aleksandarpopov79

Čamac u Grčku

7 poruka u ovoj temi

Pozdrav,

Imam mali gumeni čamac, 2,7m sa motorom od 5 ks i želeo bih da ga ponesem u Grčku na letovanje. Planirana destinacija je Sitonija, a čamac bih koristio da za priobalna krstarenja, da skoknem do obližnjih uvala, možda malo pecanja i slično.

Da li je neko upućen šta treba od dokumentacije poneti (osim plovidbene dozvole, čamac je registrovan na mene) da li se treba negde prijaviti - lučka kapetanija, da li treba osiguranje neko platiti i slično? Takođe me zanima šta još treba od sigurnosne opreme - tipa pojasevi za spasavanje, sidro i slično prema grčkim zakonima za tako mali čamac? Koliko sam čuo dozvola za upravljanje motornim čamcem nije potrebna za manje od 20-30ks.

Izmenjeno (aleksandarpopov79)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nosi samo niko te nista ne pita, ni na granici ni na moru, ne vozi ni blizu obale 200m ja mislim da je i niko te nece dirati. Ne treba se prijavljivati, najbolja varijanta za one koji idu camcem je da budu u nekom kampu , zbog toga sto svi kampovi skoro imaju mesto i ne prave problem da parkirash camac na njihovoj obali, sto je normalno za kampere . Ako si u apartmanu moracesh da nadjesh mesto gde mozesh da parkirash. Oprema ti je prsluci za svaku osobu , sidro, aparat za gasenje pozara, lampa ili ogledalo i pistaljka.

Samo nosi i uzivaj.

Izmenjeno (Kaostechno)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru. Verovatno cemo u apartman/studio tako da ce mi biti malo problem oko parkiranja camca. Verovatno cu ga pakovati svaki put... ili cu ga drzati u dvoristu apartmana, videcu.

Malo mi je cudno da i na tako malom camcu treba protiv pozarni aparat... moze li onaj iz kola? ostala oprema ok.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Biraj kuću na plaži, na periferiji mesta i možeš da ostaviš čamac u vodi

ili ga iznosi svako veče u dvorište. Prijatelj sa kojim idem svake godine

na Tasos nosi gumeni čamac i boravi u kući Gianakis u Limenariji na

Tasosu. Oni koji poznaju Tasos znaju o čemu pričam. Kuća na oko 3 km

od centra, na samoj plaži sa velikim dvorištem. Prošle godine sam ja

vozio čamac do Tasosa i niko me ništa nije pitao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da taj iz auta PP aparat je odlican.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok ljudi, hvala na savetima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jel neko vozio skoro camac gumeni sa prikolicom za grcku, nesto razmisljam o tome

da li neko proverava papire za camac i motor na granicama,posto mi papiri nisu bas srtedjeni,jedino za prikolicu imam svu dokumentaciju, nije problem ni za ovo da resim ako bas moram, kakva su iskustva

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26052
    Ukupno tema
    869371
    Ukupno poruka