koldar

Hagymatikum - Mako ("banja nad banjama")

101 poruka u ovoj temi

Aqvapolis je zakon...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se. Ali Aquapolis je više kao aqua-park. Više tobogana itd. Za mlade i one koji gotive ovo. Hagymatikum je banja - spa centar. Arhitektonski i estetski je daleko, daleko ispred aquapolisa. Ko se iole malo razume u arhitekturu, dizajn, estetiku, razumeće šta hoću ka kažem.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nastavak.........

U glavnoj hali su smešteni bazeni za relaksaciju i podvodnu masažu. Tu je i okrugli bazen sa „tekućom vodom“ tj. vodenim stujanjem. Za ovaj bazen je bilo i interesantnih scena. Naime, kada rade pumpe, strujanje vode je izuzetno jako. Još ovako jako stujanje nisam video u bazenima. Tek iz nekog 4-5 pokušaja sam uspeo da izađem, a nisam od onih koji se prvi put sreću sa ovako nečim. Klinci se cepaju, dok bespomoćno pokušavaju izaći iz ovog kruga, pa ih voda odnosi u novi krug, pa ponovo, pa ponovo. Matorci se, opet, dočepaju unutrašnjeg ruba bazena, gde je strujanje bilo najslabije,i čekaju da se pumpe zaustave. Klinci „putuju“ (na vodi) i cepaju se, a ovi (matorci) stoje sa strane i piz.. čekajući. Šteta što nisam ovu scenu snimio. U ovoj hali je napravljena i galerija, na kojoj su smeštene ležaljke. U sklopu ovih bazena je napravljena i jedna tzv. „pećina“, koja je veoma akustična i sve u njoj odzvanja. Sve je ovde lepo osmišljeno. Osim podvodnih masažera, na plafonu se nalaze spot reflektori i stoboskopi. Spot reflektori, u crvenim, plavim i zelenim bojama, na smenu, menjaju „boju“ vode. Stroboskopi stvaraju efekat sevanja, posle čega se čuje grmljavina iz zvučnika. Nakon toga, počinje da „pada kiša“ sa plafona. Baš je bilo interesantno.

Pećina mako-12.jpg U drugoj hali glavne zgrade je smešten bazen sa lekovitom vodom (sumporasta, tamno-braon). Ovde je voda najtoplija, i samo je za sedenje. Ovaj bazen ima i svoj spoljni deo, koji je jednim kanalom spojen sa unutrašnjim delom.

Nastaviće se......

Izmenjeno (koldar)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zaista si uradio vrhunsku reportazu.da li znas za neki smestaj u mestu ili moze i kod nas okolo subotice za neke pristojne pare a da nije hostel tj da ima svoje kupatilo.ps mi idemo za 20 dana na nekoliko dana jedan ce sigurno biti upravo ovde

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da budem iskren, nisam se raspitivao za smeštaj u Mako-u, ali sam video na zgradama koje su okolo samog kupališta, nekoliko reklamnih tabli da se tu izdaju sobe. Ma ne sekiraj se. Naći češ smeštaj lako na licu mesta. Kao što sam i napisao u reportaži, nije gužva.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posetili smo ovu banju pre desetak dana,ali smo bili za vikend, nedelja, kada je bila veca guzva,slobodnih lezaljki nije bilo,oko nas se cuo samo rumunski jezik.Sve je lepo novo,cisto i uredno,hrana u ekspres restoranu povoljna,bile su celodnevne animacije i za odrasle i za decu.Koristili smo granicni prelaz Djala koji je otvoren samo do 18h i tacno u to vreme zatvaraju,pa ako je i tamo guzva postoji mogucnost da ne predjete!Vredi posetiti ovu banju iako nije blizu nasoj granici i Segedinu.

Ukoliko neko zeli provesti par dana na kupalistu sa bazenima preporucujemo Cserkeszolo,oko 1-1,5 h voznje od Segedina,idealno za porodicu sa decom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili juce u banji... Ne znam da li zato sto je radni dan, ali pola bazena nije radilo. Napolju je radio samo bazen za plivanje (koji je jako plitak) i bazen sa termalnom vodom. Unutra radili dva bazena sa masazerima i lekoviti bazen. Ulaznica je 2200 ft, ormaric se ne naplacuje, na ulasku se dobije narukvica koja je i kljuc od ormarica istovremeno. Banja je lepo uredjena, lezaljki na pretek, nije bilo skoro nikoga, ali je manjak bazena koji rade pokvario utisak. Napolju ima terencic za fudbal kos, mali teren za tenis... Nije radio ni langos ni sladoled, hrana se mogla kupiti jedino u restoranu, sto je opet malo bzv. Veliki nedostatak je bio i to sto nema bazena za plivanje poput olimpijskog, ovaj ze plivanje je dubok mozda 1,3 m, tako da mi se to bas nije svidelo.

I jos nesto, za sve koji idu - za put do banje je potrebna vinjeta, pa je kupite, na vise mesta ima oznaka za kontrolu!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li u okviru ovog kompleksa ima hotel? Posto idemo sa malim detetom ne bi zeleli da napustamo kompleks.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na žalost, nema.

I jos nesto, za sve koji idu - za put do banje je potrebna vinjeta, pa je kupite, na vise mesta ima oznaka za kontrolu!

Ako se ide autoputem, treba vinjeta

Ako se ide lokalnim putem (put br.43) NE TREBA. Treba samo za kamione.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi potpisujem sve što je Koldar napisao u svojoj opširnoj reportaži, pa ne bih da se ponavljam. Mi smo bili sad za praznike u Morahalomu i Maku (subota, nedelja, ponedeljak) i fenomenalno se proveli. Do sad sam od mađarskih banja bio u par u Budimpešti, u Morahalomu i Aqua parku i Anna furdo u Segedinu i bez preterivanja Mako mi se od svih najviše svideo. Sve je novo, čisto i prilično jeftino. Ima za svakoga nešto, odlična hrana u restoranu sa dosta velikim izborom, fantastične ležaljke za sunce, ni približno onim tvrdim plastičnim iz Morahaloma, tematski bazeni za zabavu i sa lekovitom vodom, unutarnji i vanjski bazeni za plivanje (zaista jesu malo plići, ali kad se u njima pliva a ne skače onda to nije nikakav problem), svi zaposleni su maksimalno ljubazni i susretljivi i što je bitno odlično znaju engleski pa i poneku reč na srpskom + svi putokazi u banji su napisani na 4 jezika (mađarskom, engleskom, rumunskom i srpskom). Ja sam stekao utisak da je ova banja još "neotkrivena" turistima iz Srbije pošto mi za dva dana nismo čuli ni jednu reč na srpskom, a što je smešno u poređenju sa npr. Morahalom koji je svega 30-ak km udaljen od Maka a gde bar 50% kupača čine naši ljudi :) Potvrđujem da prelaz preko Đale odlično funkcioniše i radi od početka ove godine (bez obzira na zimu i leto) od 7 do 19 h., jedino preporučujem ljudima koji idu malo dalje, npr. ka Novom Sadu da je po zdravlje njihovog automobila bolje da se u Kneževcu skrene ka Kanjiži i dalje na autoput, pošto su neki delovi lokalnih puteva na relaciji Đala - Novi Sad prava katastrofa i bukvalno vam presedne sav odmor i uživancija kada uletite točkom u neku od milion rupetina po "putu".

Posle Morahaloma smo skoknuli do Segedina na kratak šoping u Arkad pa produžili preko Tise ka Maku lokalnim putem 43 tako da i ja potvrđujem da ne treba vinjeta.

Mi smo noćili po jednu noć i u Morahalomu i u Maku i sa oba smeštaja smo bili prezadovoljni, prvi smo našli preko Booking.com a drugi preko linka o smeštaju koji se nalazi na sajtu banje.

Uglavnom, sve preporuke za ovo fenomenalno odmaralište.

Izmenjeno (Sasha)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Sasha

Gde ste odseli u Maku? Da li je bilo manje dece na kupalistu? Da li ima zatvorenih delova bazena za decu? Da li ima nekih restorana sa ok cenama?

Hvala!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26687
    Ukupno tema
    895807
    Ukupno poruka