mici_mici

ALBATROS CITADEL RESORT ex Citadel azur hotel

331 poruka u ovoj temi

Mimi i meni je žao što smo se mimoišle. Ma ako ste dobar plivač nema šta da vam fali u Citadeli:cvetic:. Fali nama koji obitavamo u plićaku:D. Inače meni u Vodafonu striktno tražili funte, da ne veruješ...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo boravili u ovom hotelu, predivan, odlicna hrana, usluga, higijena. Da ne ponavljam sve sto je do sada napisano od drugih clanova, samo par zamerki. Imali smo problem sa sobom za tusiranje zadnji dan, do 16:00h je bila dostupna, moja greska sto nisam obratila paznju, dosli u 18:00 nisu hteli da nam je daju, malo povisila ton, trazila menadzera, jedva su nam izasli u susret. Sobari rade do 18:00, zato mora do 17:00 da se zavrsi sa upotrebom tih soba, sto je malo nezgodno ali resili smo to.

Nije tacno da ne mozete pozvati taksi, preveslao vas taj lik, nama je prodavao pricu kako su zabranili ulaz taksistima zbog strasnih problema sa njima i par opasnih situacija, kako rizikujemo puno i sl. Taksisti ne smeju da ulaze u hotel, najavite 5 min.ranije i hotelski taksi vas odnese do kapije. Bili smo do centra mozda 4-5 puta sa ABC taksi.  

Ono sto je nama najvise smetalo i zbog cega se necemo vracati u ovaj hotel je vetar, nismo znali da kad duva ne smete ici na koralni greben koji je predivan i samo zbog njega smo odabrali hotel. Od 14 dana koliko smo bili, 6 dana je bila crvena zastava, sto znaci da je opasno i nemoguce tamo plivati. Otkrili smo dve nicije plaze na kraju hotela, odma posle te plaze br.3 i Posejdonove statue, ima pescani, normalni ulaz u more, vec u plicaku pocinje koralni greben, par kamenja ali cista je voda pa se vide, ogromne stene na plazi prave senku, predivno, tamo smo provodili svo vreme, samo sto nema lezaljke sto nama nije smetalo. Veca plaza odma do nje je isto bila ok, pescana ali nema senke pa tamo smo isli kad bi pocelo sunce da zalazi. Da nije bilo ove dve plaze ja bi zvala agenciju da promenim hotel, dzaba mi divna hrana i usluga kad ne mozete uci u more. Ta jedina plaza koju hotel ima je uzasno mala i prepuna, jednom smo bili i nismo se vise vracali . I da nema ljudi tamo ne mozete plivati, za decu je ok.

Lagune su neupotrebljive, u manjoj je guzva, kao da plivas u prepuni bazen, bar je voda bistra ali veca laguna je opasna i zato je pretezno prazna. Voda je mutna, muljava, ima puno  velikih stena i kamenja pod vodu koje se ne vide, nismo znali umalo izginusmo tamo prvi dan.  Osakatila se zena na pola metra od nas dok smo plivali, razrezala nogu od kolena do gleznja, duboka rana. Ne mogu da shvatim neodgovornost hotela da ne ociste dno ili bar svuda da postave table i da preduprede ljude. Ako je pravo na jednoj tabli je pisalo da ulazite u lagunu na svoj rizik, srecom na vreme smo shvatili sta to znaci. Ulazili smo na sam kraj te lagune, krajno oprezno plivali kako bi sto pre izasli iz te mocvare na otvoreno more. Ipak smo uspeli da se ogrebemo, nista strasno ali da dolovim kako je bilo nemoguce da vidite stene u vodi.  Kada je duvao vetar valjda je bio brži protok te vode pa je bila cistija, ali tada ne smete na koralni greben pa dzaba vam opet.

Kome je prioritet usluga, hrana, higijena, barovi, zabava  ovo je divan hotel, savrsena i brza usluga, odlicna hrana, ljubazni I efikasni personal…ko ide da roni i pliva prvo neka proveri prognoznu za vetar.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Milo1 ne znam kada ste Vi bili, što se tiče taxija i Beograđani su krajem maja mogli ABC, mi smo prvo razgovarali sa menadžerom, a tek onda sa taxijem. Što se tiče te male divlje plažice nažalost nismo je videli, šteta...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma vi ste sve opisali kao sto treba ali ko da to fino procita, mi smo na ura odlucili, odlican hotel, ima koralni greben i idemo. Da ne ispade da se samo zalim, mi smo prosli odlicno, gledali smo kornjace na tom grebenu, milion stvari koje do sad nismo videli u Egiptu sto se tice podvodnog sveta, posebno na tim malim plazama. Povukli smo jos ljudi tamo koje smo upoznali tokom puta i fino se zabavljali.  Malo nas je smorilo to hodanje do tih plaza, pa do bara, Za lagunu br.2 dobro je sto niste usli :) 

Alina, vratili smo se pre 10 dana, nismo sa nikome razgovarali, pozvali smo ABC i trazili da nas neko odveze do ulaza hotela kad nam je javio da ga ne pustaju da udje. Te male plaze su bile na par minuta od plaze br.3, gde zavrsava teritorija hotela, cuvar nije hteo da nas pusti zato sto nema spasioca i sl., ima i tabla upozorenja da nije bezbedno zbog toga, sto je meni bilo presmesno posle te lagune br.2. Digo ruke covek, sta ce. Zao mi je sto ih niste nasli, more je bilo predivno, cista voda, pescani ulaz, normalno kupanje ceo dan. Jos je bila i neka masivna plasticna platforma pola u vodi pola na pesku, za izlezavanje odlicna, dok te talasi zapluskuju. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo baš tuda (pored te plastične platforme) danas ušli da se kupamo.

Pre toga smo čuvara, koji je sedeo iza Posejdona, pitali da li je bezbedno - reče da jeste ?

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Au šteta prava:neznam:. Eto sad znamo. Mimi bravo:srce:  . A za taxi nemam reči, žao mi što nisam imala Vaše iskustvo ranije, vidite naše...Dobro je da ljudi znaju. Koliko Vam je ABC uzimao do Hurgade i nazad?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo plačem za tom plažom. Šteta što što je nismo našli i za taxi je to dragocena informacija, šteta što je nismo imali ranije, ali drago mi je da ste podeli da znaju drugi. Mi hajde da pitamo menadzment i tako ispade da ne može,ali ne možemo se zaliti, imali smo besplatnu vožnju do Senzo mola, nakon žalbe na hotelski taxi :D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam 2km presla celu obalu,sa jedne na drugu stranu.U novembru smo rano ustajali,jos je i hladno tad za plazu.Oko 8h..jos kad duva vetar..dorucak u Harbor In (tad je to bilo tako),patike i setnja.Bilo je i tmurnijih dana.Ipak je to novembar i ne zna se.Isli smo skroz do kraja sa druge strane,od amfiteatra pa na tamo.Neki trce,dzogiraju..setkaju se..odjednom probije sunce i druga prica.Ali table moraju stajati kao sto stoje i kod amfiteatra da se tu zavrsava plaza i sve sto vam se desi sami ste krivi,jel..

Posejdon je bio.postavljen na ulazu u ogromni sator gde smo slavili Novu god.To je bilo zaista impresivno.A onda su ga spustili na plazu.Ja svakako volim da cunjam,pa sam se svrckala.Cuvara nije ni bilo.Ja ulazila,ali sin nece..hoce sok,ceka ga Sergej itd.itd.decja posla..Mada bilo 2 lezaljke,secam se..mozda neko dovukao.Rekoh-ovo covece ko privatna plaza..idilicno..

Ali na vrucini,velike su to udaljenosti koje treba preci.Ja sam totalno odusevljena i cistim toaletima na plazi.A barovi na plazama su mi zamerka bili oduvek.Za razliku od ovih u hotelu.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene je ubila ona vrućina, zato ne istražih. Sama sam kriva. Definitivno su za mene proleće i jesen u Egiptu. Nije mi je smetala haladna voda i vetar u aprilu. Eto i to sam naučila, od sad definitivno april :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tamo je bio haos i guzva, nismo imali gde da ostavimo stvari, ulazili smo na samom kraju u drugoj laguni kako bi izasli na koralni greben. Nismo trazili dozvole za izlazak na greben ali vetar je bio jak, talasi ogromni, prilicno opasno, sa pravom nije bilo dozvoljeno plivanje na otvorenom moru. Nasli smo nase plazice, bilo nam je super. Ekipirali se dobro, 5-6 ljudi, pokupovali milion konzerva sa picem  u Senzo, bili su smesno jeftini, 3-4 funte, nosili voce sa dorucka i lepo se provodili. Malo smo bili ko cigani, sve rasposlato na zemlju, nema veze, bitno da smo nasli normalnu plazu za plivanje. Koristili smo vozic do kraja bloka 6, 5-7 min. je bilo peske do te plaze, na toj vrucini tih 7 min. ko 70 :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

20190810_202651.jpg

 

 

 

 

Ој ђевојко љепотице,

бркато ти љубим лице.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka