ser_dex2

Krit za pocetnike

240 poruka u ovoj temi

U 3/8/2016 at 15:45, Shankly je rekao/la:

Cao, vidim da si prosle godine bila u rentimnu, ja ove godine planiram da idem u hotel olimpik paladium ali mi se udaljensot plaze bas I ne svidja jer idem sa zenom I malim detetom, Pa ako mi mozes reci koliko je vremenski od tog hotela do plaze potrebno? I da li mozes nositi svoj suncobran ili se mora unajmiti na plazi?

Mene zanima isto :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od tog hotela do početka plaže ima 800m. Ne mora se unajmljivati suncobran.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako planirate posetu Kritu onda obavezno odvojite jedan dan za obilazak Chrissi island-a. Ovo je moj privatan video o tom ostrvu.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav forumasi!

Zna li neko kako mozemo stici od aerodroma u Heraklionu do Agios Nikolaosa?

Mislim na bus transfer,ne taxi:cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala:cvetic:

Izmenjeno (Bica 969)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Buduci Kricani zavidim Vam ,bicete odusevljeni...ko voli da vozi a ide vise od 10 dana po meni je bolja opcija krenuti kolima 

Koga zanima potez krajnji istok -krajnji zapad ,delici juga slobodno nek pise 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 2/27/2017 at 19:39, Bica 969 je rekao/la:

Pozdrav forumasi!

Zna li neko kako mozemo stici od aerodroma u Heraklionu do Agios Nikolaosa?

Mislim na bus transfer,ne taxi:cvetic:

Karte za autobus (do bus stanice A) se kupuju odmah ispred aerodroma (kiosk improvizacija). Obavezno ponesite sitno...Ne dopusti da ti promakne detalj o Ekspres autobusu od Iraklia do Agiosa, putovanje je kraće za 30minuta. Možda izgleda kao nebitna razlika, ali nije. Posebno na povratku.

Citat

Heraklion - Hersonissos - Malia - Neapoli - Agios Nikolaos Daily 06:30** 07:00* 08:15 09:00 09:45 10:45 11:45 12:45 13:45 14:45 15:45 16:45 17:45 18:45 19:45 21:45 * = Express Heraklion - Agios Nikolaos || ** = Not on Sunday Agios Nikolaos - Neapoli - Malia - Hersonissos - Heraklion Daily 06:15 07:00** 07:30 08:30 09:30 10:15 11:15 12:15 13:00 14:15 15:15 16:15 17:15 18:15 19:00* 19:15 21:00 * = Express Agios Nikolaos - Heraklion || ** = Not on Saturday and Sunday Price = 7,10 € | Travel time = about 90 minutes, Express = about 60 minutes

Možda ovaj raspored više nije najprecizniji, pa treba proveriti.

Izmenjeno (stariteti)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na trudu:cvetic:

Jos razmatramo opcije i trazimo najbolju kombinaciju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dugo se interesuejem za Krit. To mi je nekako ultimativna destinacija sto se Grcke tiče. Godinama obilazim a odbija me ta veličina i kojoj se priča. Nije problem da vozim ali ne provodi mi se pola dana u autu. Voleo bih da ima neki smeštaj blizu tih lepih plaža. Da li je Hanja dobra baza za obilazak tih najlepših plaža? Bitan mi je sto sitniji pesak :)

Da li imate neku preporuku? Čitam teme i čekam odgovor :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba da te odbija veličina Krita,jer samim tim što je najveće ostrvo ima i najviše sadržaja u ponudi.Tako da može da zadovolji svačiji ukus.Poželjno je da se odlučiš za jednu od četiri prefekture i napraviš plan šta obići.Eventualno napraviš neki izlet do najlepših plaža i taj dan odrediš za to.Jer ići na plaže koje su u drugim oblastima nema nekog velikog smisla,više je mučenje.Nećeš provesti pola dana u putu već ceo.

Hanja po komentarima ima dve najlepše i najposećenije plaže, Balos i Elafonisi a u okolini ima još lepih plaža koje treba posetiti.Ali za to treba dosta vremena.

Pročitaj podforum plaže na Kritu,sigurno će ti pomoći da organizuješ letovanje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odma zaboravi iz cuga. Nema potrebe za tim. 

Krit treba podeliti na delove. Moze Hanja za pocetak. Grad je perverzija a kao lokacija idealan za zapadni deo ostrva. 

Odatle racunaj da imas oko malo manje od sat do sat i po voznje do najpopularnijih plaza ovog dela (Elafonisi, Falasarna, Balos, Libijsko more, Retimno, Kurnas jezero, poluostrvo itd itd).

Smestaj u mestima od Hanje poput Agi Apostolija npr bolji. Ima i pescanih plaza u mestu dosta oa.ne mota svaki dan da se putuje. Grad je jako blizu kolima, pogotovo sto ima dovoljno velikih parkinga u Hanji. Idu i odlicni busevi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima :) plaže koje je Nikola naveo me interesuju najviše. Po dan bih odvojio za svaku navedenu,uveče Hanja,jedan dan za planinarenje neko i to je to. I da,jako mr interesuje uzlet na ino malo ostrvo dole na jugu (zaboravih kako se zove) ali ne znam koliko je to izvodljivo ako se optedelim za Hanju. Sat-sat ipo nije strasno kolima da se vozi. Mislio sam da ima mnogo više da se vozi. Sad ću da pratim agencije sta ima,i svaka preporuka dobro dodje :)

prvi zbor Krit,drugi Lefkada,treći Skijatos  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako podelis ostrvo na dva tri dela i posvetis se istrazivanju tog dela pa su i vremena puta prihvatljiva.

Uh. Daleko je. Ostrvo Chrissi. Ali raj na zemlji. 

Ide se iz mesta Ierapetra. To je preko 200km i vise od 3h voznje po pravcu ako bi isao iz Hanje :D

Plus izlet brodom ceo dan.

Izmenjeno (nikolapfc89)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo, 

Pročitao sam na par mesta na netu da u Agio Marini ima velikih talasa. Da li su to talasi da je zabranjeno kupanje?Tu sam našao neki smeštaj na plaži,Išli bi sa detetom od 5 god, koje obožava vodu i me izlazi na obalu ?. Bili smo u Hersonisosu pre 6 god i tad je bilo ok, ali nije bilo deteta. 

Zamolio bi za neku preporuku smeštaja ali preko agencija, oko Hanje, ovaj put bi da obiđemo Balos, Elafonisos..... 

 

Unapred hvala

 

Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka