borabora

Automobilom na Kefaloniju

1320 poruka u ovoj temi

Ma ne razmisljajte o ceni jer kad krenete malo "dublje" u Grcku placace te daleko vece sume za trajekt.

Za dve osobe i auto povratne karte za Rodos su 457 evra i Krit oko 283 evra!?!

Ovo na Kefu dodje kao "zagrevanje" za prave grkofile...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo sve odradili preko Sambe. Cena za dvoje i auto u odlasku i povratku je bila ukupno 102 eura.Nema sanse da se rezervise povratna, samo iz Vasilikija za Fiskardo. Kad dodjes tamo rezervises u Fiskardu za povratak. Mi smo se vracali popodnevnim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u Dioni travel-u kažu sledeće:

please be informed the timetable on our website www.westferry.gr

Prices (one way)

adult 8.00 euro

car<4.25m 35.00 euro

car>4.25m 40.00 euro

For booking we need name. date-time departure, car's sign.

You'll buy the tickets from ticket office in the ports 1hr before your departures.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ko je prenocio u Metsovu mi moze reci koliko mu je vremena kolima trebalo do Vasilikija. Viamichelin kaze 4h.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tačno toliko. tri sata i malo više do Lefkasa i malo manje od sata lefkas -vasiliki ( 45 min)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ko je prenocio u Metsovu mi moze reci koliko mu je vremena kolima trebalo do Vasilikija. Viamichelin kaze 4h.

Tri sata i deset minuta, ali sam krenula iz Metsova rano ujutru, u 04:15 AM.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako sam i mislio. Nesto mi je puno 4 sata za 202km. Prosle godine sam isao iz Kavale do Nidria na Lefkadi. I ne deluje mi da je potrebno 2 i po sata od skretanja sa autoputa do Lefkade.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je ViaMischelin rekao da treba 5 sati od Meteora do Vasilikija, što se i meni učinilo puno za tih 250 km.Ako se strogo pridrzavaš ograničenja brzine to ti je otprilike to, jer se prolazi kroz dosta naseljenih mesta gde je ograničenje 30 km/h. Van naseljenih mesta ograničenje je 90km/h, ali ponegde ti put i ne dozvoljava da razviješ tu brzinu. Sve u svemu mi stigosmo za 4h i 15 min, što je bilo mnogo pribliznije proceni našeg I go-a.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskrena preporuka je da ne rezervisete nista, jer lako moze da se desi da vam rezervacije nista ne vaze. Mi smo isli trajektom iz Vasilikija ka Fiskardu. Ali par dana posle nas, bila je bura na moru, tako da trajekti nisu isli nekoliko dana, pa su sve uputili da idu u Astakos na trajekt za Sami. Inace, pocetkom jula je bilo mesta na trajektu, tako da nije bilo potrebe. Pretpostavljam i da su vece guzve u avgustu, ali tada ide vise trajekta (naravno, pod uslovom da uopste idu).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskrena preporuka je da se feri obavezno rezervise! Rezervacija ne kosta nista, i realizuje se prosto, putem emaila koji saljete nekoj od agencija. Mi smo rezervisali u povratku preko Dioni Travel-a.

Po savetu nekih sa foruma nismo rezervisali u dolasku ferry iz Vasilikija do Fiskarda. Tresli smo se do poslednjeg trenutka da li ce biti mesta na feriju. Lik je dva puta zakljucavao trafiku sa obrazlozenjem da nema vise mesta.

Sledeci polazak je bio tek u 17h odnosno za cetri sata a mi nismo imali obezbedjen smestaj na Kefaloniji.

Posle jednocasovne agonije poslednji auto koji se ukrcao na feri bio je moj.Sve se to odigravalo 30.09.12. u 13h u Vasilikiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bio je 30.avgust, sorry.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako stvari stoje, odoh ja ipak na Kefaloniju ove godine. :-)

Toliko sam srećna da već odbrojavam dane( iako ima još 146 )!!!

Nego, idem kolima sa momkom. Oboje volimo da vozimo po danu. Pa smo mislili laganica, krenemo ujutru oko 7. Pa vozimo do Lefkade i tamo prespavamo. I onda sutradan, hvatamo trajekt onaj u 9 ujutru.

Baš sam čitala i čitala forum i nisam skontala da je neko prespavao na Lefkadi, pa sutradan na Kefaloniju.

Više se ljudi odlučuju za Metsovo. I mi smo prošle godine kad smo išli na Lefkadu spavali u Metsovu, a sad kontam da odvozamo do Lefkade. Najviše bi volela da dođemo do Vasilikija, tu prespavamo i onda ujutru sveži, samo se ukrcamo na trajekt.

Je li neko imao ovakvu kombinaciju?

Gde prespavati u Vasilikiju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spavao je @volodja u Vasilikiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Mirka_

Mi smo 2010. prenoćili u vili Dimitris (info@apartmentsdimitris.gr). cena je bila 25€ za dvoje.

nalaze se u luci na 2 minuta od trajekta, u prizemlju imaju supermarket.

parking je na ulici ispred vile.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ackol, hvala DrKg! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka