mici_mici

ALBATROS CITADEL RESORT ex Citadel azur hotel

331 poruka u ovoj temi

221H81221H81Blok 5 bi vam odgovarao, relativno je blizu te plaze gde je normalan ulaz u vodu i isto toliko do glavnog restorana ali na drugu stranu :) 5 minuta hoda ali uglavnom uzbrdo, nizbrdo i stepenicama, juce smo pronasli skriveni lift njime se malo ustedi, 2 sprata stepenicama u nasem slucaju.  Ceo kompleks je kao neki veliki lavirint :)

Bus vozi non stop do ponoci, uglavnom kroz blokove gde su sobe, do glavnog ulaza u hotel i do plaze broj 1,  koja je pored glavne zgrade, nama ne znaci puno.

Dece ima dosta i postoji animacija za decu, okacicu program dole.

Internet ima kod bazena, barova, u glavnom holu...ima ga na dosta mesta ali nema vajde od njega, uglavnom ne radi ali zato kad radi, radi ocajno :) Ne bih se oslonio na njega, mi smo uzeli Vodafone karticu na aerodromu gde ima i Orange sa zanimljivom ponudom, kada se vratim detaljnije cu o tome.

Izmenjeno (The Unbeliever)
Ubacena slika
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo programa za decu ipak u novom postu

 

IMG_20180723_204800m.jpg

@maštalica

Nadam se da ipak uzivate u Tunisu a dogodine Fort Arabesque nema alternativu :D

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na info za sad..a "davicu" vas kad se vratite,mada nemam ja bog zna sta da pitam sem mozda nekih "hints".

Prosto zacudjena sto ima dece,deluje mi kao da tamo ne idu deca,hah

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@The Unbeliever

Znam da se vracate uskoro:smajl:,pa cekam od vas impresije,a svaki dan pratim TA i HC..hah

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni se prema mapi cini da bi mi odgovarao blok 5 na pocetku,kao sto kazete,pa da sam tu negde-na sredini,no-kako je meni najvaznija plaza (ove god.smo mozda 5 puta od 14dana bili na "popodn.odmoru",dete i ne spava vise,porastao,-da li je na toj plazi moguc normalan ulaz u more?Mi cemo.svakako svrljati levo-desno i ici i na druge,nego pitam zbog "baze".Postoji li problem sa lezaljkama-zauzetost?

Sobe su meni prelepe,koliko gledam po stranim forumima,necu tu naci zamerku sigurno,a eto-cudi me i da su drzali taj stari Tv,to su izbacili i po hotelima nizeg ranga,iako ga ukljucujem mozda 5 puta za celo letovanje.

Za klimu-ja navikla,nekako uvek ustajem da je gasim ili ukljucujem opet,i meni hladno-kakvih 16,23...ja sam na 27 stavljala,hah..

Pogled iz sobe vam je prelep.

Cekala sam da se vratite pa da pisem hotelu oko "zahteva",jel..tacnije zelje za lokacijom sobe.

Msm da ce "nabudziti" hotel dobro,srediti..pa za sledecu godinu ce biti full..

Oko hrane,znam da cu tu imati najmanje zamerki,realno,samo zato sto sam takva,ja to vise da popunim stomak,meni je u Piramisi bila odlicna hrana sem 3 dana kad je to bilo nekako skarabudzeno-a tacno u vreme njihovog praznika kad nagrnuse.Mada su i ovamo bili fini Arapi,tacnije nista jurnjava,dranje,pipanje prstima hrana i sl.

Tips sobarima,konobarima..klasika?

Pisala bih mail hotelu pa vas cekala da mi potvrdite,smatrate li blok br.5?i kako da objasnim da bude na pocetku?

Koja je ovo plaza,jel to "vaša"?

FB_IMG_1533274085225.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ova slika plaze je jedna od mnogih na kojoj nema ulaska u more, samo tako izgleda jer je plima prekrila kamenje, jedini pescani, normalan ulaz u more je na toj maloj plazi koja je nama bila na 5 minuta suprotno od glavne zgrade,  prema Oberoi hotelu, tu je guzva najveca i lezaljke se zauzimaju  rano, pre 7h, na drugim delovima plaze nema nikada guzve jer nema ni ulaska u more, eventualno do clanaka ako je plima :) na plazu broj 1 nismo isli, tamo je animacija, buka, guzva, lezaljke bukvalno jedna do druge, na plazi broj 2 smo zauzimali lezaljke u 9h kada krenemo na dorucak i uvek je bilo. Okacicu slike sa detaljnim objasnjenjem sutra. Pisite im mail par dana pred put i samo trazite blok 5 blizu bloka 4.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@The UnbelieverU

lepi opisi baš, mene posebno raduju ovi podvodni prizori, pa sam htela da pitam, je l' ima konkretnih planova da se uradi bar jedan ponton za sledeće leto? Na tom mestu gde ste izlazili na otvoreno more, da li može samo da se prepliva preko koralne barijere do otvorenog mora ili ste hodali u onoj obući za vodu? I da, u odnosu na Premier, kakva je ocena za Citadel :)? Hvala:happy:

Izmenjeno (shania)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo prvo obecane slike sa detaljima

15e0c0c8-eccf-325f-8d69-c3a2465530b4.jpg

@beogradjani recepcija je broj 1 na ovoj slici, tu je i glavni restoran, sada ce vam verovatno biti jasnije sta da im trazite, mi smo bili jednako udaljeni gde god da krenemo, mada smo retko isli na tu malu plazu sa normalnim ulaskom u vodu.

Tips smo davali  sobaru, na jednom od barova na plazi koji nam je bio najblizi i u Harbor Inn restoranu pored mora, usluga je naravno bolja i brza :) standardno za Egipat.

@shania sto se tice planova za ponton ne znam da li ih imaju ali je toliko ocigledno da im to fali da bi bilo neverovatno da o tome ne razmisljaju.

Na plazi gde je normalan ulazak u vodu se moze preplivati preko kamenja do otvorenog mora kada je plima ali je prilicno opasno i ne preporucujem neiskusnim plivacima a na plazi broj 2 gde smo mi najcesce bili ulazak u vodu je stepenicama, kamenja ima dosta i bez cipela se ne moze, mi smo uvek imali peraja umesto cipela. Odatle je jednostavno isplivati na otvoreno more kroz prolaz koji vidite na slici i onda levo ili desno uz obalu. Na prolazu su sa obe strane spasioci koji upozoravaju kupace kada naidje neki brodic ili camac koji ulazi u marinu a tu su i zastave sa obe strane, kada je crvena nema izlaska na otvoreno more. Podvodni svet je izuzetno bogat, cak i odmah po ulasku u vodu na plaz plazi ima svega :) kroz taj prolaz je pored mene uplivala Manta od nekih 2 metra sirine, iako na slici koju sam okacio ne izgleda tako velika :)

Poredjene sa Premierom ne bi bilo umesno :) zato i kazem da je slicna cena preterana za Citadel mada mogu relativno brzo da je opravdaju ako se potrude i isprave nedostatke, 

Zaboravih ranije da napomenem da je za dorucak uvek sveze cedjena pomorandza, tako da nije bas sve toliko lose u vezi restorana :)

Izmenjeno (The Unbeliever)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste, na slici deluje manja, :), je l' to i dalje ona ista action kamera? Odlične su fotke. Hvala za info za plažu i za poređenje, sad je sve jasno :happy:

 

Izmenjeno (shania)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije ista, nedavno sam uzeo bolju, Xiaomi YI4k i vrlo sam zadovoljan narocito video snimcima. Okacicu uskoro slike u Moja Foto Tura samo da proberem iz gomile :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@The Unbeliever

Pa odlicna je lokacija bl.5..i meni bi.odgovaralo tu,a sto cu hodati levo-desno...-pa i planiram malo setnje svakako,onako nicim izazvana..navikoh sad u Piramisi da malo setam uvece posle obilnih obroka po Sahlu i bas mi je prijalo.

Msm da ce meni biti lepo tamo..

Tek sad dodjoh sebi-2m sirine??pa ja bih umrla da vidim tu neman:tik:

A slike su vam bozanstvene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rastu one i do 7m :) nisu opasne niti su otrovne, zaobilaze ronioce i plivace dok one manje raze sa plavim tackama imaju otrovan rep, medjutim nisu agresivne, jedna je bila non stop tu oko plaze 1 i 2 :) Ima dosta murina, onih tamno sivih, velikih po 2-3 metra a lion fisheva nebrojeno, oni predvece oko 17h krecu u lov i ima ih svuda samo su blizu grebena i cesto su neprimetni.

Blok 5 je po meni najbolji izbor, dok ne zavrse blok 4, samo trazite da budete blizu bloka 4 jer se petica prostire skroz do kraja resorta a tamo je bas predaleko.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka