mislim da niko aparat nije u grupi nosio osim mene ... :neznam::unsure::huh:

Ovo je upravo jedino sta mi smeta u Morohalomu i zato biram da odem kada nije vikend

Naš nadrod više ima navike za Morahalom ... evo i primera - sa parkinga SC je u subotu ujutru pošao krcat dupli bus za Morahalom i moj obični sa 34 putnika za Mako. Ali ja volim što moj bus nije bio krcat - milina. Neko pak voli ogromnu gužvu.

Eeee ako zato ne voliš Morahalom - isto kao i ja ... onda ti ovde gužve nema ... to je PRAVA stvar za tebe. :dance:

Banja Anna u centru Segedina mislim da nema gužve toliko nikada, a ni ovaj gorepomenuti noćni tihi wellness nije loš ... u Aquapolisu, Segedin. Primamljivo mi to zvuči iskreno. :dance:

Spremite se za 11.11. utorak neradni dan ... mnogi izlete rade baš tada.

I mene je taj vaš "pravi plivački" :cmok: :hahaha: baš privlačio ..

Mako kupalište je slatko skroz ... gradio ga je čuveni mađarski arhitekta Imre Makovec ... i nekoliko građevina u gradiću je radio taj isti arhitekta. Trg na kojem se nalazi samo kupalište nosi naziv Makovec trg.

Joooj kako sam bila presrećna jureći kroz Mako u subotu i tražeći sve te njegove građevine -- bila sam kao malo dete ... :hahaha:

Evo da vam malo i zagolicam maštu koliko je to sve lepo osmišljeno:

18.jpg

19.jpg

20.jpg

Izmenjeno (Biljana 2302)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zatvoreni bazen za plivanje

mako-5.jpg

Dubina je 1,2 ili 1,25m. Za plivanje dovoljno. Za skakanje nije, niti je dozvoljeno.

Ovakvog nema u Morahalomu.

Izmenjeno (koldar)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka