borabora

Automobilom na Kefaloniju

1320 poruka u ovoj temi

Da li neko zna satnicu polazaka trajekta iz Vasilikija ka Fiskardu? Na ovom sajtu pronalazim samo da idu svaki dan ali ne navode satnicu?

http://ferriestokefalonia.com/Ferries-to-Kefalonia

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervacija karata za fiskardo iz vasilikija se radi preko Samba tursa i Dioni Travel-a. Pogledaj na prvoj strani ove teme je pisano o satnici za trajekte. Malo su bajate informacije ali mislim da se u medjuvremenu nista nije menjalo. U svakom slucaju satnica moze da se proveri preko navedenih agencija preko mejla

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisano preko Dioni travel-a. Samba jos uvek nema konacan raspored polazaka. Hvala u svakom slucaju!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da krece iz vasilikija 07 h ali nisam bas siguran..znam samo da ide dva puta dnevno..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bio sam u fiskardu pre nedelju dana brodom iz skale i gledao polaske za druge destinacije, do itake,lefkade i koliko se secam pisalo je na kucici za prodaju karata zakrstarenja da ima neki polazak u 11h iz fiskarda, za vasiliki.pitacete vodica svaako ,imaju sve informacije potpune saskoro svim podaccima i polascima.fiskardo je na mene ostavio najlepsi utisak na kefaloniji, kao i glavni grad vati na ostrvu itaka.videcete svakako zasto je sjajno.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo sami sebi vodici :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uz zahvalnost svi forumašima koji su me "poslali" na Kefaloniju ove godine rado ću probati da što preciznije odgovorim na vaša eventuana pitanja.

Ukratko moje iskustvo sa trajektima. Na Kefu sam se iskrcao dana 10.06. u mestu Fiskardo. Trajekt za Kefu sam rezervisao preko dionitravel@gmail.com. Cene: auto 35 i 8 EUR-a po osobi. Do 30.06. saobraćaju dva trajekta dnevno radnim danima, u 9 i 17 sati iz Vasilikija, odnosno u 10.15 i 18.15 iz Fiskarda ( pazite na sat razlike između našeg i grčkog vremena ). Više oko polazaka trajekta možete videti na sajtu www.westferry.gr. Sa Kefe sam se 20.06. vratio na kopno iz mesta Poros iz koga sam u 8.30 zaplovio za Kilini. Cene: auto 38,90 i 8,60 EUR-a po osobi. Trajekt nisam rezervisao, a brodar je Kefalonian Lines ( kažu da je i vlasnik kluba Costa Costa na Mikros Jalosu ).

Putovanje po suvom u Grčkoj. U polasku sam išao preko Bitolja i Janjine. U Grčkoj sam platio jednu putarinu od 2,40 EUR na autoputu Solun - Igumenica i tunelarinu kod Preveze od 3 EUR-a ( iste cene kao i prošle i pretprošle godine ). U povratku sam Korint kod mosta Rio - Antirio koristio trajekt - 6,50 EUR (auto, putnici ne plaćaju karte) i u daljem putu preko Delfa, Lamije, Larise, Litohora i Evzonija uglavnom izbegavao putarine sem jedne u iznosu od 1,40 EUR-a posle Larise.

Prosečne cene dizela u Grčkoj su od 1,35 ( kopno ) do 1,45 EUR/l ( Kefa, moj predlog je da, ukoliko možete, dopunite rezervar u Prevezi, pre tunela ). U Makedoniji je 68 MKD. Benzin u Grčkoj je oko 1,7 EUR/l, cena gasa mi je nepoznata.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj ja isto razmislaj da se vratimo iz Porosa,koliko tacno traje voznja,ovo.mi je mnogo bitna stavka zbog morske bolesti,hvala,poz sa Kefe

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putovanje trajektom od Porosa do Kilinija traje sat i dvadeset/trideset minuta. Trajekt je znatno veći nego što je onaj na liniji Vasiliki - Fiskardo i "ljuljanje" broda je mnogo manje. Mnogo veći je broj polazaka na toj relaciji i možete komotnije da planirate dalje putovanje. Pored Kefalonia Lines iz Porosa plovi i Ionian Ferries koji ima slične cene. Poslednja promena cena je bila 01.06. te Vam predlažem da ukoliko se odlučite za tu varijantu odlaska sa Kefe kontaktirate prevoznika/e u vezi promena cena.

Još jedna prednost varijante Poros - Kilini je mogućnost posete Patri i obilazak radnji i kafića u ulici Rige od Fere i jednoj paralelnoj iznad ( besplatan parking na obali pored bazilike udaljen od centra cca. 500 m), ali to je van ove teme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko da mi kaze koliko mi treba od mesta Kanali (ispred Preveze) do Vasilikija?

Via Michelin kaze 1h 55 minuta a razdaljina je 76 km?? Nesto mi je to previse.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nema gužve na putevima, što zavisi od doba dana, onda oko 1h 30 min, ali ako naletite na podignut mostić (i gužvu na ulaz za Lefkadu kada je sezona ili vikend) onda oko 2h pa čak i više.

Izmenjeno (Calypso)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O pokretnom mostu uopste nisam razmisljala, tj o mogucnosti da bude podignut :udarac:

Inace smo tamo 1. jula, u utorak, krecemo oko 6 h ujutru

Izmenjeno (gagana ks)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zna neko koja je cena trajekta Vasiliki-Fiskardo ako je auto duzi od 4,2m?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

40e

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka