borabora

Automobilom na Kefaloniju

1162 poruke u ovoj temi

Hvala puno @rakel :srce:

Svakako neću ići iz Nidrija, obzirom da ukoliko budu talasi ume da mi bude neprijatno.

Nisam još uvek stigla da istražim rute, ali sam ponegde nešto pročitala, a možda loše razumela, da je put do Astakosa preko planine i da je lakše voziti do Kyllini-ja. Pretpostavljam da je najskuplje iz Kyllini-ja zbog dužeg putovanja kopnom i mostarine? Kako sam razumela trajaket iz Kyllini-ja putuje 1h i 20 minuta, što je kraće nego iz Astakosa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo u odlasku isli preko Kilinija, ali smo dosli sa Egejske strane, isli smo u Delfe, pa severnom stranom Korintskog zaliva, pa na most Rio- Andirio itd. Bilo je divno, ali jeste najskuplje i nepotrebno, ako samo zelite da stignete od A do B. 

. A u povratku smo isli preko Lefkade. Tako da o putu do Astakosa ine znam nista. Sto se tice Kilinija, sad je i sa jonske strane do Patre autoput, pa se brzo stize bez obzira na kilometrazu, ali...da, treba platiti putarine... Najsigurnije je da vam Viamichelin izracuna aktuelne troskove, a Google Street View pokaze kakvi su putevi. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@rakel hvala puno! 

Vidim da agencije idu preko Kyllini-ja, pretpostavljam zbog autoputa.

Nadam se da će se javiti neko ko je išao iz Astakosa pa da nam kaže kakav je put, a u medjuvremenu nastavljam pretragu.

Vi ste, ako se ne varam, odsedali u hotelu Apollon u Metsovu. Kakav je parking u tom hotelu, silaz, veličina? 

Da li može neko ko je bio u Asteri u Metsovo da mi kaže da li je zaista silaz do parkinga vrlo strm sa naglim zavojem i da je velika šansa da se ogrebe i ulubi auto? Ovo pročitah u komentarima korisnika hotela. ali ne videh da to iko ovde pominje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svuda u Metsovu je tesno, ali ne sećam se da smo se nešto mučili prilikom uparkiravanja u Apolonu. Ima čak i lift :-)... Ranije smo jednom prilikom parkirali i na ulici ( kontra od centra), bilo je sve ok ali ipak bolje je uzeti smestaj sa parkingom. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@marnela

Asteri jeste malo uzbrdo, ali sad bas da ulubis kola... jedino ako je neko bas smotan vozac :D

Uglavnom, imas garazu, a i parking preko puta, to sam opisala sa sve slikama u mom putopisu Malo po Kefaloniji, pa procitaj, da bi ti bilo jasnije (imas link u potpisu).

Tamo sam pisala i o Astakosu. Put je odlican, nije nikakav problem, ne brini. Sad pogotovo jer je zavrsen novi put. Mi kada smo isli, radovi su jos uvek bili u toku, preko planine, pa si mozda to videla. Obrati paznju i na komentare iz koje su godine, jer se sve to menja.

Uglavnom, moja preporuka za trajekt jeste Astakos. Veliki trajekt, ne treba ni rezervacija, osim mozda u avgustu.

Ako te bude jos nesto zanimalo, slobodno pitaj :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@rakel hvala puno!

@suki redovno čitam tvoje putopise i primam k znanju tvoje procene i utiske jer smo sličnog interesovanja., Čak sam i Malo po Kefaloniji pročitala ali tog trenutka se koncentrisala na informaciju o dobroj polaznoj bazi za obilazak ostrva, obzirom da sam tražila smeštaj u tom trenutku, tako da sam potpuno zaboravila da si putovala preko Astakosa i da si pisala o Asteriju :) Dakle, usvojen je predlog za Astakos, još samo red vožnje da izadje pa da rezervišem trajekt. 

Suki jeste li išli na Evzoni ili Niki?

Hvala puno devojke :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Evzoni.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26174
    Ukupno tema
    872803
    Ukupno poruka