borabora

Automobilom na Kefaloniju

1320 poruka u ovoj temi

Pregledao sam sve teme i video da ima dosta informacija ali mislim da bi bilo najbolje da u okviru ove jedne imamo sve informacije koje se ticu odlaska automobilom na Kefaloniju.

Konkretno, ja imam par pitanja za forumase koji su vec odlazili automobilom:

1. da li je bolje ici sa Lefkade ili kopnenim delom (duzina puta,cena trajekta...)?

2. da li kupovati gotivo pre samog odlaska na ostvrvo ili na samom ostrvu postoji dovoljan broj pumpi?

3. da li je potrebno kupovati povratnu kartu za trajekt ili ne?

4. da li je i dalje u opticaju agencija "samba" za rezervisanje mesta na trajektu?

Hvala svima!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam na sta se odnosi to kopnenim delom, ali pretpostavljam da si mislio negde sa kopna. Najbolje je sa Lefkade, z Vasilikija. Trajekt je oko 45 evra za dve osobe i auto. Ima oko 1100 Km. A za karte ne znam, mi ih nismo nikada unapred rezervisali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Preko Lefkada jer ti je znatno blize oko 200km+ voznja do kilini i ne pominujes kroz Rio Antirio Bridge kod Patre na koji putarina ti je 12e u jednom pravcu...Cena vozja za trajekt je gore dole ista i vreme plovidbe je skoro isto

2. Ima dovoljno pumpe tako nemas problem s time :)

3. Nije, ustvari kako ti zelis :)

4.Nemam pojma :D

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. da li je bolje ici sa Lefkade ili kopnenim delom (duzina puta,cena trajekta...)?

Iz Vasilikija u Fiskardo. Em bliže, em manje novca potrošite na gorivo i putarine.

2. da li kupovati gotivo pre samog odlaska na ostvrvo ili na samom ostrvu postoji dovoljan broj pumpi?

Napunite rezervoar na Lefkadi. Gorivo je u ovom trenutku jeftinije za 20 centi (nije nešto mnogo, ali ako dosta zujite po ostrvu onda može da znači). Takođe NE preporučujem sipanje goriva na putu od Fiskarda do Argostolija. Ima jedan derač, tako da na ostrvu gorivo sipajte kod Lasija.

3. da li je potrebno kupovati povratnu kartu za trajekt ili ne?

Mislim da rezervacja može da se uradi samo sa Vasilikija na Fiskardo. Kada smo pre dve godine bili na Kefi i otišli da rezervišemo kartu onaj čika iz kućice nas je odbio, kao u fazonu biće mesta. A onda je taj dan kada smo trebali da putujemo kući podigao rampu jednom našem čoveku ispred nosa. Ja sam juče poslala mail da vidim da li mogu da rezervišem povratnu, pa ću Vas informisati. Trajekt za osobu iznosi 8 evra a za manji auto od 4.2m je 35 evra, dok za veći auto plaćate cenu od 40 evra.

4. da li je i dalje u opticaju agencija "samba" za rezervisanje mesta na trajektu?

Mail na koji šaljete zahtev za rezervacijom je dionitravel@gmail.com

Izmenjeno (kotahila)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nameravam da pošaljem mejl za trajekt ovih dana, mi bismo trebali da pređemo na Kefaloniju 4og avgusta i da se vratimo 12og. Vidim da i Sambaturs ima mogućnost rezervacije, poslala sam im danas mejl pa ću vam javiti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam slala Sambi ali su me kulirali 5 dana pa sam na kraju uradilla forward na adresu koju sam vam napisala. Nadam se da će u vašem slučaju biti ažurniji!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konkretno, ja imam par pitanja za forumase koji su vec odlazili automobilom:

1. da li je bolje ici sa Lefkade ili kopnenim delom (duzina puta,cena trajekta...)?

2. da li kupovati gotivo pre samog odlaska na ostvrvo ili na samom ostrvu postoji dovoljan broj pumpi?

3. da li je potrebno kupovati povratnu kartu za trajekt ili ne?

4. da li je i dalje u opticaju agencija "samba" za rezervisanje mesta na trajektu?

1. Definitivno sa Lefkade (Vasiliki)!

2. Uvek je gorivo jeftinije na kopnu nego na ostrvu, ali budi uveren da ces kupovati i tamo jer ces se mnogo vozati.

3. Zasto ne bi kupio povratnu kartu? Zar ne planiras da se vratis? Premda kada smo mi bili na Kefi morali smo ili zvati ili otici u Fiskardo da potvrdimo povratak!?!

4. Kada smo mi isli na Kefu preko Sambe smo sve odradili. Rezervisali smo karte i samo platili kada smo dosli u Vasiliki. Ne bi me cudilo da istu pricu danas radi i neka druga agencija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj odgovor sam dobila od Sambe:

"On 4/8 the ferry leaves from Vassiliki to Fiscardo at 0900, 1300 and 1700hrs and there is also a ferry from Vassiliki to Sami at 1815hrs. The cost is 40 euro per car and 9 euro per person one way. If you book a return to and from Sami you will receive 20% discount on the return ticket for the car. If you go and/or rtn from Fiscardo then you pay two one way prices.

I can also book your return from Kefalonia on 12/8. The ferries leave Fiscardo at 0930, 1230, 1530, 1830 and from Sami the ferry leaves at 1600hrs."

Poslaću mejl i na Dioni travel da vidim da li ima razlike u ceni, a čini mi se da ima, čini mi se da je Dioni jeftiniji...barem po onome što su pisali na forumu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvi lopovi!Trajekt skuplji u sezoni!Nema to veze kome mail šaljete, rezervacija vam služi samo da vas upišu tamo na listu, ali cenu plaćate na licu mesta! Baš su bezobrazni!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znači ipak je to...ja sam mislila da ima razlike u agencijama...ne vredi mi znači da šaljem Dioni travel?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam juče rezervisala preko Dionija, i da priznam nisam ni pitala za cenu, računala sam na ove cene koje ste ovde pominjali.

Devojka u Dioniju je baš ljubazna i rekla mi je da ne mogu preko njih da rezervišem povratak, već kad stignemo u Fiskardo odmah u Naftilos travelu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trazio popust od Dioni-a za povratnu kartu, ali prave se blesavi....

Good day,

there is not any discount, the price is the same from Vasiliki and from Fiskardo. You'll buy your tickets from Vasiliki for going to Fiskardo and from Fiskardo for going to Vasiliki.

We confirm your booking 31/07 at 10.30

Regards

Katopodi Anastasia

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kolika je cena Tipus?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kolika je cena Tipus?

Za nas dvoje i auto - 51 eur u jednom pravcu, tj. 102 eur povratna karta.

Prices (one way)

adult 8.00 euro

car<4.25m 35.00 euro

car>4.25m 40.00 euro

You'll buy the tickets from the port. You have to be there 45min before your departure.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno! znači ipak se razlikuje cena između Sambatursa i Dioni Travel-a... sad ću poslati mejl Dioni travel...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka