mici_mici

ALBATROS CITADEL RESORT ex Citadel azur hotel

331 poruka u ovoj temi

@loreann

Hvala na pomoci :cvetic: 

Ako nama ponude 3 ili 5blok, za koji misliš da je bolji?

 

@maštalica

Potpuno si u pravu za neogla[avanje ljudi sa ili po povratku! Ja prva sam ta koja se neću javljati ako nemam ništa novo da dodam što nije vec receno... Kada me nesto interesuje prvo izlistam ovde sve sto je napisano,  vidim koliko se utisaka, fotki  i ???? ponavljaju i pitam se čemu sve to... onda čitam objave onih za koje znam da korisno pišu. Jedna od tih si i ti :srce:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je blok 5 bolji, pogotovo ako zelis da budes blizu te glavne lagune iz koje se izlazi da ronis.

Evo da opisem svoje iskustvo... nismo nijednom koristili busic a do restorana iz tih blokova ima solidno da se pesaci. Liftovi nisu radili :dosada: Touch key nisu hteli da nam daju, vise puta smo imali problema s karticom pa smo na kraju pri check outu vratili 4 :D

Hotel je prelep, jako zanimljiv i ono sto me je odusevilo je koliko je ziv uvece. Bila je super muzika svako vece, ima dosta stolova mada morate i tu da trcite cesto da zauzmete neki, za rucak sam vec napomenula da unutra uvek bude prepuno pa zna da se ceka na sto. Vecera je po meni najbolji obrok, svasta je bilo od mesa, kolaca, a konobari su zaista super i trce da vas usluze.

Minus su po meni ruski rep svaki dan po ceo dan na plazi, povremeno se umesa tu malo njihove muzike pa onda opet ova, ali se oduseve kad im kazete da bi pre slusali njihovu muziku nego ovu prvu. Za Royal Lagoon mora da se porani, ja sam nekad i oko pola 6 isla i opet je bilo ljudi pre mene, ostale lagune su mi ok ali to mene podseca vise na bazen, mada smo svasta videli bas tu - i lion fish i raza su bile bas kod stepenica u momentu kad sam ulazila ili izlazila iz vode. Razu sam videla na svakoj plazi, cak i na onoj minijaturnoj laguni kod Posejdona.

Konobari su predivni, samo jednom smo imali jednu situaciju koja nam se desila i u Merakiju, da ismevaju baksis od dolar. Na to je moj decko odgovorio da ne mora da mu da ni to ako ne zeli pogotovo sto nije jedina osoba kojoj dajemo nesto u toku dana, a davali smo stvarno svaki dan dolar ili dva za svaki obrok, kafu, koktel, spremanje sobe, cak i bastovanu kad ga vidimo jer znamo da ni njima sigurno nije lako sada...plus imate i tip box gde isto mozete da ubacite baksis pa smo stavljali i tu ponekad zbog ovih kojima ne mozete da date u ruke. Jos jedna mana su mi njihovi koji iz nekog razloga obozavaju da blokiraju prolaz u laguni, gde krece dubina. Stanu tu i caskaju sto godina, desavalo se da nema mesta da se prodje niti imaju nameru da se pomere pa smo kad je oseka skakali sa grebena u dublji deo, ali to stvarno nije nista strasno cak je zanimljivo. Ono sto sam ranije citala za njihove sam i videla sada prvi put, jako glasna deca, uzimanje kolaca rukama ili sipanje gomileee hrane u tanjir bez da sacekaju da im neko sipa ko je zaduzen za to, jer jadnicak koji radi tu ne moze da postigne.

I pored ovih mana koje sam navela mislim da je hotel definitivno dobar izbor za ljubitelje korala i svakog ko zeli da vidi nesto drugaciji hotel u Hurgadi koji stvarno ima prelepu arhitekturu, ja sam i desetog dana bila odusevljena koliko i prvog. 

@maštalica@maštalica nedostaje mi jutarnje ispijanje kafe sa Novosadjanima u Columbusu. :D Pozdravi mi ih :cvetic:

IMG_20200929_160245_062.jpg

Screenshot_20201001_161414_com.huawei.himovie.overseas.jpg

IMG_20200930_134843.jpg

IMG_20201006_202923.jpg

IMG_20200928_051128.jpg

IMG_20200926_062847.jpg

IMG_20201006_203231.jpg

IMG_20200925_095508.jpg

IMG_20200924_135841.jpg

IMG_20200923_055309.jpg

IMG_20201006_203436.jpg

IMG_20200927_111621.jpg

IMG_20200926_062847.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mislim da je blok 5 bolji, pogotovo ako zelis da budes blizu te glavne lagune iz koje se izlazi da ronis.

Evo da opisem svoje iskustvo... nismo nijednom koristili busic a do restorana iz tih blokova ima solidno da se pesaci. Liftovi nisu radili :dosada: Touch key nisu hteli da nam daju, vise puta smo imali problema s karticom pa smo na kraju pri check outu vratili 4 :D

Hotel je prelep, jako zanimljiv i ono sto me je odusevilo je koliko je ziv uvece. Bila je super muzika svako vece, ima dosta stolova mada morate i tu da trcite cesto da zauzmete neki, za rucak sam vec napomenula da unutra uvek bude prepuno pa zna da se ceka na sto. Vecera je po meni najbolji obrok, svasta je bilo od mesa, kolaca, a konobari su zaista super i trce da vas usluze.

Minus su po meni ruski rep svaki dan po ceo dan na plazi, povremeno se umesa tu malo njihove muzike pa onda opet ova, ali se oduseve kad im kazete da bi pre slusali njihovu muziku nego ovu prvu. Za Royal Lagoon mora da se porani, ja sam nekad i oko pola 6 isla i opet je bilo ljudi pre mene, ostale lagune su mi ok ali to mene podseca vise na bazen, mada smo svasta videli bas tu - i lion fish i raza su bile bas kod stepenica u momentu kad sam ulazila ili izlazila iz vode. Razu sam videla na svakoj plazi, cak i na onoj minijaturnoj laguni kod Posejdona.

Konobari su predivni, samo jednom smo imali jednu situaciju koja nam se desila i u Merakiju, da ismevaju baksis od dolar. Na to je moj decko odgovorio da ne mora da mu da ni to ako ne zeli pogotovo sto nije jedina osoba kojoj dajemo nesto u toku dana, a davali smo stvarno svaki dan dolar ili dva za svaki obrok, kafu, koktel, spremanje sobe, cak i bastovanu kad ga vidimo jer znamo da ni njima sigurno nije lako sada...plus imate i tip box gde isto mozete da ubacite baksis pa smo stavljali i tu ponekad zbog ovih kojima ne mozete da date u ruke. Jos jedna mana su mi njihovi koji iz nekog razloga obozavaju da blokiraju prolaz u laguni, gde krece dubina. Stanu tu i caskaju sto godina, desavalo se da nema mesta da se prodje niti imaju nameru da se pomere pa smo kad je oseka skakali sa grebena u dublji deo, ali to stvarno nije nista strasno cak je zanimljivo. Ono sto sam ranije citala za njihove sam i videla sada prvi put, jako glasna deca, uzimanje kolaca rukama ili sipanje gomileee hrane u tanjir bez da sacekaju da im neko sipa ko je zaduzen za to, jer jadnicak koji radi tu ne moze da postigne.

I pored ovih mana koje sam navela mislim da je hotel definitivno dobar izbor za ljubitelje korala i svakog ko zeli da vidi nesto drugaciji hotel u Hurgadi koji stvarno ima prelepu arhitekturu, ja sam i desetog dana bila odusevljena koliko i prvog. 

@maštalica@maštalica nedostaje mi jutarnje ispijanje kafe sa Novosadjanima u Columbusu. :D Pozdravi mi ih :cvetic:

Hvaallaaa   :bolje-da-cutim:

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@loreann, za sobu bih  @marijaruma isto kao ti posavetovala 5 ali da tražite što bliže bloku 4. Blok 3 na mapi deluje negde idealno pozicioniran, u sredini svega, ali prizemlje je u nivou onog najvišeg bazena sa palmama, tj. prolazno i bez pogleda, što mi deluje i za viši sprat.... Shvatila sam da njihovi upravo vole i dobijaju tu 3, zato 5, ma i najdalja je bolja od 3.

Loreann, neverovatno kako se stvari za kratko vreme menjaju... .I prijatelji kada su mi referisali utiske su me iznenadili sa tom muzikom kod poslednjeg bara.....Kada smo mi bili nije je ni bilo, srećom, ali nije ni prošle godine. Mada, u popodnevnim časovima se pojavljivao lik i od prošle godine....Egipćanin, nemački gastarbajter, u zapadnjačkom fazonu ,,,,Parkira svoj muzički uredjaj na stočić pored same vode, uredno pokrije peškirom da ne izgori i muzika kreće.....Ali na sreću, ima odličan izbor muzike !   

 I mi smo imali utisak da je popunjeniji iznad 50 %  ali gužvu nikada nismo osetili jer smo na doručku najranije, a za ručak i večeru suprotno, tako nam odgovara, a i izbegnemo te trenutne probleme....

Za Royal Lagoon je očito konstantna navala za najbolja mesta, i takodje se popodne stvarao čep od ljudi na prolazu ka dubini.... Mi smo to zvali Covid centar i već sa maskama za ronjenje tu prolazili.....

Njihovi su zaista.... jednostavno,  drugi svet.... Kao i kod svih nas, ima ih raznih, vaspitanih, obzirnih, bahatih.... Ali i mene užasava ono tovarenje hrane, kolača.... .Konobar me je uvek u čudu gledao i pitao "samo to" jer za večeru uzmem najviše 2 do 3 kolača na jednom tanjiru, a još da je znao da je to  za nas dvoje.... 

Očito je da povratnicima izlaze u susret pa su nas čekale sobe i u  4 i 5.  Doduše,  4.  na prvom spratu kako smo i tražili, ali sa razdvojenim krevetima, pa izabrasmo 5. na drugom spratu, ali prva soba do 4.  To sa ključevima je konstantan problem, ne bi ni mi znali da nam nije jedno popodne prišao očito šef sobara jer je primetio da se nerviramo, i kako smo pomenuli da je to problem od prošle godine odmah je pozvao recepciju i tamo nas je čekao taj spasonosni touch key....

Zbog situacije, očito se stalno nešto menja.... Od prijatelja sam razumela da sada radi i bar prema laguni 2, ali nema više italijanskog ala cart restorana uveče, 

Kada je normalna situacija i svi restorani, barovi i onaj Buda bar radi i za klubski provod, hotel je zaista odličan izbor, ponavljam, za ljubitelje ronjenja jer sve tri lagune su samo ispomoć za plivanje kada bije vetar i veliki su talasi. Mi smo doživeli više puta narandžastu zastavicu, mada mislim da im je lakše sa stalnom crvenom, mada su nas i sa njom puštali.... zavisi i od ekipe čuvara.  Prošle godine se više dana vijorila i zelena....

Sve u svemu @marijaruma uživajte i srećan put, a @loreann super fotke, i napokon fotka one divlje plažice iza Posejdona, fotka 7,  naravno, pozdravljam Novosadjane:hello:

Izmenjeno (maštalica)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@maštalica @loreann   i svi ostali...

 

Za ovaj, jedan dan ovde, samo ću reći :

Divno je, diivnooo!!! :D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi divni ljudi, @maštalica @mimi2008 @RANIA ...

Mislim da nemate razloga da se ljutite kada se neko ne oglašava posle letovanja, možda nije u prilici, nema vremena, nema ništa posebno da doda ili oduzme.

Ja konkretno sam od onih koji su totalno pasivno proveli odmor, nisam imala dobar tel.da bih fotkala, moja relacija je bila krevet - restoran 1,2,3. - plaža, cooliranje, ronjenje -restoran - krevet...sa 3 knjige i oko 1000 pročitanih strana...prateći sve one preporuke i savete koje ste vi predhodno naveli i hvala vam na tome! Dakle: ne bih ja tu ništa menjala!!!

Da je hotel divan, divan je i stvarno za preporuku ljubiteljima ronjenja, onima koji se usude  da izađu na greben po slabijem i jačem vetru.

Kome je važna hrana, tu jedino, ali stvarno (nije samo moje mišljenje) nije nivo hotela sa 5*.

Ja ću vas i dalje pratiti i  javljatti se kada mi zatreba vaše mišljenje :neznam:, srdili se vi ili ne :bolje-da-cutim: :srce:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram odmor u ovom hotelu već neko vreme ali zbog nekih privatnih obaveza i pomeranja letova, tek ću početkom decembra moći da idem. Videla sam koje su prosečne temperature ali me zanima da li je u decembru jak vetar tamo pa da možda ipak nije za kupanje ni u bazenima iako se greju? O tome da li se greju svi bazeni postoje oprečne informacije na različitim sajtovima, pa me zanima da li mi neko, ko je bio tamo u decembru, može reći kakva je zaista situacija?

Takođe me zanima da li je obavezan dress code u restoranima ili može npr. u trenerci da se večera?

I kako najsigurnije i najpovoljnije doći do centra Hurgade?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošaljite pp članu Beograđani, ne znam da li posećuje ovu temu, no ona je bila za Novu godinu:rolleyes:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel primaju evre u hotelu ili moramo da ponesemo dolare za kupovinu nekih sitnica u prodavnicama u okviru hotela?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evre svugde primaju, nema razloga da je ovde drugačije. Sad prave jasnu razliku u cenama u dolarima i evrima pa Vam je svejedno šta nosite. Bitno je da imate sitnine za bakšiš:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prezadovoljna sam temperaturom mora u Hurgadi ovog decembra, kao i temperaturom vazduha, ali to sam i očekivala da bude ok. More je toplije nego što sam očekivala, a sad možda je ovaj decembar izuzetak... U svakom slučaju, kad vetar ne duva jako (a do sad je samo dva dana duvao malo jače) kupanje u moru je super. Kad je jači vetar, prijatnije je u bazenu. Ove godine greju bazen sa palmama, a veliki infinity mislim da ne greju ili ga ne greju svakodnevno. Pre par dana je bila hladna voda u infinity bazenu, a juče i danas toplija, pa su možda počeli i taj da greju.

Generalno, kompleks mi se veoma sviđa. Dobili smo sobu u 2. bloku na trećem spratu i meni je ta pozicija super, mada se ne bih bunila ni da sam u nekom drugom delu.

Ima gostiju ali daleko je od popunjenosti, što mi takođe odgovara.

Plaže su sjajne, morski svet fenomenalan.

Sad nešto rade u delu ka Posejdonu. Na plaži su postavljene neke konstrukcije i cevi, a taj deo plaže su zagradili, što naravno da nije nikakav problem jer se lagano ulazi u taj deo plaže, samo se provučeš ispod trake :). Samo prvog dana mi nisu dali da prođem dalje kad sam krenula odgore ka Posejdonu, kao zbog radova i radnika.

Hrana mi se čini kao najslabija karika i to samo zbog toga što nije preterano veliki izbor kakav bih očekivala od ovakvog hotela. Inače, meso i ribu prže, odnosno peku na licu mesta, kao i još neka jela, pa je to sveže pripremljeno. Salate zamrzavaju, što sam primetila ujutru na doručku, pa to sigurno nije sveže iseckano povrće. Svakako sam zadovoljna jer biramo hranu koja je svežija i nismo imali nikakvih stomačnih problema, mada sad nije ni sezona tih virusa. Najveći izbor kolača i torti je za večeru i tu može svašta da se probere.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka