nikifor_mkd

NEA POTIDEA

214 poruka u ovoj temi

ICICI TAMO NA ODMOR PA HOCU NEKE INFORMACIJE IZ PRVE RUKE....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potidea je malo mirno mesto na pocetku Kasandre. Kanal koji sece prst je tu kod Potidee i dosta slika koje sam videla http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/3078 su slikane oko kanala, a to nije nikako plaza u samom mestu. ;) Ja sam tamo letovala sa roditeljima dok sam bila mala, a pre 10 dana sam svratila tamo na 1 dan... Mesto je kao sto ga se secam-4 reda kuca, ispod magistrale, prometa nema, mir i tisina...Plaza je siroka i dugacka, ima nesto kafica uz plazu, ali se ne cuje jako glasna muzika, tereni za beach volley, igraonice za decu....sve u svemu jedno malo mesto za porodice sa decom bas za odmor. Drugi deo Potidee se nalazi iznad magistrale i dalje je od mora-nasi ljudi tamo nikad nisu smesteni, ali se mozete prosetati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aleksandrad, procitala sam napisano (jos uvek sam pismena i dobro vidim)-hvala na uvredi.

Kao sto sam gore rekla-nasi turisti su smesteni u delu Potidee ispod magistrale, koji je miran, sa jako malo prometa, sa prelepom, ogromnom plazom i kucama za izdavanje. Gornji deo Potidee, iznad magistrale je bucniji, sa vise prometa i mnogo manje od plaze, s toga nasi turisticki radnici koji rade Potideu, iznajmljuju samo kuce koje se nalaze ispod magistrale. Naravno-treba se prosetati i videti celo mesto.

Kanal na kraju mesta, koji spaja dve strane Kasandre nikako nije za kupanje, niti tamo postoji prilaz vodi. Potidea je bila malo ribarsko mesto, gde i danas mozete videti brodove koji idu ili se vracaju iz ribarenja.

Divno je, mirno mesto za odmor za porodice sa decom gde pustite decu same napolje, jer se ne mogu izgubiti i nista im se ne moze desiti ;)

Posto sfotografije govore vise od reci mozete pogledati fotografije mesta i plaze na:

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/3269

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/3271

Nadam se da sam dala malo vise informacija o samom mestu i da su nekome pomogle, kao i fotografije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Turista8178, moze li par pitanjaca?

Gde ste vi odseli?

Da li ste isli preko agencije ili ste sami trazili smestaj?

Kakva je plaza? Vidim da je pesak spolja, a kakva je situacija u vodi?

Da li ste isli do hotela Portes Palace i Portes Beach?

Hvala unapred na odgovorima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao sto je napisano u postu od 27.avg, mi nismo tamo odseli ovog puta. Procitajte prethodne postove.

Znam da relativno malo agencija ima u svojoj ponudi Potideu. Mesto je ranije bilo puno Grka koji imaju vikendice tj. apartmane u mestu, a koliko sam primetila, tako je i sad. Ne znam koliko bi bilo lako naci smestaj, a da se pre polaska ne dogovori, jer je mesto relativno malo.

Plaza je dugacka, siroka i peskovita, more cisto (uvek bilo;) a u vodi je sitan sljunak tako da se lepo moze ulaziti i izlaziti iz vode, bez bojazni da ce se noge izvrnuti u nekom trenutku ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel moze malo opsirniji opis o mestu (restorani,prodavnice,setaliste,...).Znacilo bi mi hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Igrom slucaja, umesto u Polihrono, ove godine cemo ipak u Nea Potideu.Da li je neko bio ovog leta?Sve me interesuje, kako je mesto snabdeveno, kakve su plaze, koje je vece mesto u blizini, itd...Odsescemo u Potidea Golden Beach-u, pa ako neko ima informacije, hvala mu unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja idem u Potideu ove godine, bilo bi super ako bi se neko javio pre polaska sa blizim informacijama :)

tamo cu biti od 7og do 18og avgusta(otprilike), pa ako posle toga josh uvek nekog bude zanimalo o samom mestu

mogu da pomognem.

pozdrav :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili ove godine u Nea Potidei.

To je stvarno mirno malo mesto. Tu se odmaraju uglavnom grčki penzioneri i ljudi sa malom decom. Ima šetalište uz plažu koje je fino sređeno i nalazi se između kafića i plaže. Takođe između bašti kafića i prvog reda kuća je pešačka zona u kojoj se nalaze radnjice, girosi, sladoledi i tako to. Ima dosta sadržaja posvećenih deci (klackalice, luna park, oni automati za ljuljanje....). Plaža je široka i dugačka. Mi smo bili smešteni u južnom delu mesta i plaža u blizini je bila poludivlja (mada su je čistili onom mašinom). Nama je to i odgovaralo pošto ne volimo gužvu i one suncobrane i ležaljke (nekako je sterilno suviše). Pošto smo ranije letovali na Tasosu naravno da nismo oduševljeni plažom ali može da posluži. Cela plaža je peskovita a na ulazu je šljunak ljutko.jpg i krupno kamenje (kod nas se to zove iberlauf ako neko zna šta je to) ljutko.jpgbesan.jpg . Gazdarica nam je rekla da su oni vadili to kamenje ali se stalno pojavljuje. Postoje napravljeni prolazi kao stazice širine do 1 m za ulaz. To kamenje je prva 2-3 m a onda ide peščano dno. Plitko je 30-40 m dok ne pređe preko glave. Idealno za odbojku. Sve u svemu kažem može da posluži.

Mi smo se snabdevali u marketu u blizini vile. Međutim 6 km prema Solunu je mesto Nea Moudanija i u njemu ima Lidl. Tu stvarno ima cena da se čudiš kako je moguće. Na primer 8 sladoleda u kornetu 1.6 eura. Tamo smo kupovali sve osim ovih svakodnevnih potrepština hleb i mleko (mleko je tamo jeftinije ali mi nismo odmah išli tj. jesmo ali je bila nedelja a nedeljom rade samo do 16.00). Kada krenete magistralom prema Haniotiju na 2 km od Nea Potideeje Shelova benzinska pumpa. Preko puta nje (sa desne strane kada idete tamo) je ribarnica. U njoj imate mnogo vrsta ribe čak puno više nego što je izloženo. Ako imate neki zahtev slobodno pitajte trgovca. On je inače Ukrajinac i raspričao se samnom. Vodio me u hladnjaču da mi pokaže ribu iako ja to nisam ni tražio. Tamo sam video da imaju svega iako u radnji imaju uglavnom sardine, girice i tako to. Ja sam kupio oradu i bila je 7 eura za kg. Inače ribari svako jutro idu kroz naselje i preko razglasa nude ribu. Tu je oko 1-2 eura skuplje pa ko neće da pali auto ili je došao busom eto kako se može snabdeti.

Ako još nešto mogu pomoći pitajte.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja na ovu temu retko svraćam, tako ako neko ima pitanja vezano za Nea Potideu neka mi šalje PP, rado ću odgovoriti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! Da li neko moze da mi kaze nesto vise o Apart-Hotelu Golden Beach?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prošle godine bili smešteni u vili Haus Niko. Bili smo prezadovoljni smeštajem. Dvorište perfektno, sobe sređene, uredno, čisto. Svake godine gazdarica kreči i farba sve što se kreči i farba. To se i vidi, sve je ''utegnuto''. Dvorište puno skulpturica i detalja, puno cveća i zelenila. Koga interesuje više neka mi pošalje PP.

To je bilo naše treće letovanje u grčkoj i do tada nismo nigde bili toliko dobrodošli (iako nigde nismo imali loše iskustvo). Gazdarica je u svakom pogledu izlazila u susret. Čak ima i suncobrane koje možete nositi na plažu. Nama je čak zvala i pedijatra pošto nam je dete kašljalo. Bila je tu sve vreme da prevodi i zatim otišla i kupila lekove u apoteku. Naravno mi smo ih posle platili nije u tome stvar ali zamislite da idete u apoteku i objašnjavate se sa apotekarom oko leka. Stvarno svaka preporuka.

Imate i na youtube tu vilu samo kucajte Haus Niko.

Njihov sajt je www.hausniko.com i tamo imate i kontak. Gazdarica se služi engleskim i nemačkim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila prosle godine u Nea Potidei, ne zato sto sam ja izabrala to mesto vec smo nasle jako povoljan smestaj pa je bilo ili to ili nista od mora. Svi su pricali da je jako mirno penzionersko mesto pa sam se i spremila na to, i prijatno iznenadila kada sam videla da ima i jako puno mladih. Ja sam stekla utisak da u mestu ima vishe kuca u koje grci dolaze na odmor,nego nekih vila koje sluze za izdavanje.

Ne mogu trenutno da se setim imena nase vile(ali ako neko hoce mogu da se raspitam),ali znam da smo platile oko 350e cetvorokrevetnu sobu.Islo je nas tri, pa je ispalo oko 117e po osobi. Samom sobom sam bila zadovoljna, sem kupatilom u kome smo stalno imale problema sa pritiskom i toplom vodom. Taj covek koji im odrzava kaze da je samo nasa soba imala te kvarove.Ajde da mu verujem na rech.Vila je bila bash uz more, i imala je uz plazu svoj kafic gde je bilo nesto i od hrane u ponudi mada mi nikad nismo tu jele. Ni plaza nije bila lepa na tom mestu, tj ulaz u more je bio pun kamenja od kog nisi ni mogao normalno da udjesh u vodu:tuga:

Kad se krene ka tom nekom centru(koji je bio udaljen od nas 2min), nailazi se na razne kafice koje imaju svoje plaze. Mi smo uvek isle u Mykonos, jer je zaista bila najlepsha i plaza,i kafic,i muziku su najbolju pustali.Evo linka za njihovu grupu na fejsu,koga zanima :cool:

http://www.facebook.com/home.php#!/group.php?gid=126016270753177&v=photos

Lezaljke se nisu placale ali zato si morao da narucish pice, koja su se kretala recimo

-sva piva su 4e (amstel,hainiken)

-nes 3.5e

-coca-cola, fanta... 3e

-ice tea 3.5/4e

-mohito 8e

-cosmopoliten 8e

-vocna salata 6e

-mala voda 0.5e,velika 1 ili 2e(ne secam se)

Na toj plazi smo mi bile jedine srpkinje, 80% su bili Grci i to iz Soluna,jer je sam Solun jako blizu,tipa nesto oko pola sata kolima(mozda i blize), 2,3 lezaljke sa Makedoncima, i isto toliko mozda neki Englezi...

Vikendom je veca guzva jer vishe ljudi i dolazi iz okolnih mesta. U Mykonosu su sve mladi radili,pa je zato to i bio nama najinteresantiji kafic, jer je njihovo drustvo popunjavalo veci deo lezaljki.

Muzika je bila zaista prijatna, lepi opustajuci hitici,tu i tamo koja grcka pesma.

Plaza na tom mestu je bila najbolja ali daleko od toga da je nesto spektakularno lepa. Voda je cista i topla,i ono shto se meni dopalo je da vec posle 6,7m voda do ramena(mada sam i ja niska:). Neplivach sam, pa mi je znacilo da ne moram da 'pesacim' 20m kako bi se malo samo nakvasila.

Ali posle onog kamenja meni je sve bilo dobro.

Takodje ima i dosta prostora na plazi za sopstvene suncobrane.

Preko magistrale je to mesto koje se i zove Nea Potidea(kako sam ja razumela),isle smo samo jednom jer nam nije bilo previshe zanimljivo. Uglavnom su kuce, neke radnjice(cene su iste kao i u donjem mestu),taverne itd.

Kako god, bolje je sredjeno u tom delu gde smo i bile smestene, pored mora. Cela ta ulica je puna kafica, restorana, malih radnjica(sa nekom garderobom i sitnicama koje nisu bog zna shta), picerija.

Cene ne bih znala da kazem kako se krecu u restoranima. Mi smo uveche uglavnom isle opet u Mykonos, u taj sredjeniji deo. Posto klubovi prakticno ne postoje u celom mestu ovo je bilo nesto najpribliznije,ali svi sede za stolovima, nema nista od igranja.Mada je bila lepa atmosfera.

Tu u blizini je bio i jedan veci market koji je imao pristojne cene( kiselo mleko 1.2-2.5e/ maslinovo se kretalo od 3e za manje pakovanje do 6 za vece/ sokovi od 2l 2.5e/ paradajz 2.2e/ lubenca 1.8e/ovih cena se samo secam)

Kad sumiram utiske ja sam se zaista lepo provela i odmorila. Ali tu vec dosta zavisi i sa kim idete.

Za ljude koji idu sa porodicama je preporucljivije jer je dosta mirnije i jeftinije u odnosu na druga mesta.

Ja recimo ne bih opet isla tamo jer mi je zaista falilo tog malo zivljeg nocnog zivota;)

nadam se da sam nekom pomogla

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti za ove informacije, izgleda da malo nasih ljudi ide tamo na letovanje, pa je i ovaj deo foruma prilicno siromasan izvestajima. U kom periodu si bila u Nei Potidei, i kakva su tvoja iskustva sa komarcima ?

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26793
    Ukupno tema
    899519
    Ukupno poruka