borabora

Automobilom na Kefaloniju

1320 poruka u ovoj temi

Pa vreme putovanja zavisi i od trajekta, granica i td... Mi smo putovali oko 17 sati. Normalna voznja oko 140 na auto putu. Trajekt smo gledali kako odlazi, pa smo cekali na sledeci tri sata, a i pravili smo pauze za kafu i klopu. Od prilike to je to vreme, mozda sat manje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prestravio si me :D navikao sam da budem makar 1-2h brži od viamichelina :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neki su se ovde hvalili da su stizali za 10-tak sati. To je nemoguce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

10h kapiram je apsolutno nemoguće. sve da su granice i prazne. 12h je već možda ideja, neračunajući trajekt

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Računaj i na sat vremena posle trajekta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi,jel Vi idete na odmor ili

na trke?

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

dooobro, vidim nema "bržih" vozača :) ništa, kad sednem u auto, poslaću vam poruku sa kefalonije koliko je nestrpljivom i oštrijem vozaču potrebno do kefalonije a da pritom ne popije nijednu kaznu :)

obzirom da je putovanje u avgustu tek, sigurno će se u međuvremenu neko naći da odgovori na moj post :)

Do Lefkade ti treba oko 10h voznje bez pauze,a do Vasilikija jos nekih pola sata kada dodjes u LefkasPosle sve zavisi od trajekta,.Prosle godine smo krenuli u 18h sa Bubanj Potoka i bili u 6 ujutru po nasem na Lefkadi.Pravili smo cetiri pauze po 30min jer nismo zurili,prva na Predejanima,dve u Makedoniji sipali gorivo i na ulasku i na izlasku,i jednu u Grckoj odmah na ukljucenju na autoput.Nije bilo guzve ni na jednoj granici,zadrzavanje max 5min.Posto ove godine idem na Zakintose zanima me koliko treba kolima do Kilinija i kojim si putem isao?
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na zante sam išao dve godine za redom, ali avionom, a tamo uzimao auto. čuo sam preprošle godine su završili auto put posle janjine ideš na dole isto kao za lefkadu, samo nastavljaš pravo na most preko korinta. mapa koju kupiš posle evzonija na pumpi je detaljna i može da ti pomogne da nađeš sva skretanja od janjine do kilinija. taj trajekt te vodi pravo u zakintos glavni grad ostva. odatle čim siđeš imaš mali uzani put do laganasa ili gde već ideš. malo je off, ali na pola tog puta zakintos - laganas imaš takvu jeftinu tavernu sa savršenom hranom da mi i sad ide voda na usta!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na zante sam išao dve godine za redom, ali avionom, a tamo uzimao auto. čuo sam preprošle godine su završili auto put posle janjine ideš na dole isto kao za lefkadu, samo nastavljaš pravo na most preko korinta. mapa koju kupiš posle evzonija na pumpi je detaljna i može da ti pomogne da nađeš sva skretanja od janjine do kilinija. taj trajekt te vodi pravo u zakintos glavni grad ostva. odatle čim siđeš imaš mali uzani put do laganasa ili gde već ideš. malo je off, ali na pola tog puta zakintos - laganas imaš takvu jeftinu tavernu sa savršenom hranom da mi i sad ide voda na usta!

Idem u Laganas,auto-put je odlican,mozes da vozis 200 bez problema,tuneli su prica za sebe,isprobijali su neka velika brda pa to izgleda nestvarno.Ima na forumu kompletan snimak puta od iskljucenja sa auto-puta do mosta,lik je sve snimio onom malom kamerom koja se stavlja na retrovizor.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mogu ja svojim kolima i 240 ali šta je sa policijom? ne bih baš da mi prisedne letovanje nekom kaznom.

ja sam svaki dan kolima išao u zakintos, a kola su za zante keva i ćale, baba i deda... na vasilikosu ćeš se navozati sit

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mogu ja svojim kolima i 240 ali šta je sa policijom? ne bih baš da mi prisedne letovanje nekom kaznom.

ja sam svaki dan kolima išao u zakintos, a kola su za zante keva i ćale, baba i deda... na vasilikosu ćeš se navozati sit

Policiju u Grckoj na auto-putu nisam video,ispod 150km/h nisam vozio,ogranicenje je cini mi se 130km/h,ima kamera ali nisam siguran da li funkcionisu.Gde si bio smesten na Zakintosu? Izmenjeno (Nemke 85)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

privatni smeštaj, obe godine. ali gde god da odsedneš, kola su moranje sem ako ne želiš da budeš u "pikavcima" - plaži u laganasu 10 dana :)

dobro bi bilo kad bi još neko podelio iskustva sa brzinom na auto putu. koliko ste išli, da li ste imali neprijatnosti sa policijom, kako ste ih rešili, itd

Izmenjeno (whitekangaroo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vozili smo po ograničenjima. Možda malo jače na Egnatia Odosu, ali neznatno iznad 130.

Policije je bilo samo na deonici kad se isključiš sa Egnatie, pa do Preveze.

Tu su neka naselja i treba baš poštovati propise. Ispred svakog ulaza u naselje ima tabla i pokazatelj

Brzine koliko ideš, ne bi li odmah spustio po ulasku u naselje.

Čak mi se desilo i da idem kao puž, pošto tako mora kad se uđe u naselje,

Iza mene kolona besnih Grka koji mi "sve po spisku", i cepnu da me obiđu, a policija se stvori niodkuda

i samo ih zaustavi. Koliko su me tek onda psovali! :-)

To mi se desilo 2 puta baš na istoj toj deonici kroz naselja, posle autoputa.

Putavala sam sredinom jula svaki put.

Moj savet svima je da poštuju ograničenja, ideš na more, nigde ne žuriš. Ako žuriš može da te skupo

košta. Sat 'vamo ili tamo nije bitno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se i ja uključim u diskusiju za putovanje preko Prilepa, Bitolja do Lefkade, Kefalonije. Ja sam iz Bitolja i redovno koristim gorenaveđeni pravac i prema Igumenici a i prema Solunu jer mi je najbrža i najkraća ruta. Do igumenice iz Bitolja sam za 3 i po sata. Do Lefkade stižem za 4 i po sata, može i jedno i drugo nešto brže ako juriš po autoputu.

Od isključenja sa autoputa prema Prilepu put je dobar, proširen i do Bitolja se stiže za 1 sat. Put na planinskom prelazu Pletvar je nov i proširen do Prilepa. U Prilepu se ne ulazi. Prilep-Bitola je dvosmeran ali se veoma brzo stiže. Na ulasku u Bitolj put je proširen i ima novih putokaza prema granici sa GR. Ne ulazi se u centar nego ima jedan kružni tok kod koga samo šibaš pravo, uostalom obeleženo je. Od Granice vodi put prema Lerinu(Florini) ali ne ulazi se u Lerin nego pre toga ima skretanje (koje je sada obeleženo a bilo je u prošlosti problem) za Kožani i Solun. Tu je još stari put ali za nekih 15 minuta vožnje se priključuješ na pravac za autoput(ograničenje 110) i sasvim brzo si na Egnatia odos.

Zaratustra, a kakav je put od Florine (Lerin) preko Kastorije (Kostura), pa da lje za Egnatia odos?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaratustra, a kakav je put od Florine (Lerin) preko Kastorije (Kostura), pa da lje za Egnatia odos?

Od Lerina do Kostura vodi dobar dvosmeran `planinski` put. U centru Lerina, na kruznom toku skreces desno, ima putokaze Kastoria, Prespa i selo Psoder(Pisoderi) i ski centar Vigla kraj kojeg se prolazi i kojeg vrlo cesto posecujem. Iako je put pun krivina dosta je sirok i cak i zimi u najvecim vejavicama, mrazu i sneznim nametima nema nikakvih problema. Do egnatia odosa nisam nikada isao preko Kostura, ali mislim da bi trebalo da je gotova i ta deonica ignacije.

Izmenjeno (zaratustra)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka