ser_dex2

Krit za pocetnike

240 poruka u ovoj temi

Pozz svima... Nedavno sam se prikljucio forumu, pa mi pade na pamet : kao pocetni ljubitelj Krita ( verovali ili ne vec to jesam i to na osnovu Vasih prica, komentara, slika... ) da pocnem sa malim rezimeom, koji je viseee puta rezimiran :), ali treba listati stranice ili vracati se koju godinu unazad... Ovako, pokrecem temu KRIT ZA POCETNIKE... pa izvolite, ali Vi iskusni putnici, molim Vas pisite samo ono vazno za nas gustere... A kako je bog prvo sebi stvorio bradu :), mene pocetnika zanima sledece ( a ujedno ovim putem spasavam neke od Vas koje sam poceo da zapitkujem o Kritu ):

Regija Retimno i Hania ( Rethimno i Chania )...

- Plaza u Retimnu ( polazna baza prvih par dana )...

- Put ka Haniji pa dalje ka Balosu, Falesarni, Elafonisiju...

- Da li voziti kroz Haniu ili postoji obilaznica...

- Kisamos? Da li je to raskrsnica za Falesarnu i Elafonisi, da li tu "hvatati "brodic za Balos...

A onda jos po nesto i svasta po nesto :) savetujte... POCETNICI ce Vam uvek biti zahvalni, mi Vama sada, a nama neko sutra :)

Cekam Vas!

PS. Jos uvek se niko nije javio da leti na KRIT 16.08.2012 :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U toku jucerasnjeg dana bilo je oko 70 prikaza ove teme... Malo smo zatajili sa nekom konverzacijom, ali iskreno se nadam da ce i do toga vrlo brzo doci.... Pitajte slobodno, za prvi put, jer ovo je Krit za POCETNIKE, sta god hocete... Iskusnih punika, turista, oprobanih i proverenih ljubitelja Krita ima punooo, neko ce, Vam odgovarati iili se unapred javiti...

Nesto smo sami listali po netu i evo nekih korisnih adresa raznih sajtova vezanih za Krit:

http://www.ellada.net/crete-info/beaches/chania.php

http://www.explorecrete.com/travel/heraklion-beaches.html#1_14

http://www.cretetravel.com/Bus_schedules/Chania_Rethymno.htm#Chania%20Airport%

20buseshttp://www.autotravel.gr/index.php?action=02&lang=en

http://www.greeka.com/crete/crete-maps.htm

Ima tu svega, od opisa plaza, red voznji autobusa ISTOK-ZAPAD, rent a car usluga, mapa i sl.... Znam, lakse je da Vam to opise neko ko je vec bio tamo, ali i samoistrazivanje ima neku draz... Pozz :

) :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neki plan boravka na Kritu polako dobija svoju konstrukciju:

- 16.08.2012 u "neko doba" letimo za Krit ( ne znam kada je carter... )

- Druzenje sa Retimnom prva dva-tri dana ( prikupljanje dovoljne kolicine boje po telu :) , upoznavanje grada, odabir renta car agenicije... )

- ELAFONISI celodnevni boravak - po svim Vasim opisima, putopisima, komentarima, ta plaza to zasluzuje iako je u jednom pravcu oko 130 km od Retimna -

- BALOS i FALESARNA - opet celodnevni boravak i kilometraza od oko 130 km u jednom pravcu... Neka :)

Naravno, ova dva dana puta, prakticno u istom pravcu podrazumevaju i posete svim usputnim znanim i neznanim lepotama...

Elem, " presli smo vec "oko 550 km... Proci ce dan 5-ti... Jos 7 dana...

- PREVELI - druzenje sa Libijskim moretom :cmok: ... obavezno, jer kazu - LIBIJSKO MORE JE CISTIJE OD SUZE - opet i obiazak svega lepog u okolini...

Razmisljanje - sta dalje... Odmor na cetiri tocka u petoj brzini ili zaista odmor... Istrazivati dalje Krit ili valjati se u pesku prelepe plaze u Retimnu, plaze koja je kilometrima duga... Gledati ka crvenoj zastavici, voleti talase, jer talase moras da volis ( secam se talasa na Tasosu i plaze Paradiso... Bajka... )...

Kako god, odlucicemo tamo...

I opet pitanje i poziv: Ko leti za Krit 16.08.2012 ili ko ce biti tada tamo? :vestica:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

582096_10151111295277674_217295877_n.jpg

The Kamara of Geropotamos, a natural rocky "bridge" in an area also known as "Sea caves" or "Blue caves".

Rethimno, Crete.

Sliku sam nasao na netu... Pise RETHIMNO, uraaaaaaaaaaaa, da li neko moze da malo blize definise lokaciju ove stene!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno Vas lista po ovoj temi, ali slabo se ukljucujete... Mi polako pakujemo kofere, 16.08.2012 se priblizava...

Dobrovoljci za 16.08 JAVITE SE... Udruzimo "snage i sredstva"... I Krit je nas :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Budi bez brige, naleteces tamo na dosta nasih tabli.

Dosta ljudi putuje na Krit samo sto svi ne ucestvuju na ovom forumu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi nismo naleteli ni na jednu tablu koja je nasa. Naime od svih koje su strane(da nisu Grcke), za 17 dana na Kritu, naleteli smo samo na jednog NL i jednog FR.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sitnoooooo brojim ne mogu da stojiiiiim... Samo da agencija javi kada je carter 16.08.2012... I bicu tamo... Na Krituuuuuuuuuuu!!! :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

blago tebi :D ...

srecan put, lepo se provedi i podeli sa nama tvoje novo iskustvo :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ga KONACNO... Carter najavljen za 12.40 h -16.08.2012 Bgd-Heraklion... U ovoj prici gubimo dan, jer HB u hotelu krece od 16.08. od 10.00h... Kako god, svima prijatan ostanak i boravak u SER, a sa lica mesta cu Vas obavestavati o svemu vidjenom na Kritu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sretan put i cekamo :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eeee blago tebi, ja sam vec zaboravila da sam bila :dosada: ...a tako bih opet :hladjenje:

sretan put i nadam se bez vetra....pa da vidimo kako se dozivljava ovo ostrvo od svih koji ga sanjaju i koji mu se raduju:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iako smo još pod utiscima sa Rodosa, već razmišljamo gde ćemo dalje...i tako dođe u misli ogromni Krit, možda Santorini ili kombinacija oba.

Dok smo bili na Rodosu jedna gospođa nam je pričala o "maloj" plaži u Agios Nikolaosu gde nikada ne duva vetar i gde je uživancija za decu. Da li neko zna koja je to plaža i kako da je lociramo, odnosno hotele u blizini te plaže?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

rodos je prelep ali krit je mmmmmmmmm .....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos nam se ne da da krenemo :( E to je ona glupost zvana CARTER LET... Prevoznik je pomerio let za 2.5 h, novi termin je u 15.00 h... ( umesto u 12.40 h )... Sta reci a ne :azdaja: ... bar smo signi da je KRIT tamo negde i da nam nece pobeci....

A Filip TRAVEL ( nije kriva agencija da se razumemo ), ali komentar je bio pa platili ste 12/11, imacete tih 11 noci... Helloooooo ali platio sam i HB a ne sendvic za veceru u avionu....

Elem, izbegavajte CARTER LETOVE ! :vestica:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka