nele car

Putovanje busom do Grcke

81 poruka u ovoj temi

Svi pricaju o kolima, ali ima dosta onih sto putuju autobusom, pa posto ove godine idem na more autobusom zanimaju me vasa misljenja, komentari o vozacima, autobusima, pauzama (za fizioloske potrebe, cigaretu i kafu, free shop), o cudnim, komicnim i tragicnim situacijima pre puta, za vreme i posle, itd. Hvala puno. Svima srecan put i lep provod.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2000 i neke isli za Zlatne Pjasce preko Argusa busom,50 -tak km od Varne gde pocinje auto put vozac pogresi pravac i kada se posle lutanja od 20-tak km vratio na istu raskrsnicu ja se ponudim da pomognem(predhodne godine isao kolima,znao put napamet) on me pogledom o'ladio i ponovo pogresio...zvao me nakon sat vremena da ga "provedem" do Varne i do samog letovalista.Putovali skoro 20 sati.

2006 u povratku iz Kasiopa do Krfa,dabldeker koji nas je prevozio na jednoj ostroj krivini kod Nisakia se ugasio i lagano krenuo ka provaliji,tockovi ostali na bankini a karoserija visila nad ambisom,muk u busu,vozac upali bus,krene u rikverc,opet mu se ugasi...muk se pretvorio u vristanje,vozac poceo da se preznojava i iz drugog puta vratio nas na put.Imam sliku gde su u toj situaciji dva Grka parkirala auto jedan do drugog,otvorili prozor i zadzadzili cigar i smejali se nasoj muci...ludilo.Tada se putovalo jos uvek preko Metsova ,isto preko 20 sati.

Ne putujemo vise busom...

Izmenjeno (frodzer)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нема стриктног правила о квалитету аутобуса, то све зависи од превозника и агенције која погоди превоз за ту годину.

Дешавало се да ка тамо идемо феноменалним бусом (кожа, клима, фул-опрема), а назад нас враћају скрндељом који једва да има светла, а клима цури људима за врат. То нкако није правило, пре је испад, јер се превозници труде да најбоље аутобусе одвоје за Грчку, па је наше искуство ту прилично добро.

Возачи су шарени, али нисмо имали лоше људе за возаче, нити су нас доводили у опасне ситуације. Са већином сам се лепо испричао. Од њих петнаестак, само су један или два били надрндани, за све ове године.

Што се тиче стајања, агенција са којом идемо уобичајено стаје негде код Ћуприје први пут, па онда у "Џепу" (Грделичка клисура). На то смо већ навикли. Углавном, 15-30 минута. У БЈРМ не стају, осим ако мора. У Грчкој стану мало иза границе (30 минута), можда још једном према Кавали, ако стижемо прерано за трајект (причам о путу за Тасос). После нас развезу по острву.

У повратку, исто. Креће се после ручка оданде, и једном кад смо на копну, не стају нигде у Грчкој све до Евзонија (ту пишките и идете у фришоп), па опет нигде у БЈРМ, и опет у "Џеп", у дубокој ноћи. После до Београда више нигде, осим ако мора.

=====

Одавде из Београда се креће обично око 17:30 предвече, најкасније 18:00. У поноћ смо на Прешеву, а онда два и кусур сата до Евзонија. Све у свему, никада нисмо путовали на тамо дуже од 13-14 сати, са свим стајањима, рачунајући српско време. На границама тада није гужва. На Прешеву не излазиш, а на Евзонију имаш форе за пуш-паузу.

Повратак је компликованији, јер на границе стижемо предвече и ноћу, када су гужве веће. Свеједно, у зору смо у Београду.

=====

О ситуацијама на путу, можда други пут.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na komentarima i frodzeru i ton majstoru. Hvala.

Ja sam do sad samo jednom isao busom do Grcke i to preko Bugarske kad su Makedonci ratovali protiv siptara, sve ostalo kolima. I taj put busom mi je bio najgori. Elem sad idem ka Paraliji iz Nisa busom sa curom, i znam da se do tamo ne putuje mnogo, ali me samo stajalista za pauze zanimaju. Hvala puno i srecan put svima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav videla sam vasu nedoumicu i resih da se ukljucim u raspravu.Sve ima prednosti i mana mi smo do ove godine isli busom i nije bas naivno putuje se od 14 do 16 sati.Busevi su uglavnom udobni prvih par sati a kasnije se svi kocimo od sedenja. U busu uvek ima neka budala pa se put otegne ali ne vozis i bas te briga gde je koje skretanje a ako ti se prispava mozes opusteno da dremas.E sad kada dodjes tamo ako ti se ne svidi mesto to ti je sto ti je ili iznajmljivanje auta i motora sto je dodatni izdatak.Ove godine smo resili da idemo kolima pa kako nam bude.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi pricaju o kolima, ali ima dosta onih sto putuju autobusom, pa posto ove godine idem na more autobusom zanimaju me vasa misljenja, komentari o vozacima, autobusima, pauzama (za fizioloske potrebe, cigaretu i kafu, free shop), o cudnim, komicnim i tragicnim situacijima pre puta, za vreme i posle, itd. Hvala puno. Svima srecan put i lep provod.

Ишао сам бусом на море једном,први пут,задњи пут и никад више.Наравно никад ,,не реци никад,, али то је толико било трауматично искуство за незаборав.Пут од Н.С-до Халкидикија је трајао округло 20 сати (6сати стајања на БЈРМ/ГР граници).Додуше то је било 01.августа(шпиц шпицева).Аутобусе превознице и агенције хвале као да су спејс шатлови као имају климу(кад ради онда се мрзнеш, кад се угаси умиреш од врућине) удобни су(ако сте нижи од 170 цм илакши од 75 кг-што ја нисам) имају Тоалет(али није за употребу)...итд.Онда ту су и сапатници(пардон сапутници),који као по наређењу већ после прве кривине огладне па почне микс разноразних мириса од којих вам се преврће стомак.По правилу ако сте дебљи (елегантно попуњени)вас сместе поред неког још попуњенијег. Таман кад се некако наместите па онда почне ,,мајсторе пали климу,, ,,мајсторе гаси климу,, ,,пусти нешто народно,, и тако до изабране дестинације када самлевени али срећни стижете на одредиште.Значи бус само у варијанти кад немате ауто,кад имате крш од аута,и кад немате пара за авион

Izmenjeno (100car)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

verujem ti, ali ne mozes zabraniti ljudima da jedu, jeste da mnogima smetaju razni mirisi i ukusi, i da ima mnogo zahtevnih ljudi, ali boze moj istrpi se. i ja bi kolima da imam dozvolu ali me mrzilo da polazem pa zato idem busom.

Izmenjeno (suki)
nema potrebe citirati kada se odgovara na predhodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha,ha da nismo isli istim busom ili je u svakom ista prica ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

verujem ti, ali ne mozes zabraniti ljudima da jedu, jeste da mnogima smetaju razni mirisi i ukusi, i da ima mnogo zahtevnih ljudi, ali boze moj istrpi se. i ja bi kolima da imam dozvolu ali me mrzilo da polazem pa zato idem busom.

Наравно да морају да једу ,али зар је могуће да су гладни након пређених 10 км,Добро мало и ја карикирам ,али суштина је да -ако икако можеш иди колима.Ту си сам свој господар станеш кад хоћеш,радиш шта хоћеш а кад све ставиш на папир јефтиније је него бусом(нарочито ако идеш са породицом)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

razumem te, jbg takvi su sta ces brzo ogladne hehe. ja bi kolima ali ne mogu, idem samo sa curom tako da i sam aranzman i cena prevoza ne izadje mnogo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Све је лако кад си млад,па још са девојком-теби пут неће тешко пасти.

Izmenjeno (suki)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mhm, samo sto smo oboje visoki, dugacki i krakati hehe

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ма сабићете се ви некако.Уф кад се сетим пре једно 20 година кад сам био твојих година ,нас неколико другара (и другарица) смо престајали пут возом до ЦГ у ходнику.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ма сабићете се ви некако.Уф кад се сетим пре једно 20 година кад сам био твојих година ,нас неколико другара (и другарица) смо престајали пут возом до ЦГ у ходнику.

Pa dobro, pre 20 god. vozovi su isli mnogo brze nego danas pa je put bio dosta kraci. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

standardna mesta gde svi busevi staju i prave pauze su Džep u Srbiji(ne racunam usputna mesta gde kupe putnike jer to traje 5min), u MKD mislim da nigde i posle Grcke granice na prvoj pumpi(eko) e sad duzina pauze zavisi od celog puta i cekanja na granama, ako se put oduzi pauze su kratke a ako se brze ide pauze su duze sve u cilju da se natempira sto bolje vreme stizanja u samo mesto, da se ne ceka puno na sobe i sl. , obicno su pauze 15-30min kako neko vec rece, mi smo u Paraliju pre dve godine stigli oko 9-9:30 ujutro a u sobe usli oko 11-12, e sad nekom je bolje da sto pre stigne u mesto bez obzira sto treba da ceka sobu 2-3 sata dok se sredi, a nekom je bolje da stigne kasnije pa odmah udje u sobu, ja licno volim da stignem sto pre i da put traje sto krace, pa dok se sredjuju sobe mogu da odem da doruckujem i malo prosetam dok ne opekne zvezda a onda se smestim u sobu i pravac plaza ;)

sto se tice busa i vozaca nije bilo nikakvih problema, isao sam preko argusa kao i ove godine, bus je nov i ogroman(neka spanska marka nikad cuo za njega, ali mislim da je mehanika volvo ili tako nesto zaboravih) a sto se mesta u busu tice bio sam razocaran jer onoliki bus, prima bas dosta putnika, a mesta izmedju sedista malo, ja sam visok 190cm i nije mi bilo bas komotno, a recimo kad sam 2007 isao u Španiju, lastin bus takodje oroman(holandski VDL Berkhof dabl deker) mesta u njemu da mozes skoro pa da prekrstis noge tako da put i ne osetis ;)

kad smo se vracali iz Paralije bio je drugi bus, nije argusov, neki zuti ne znam ciji i koja marka ali neka pozna, mozda neoplan, taj je bio malo stariji model ali mnogo bolji i komotniji unutra

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka