nele car

Putovanje busom do Grcke

81 poruka u ovoj temi

Nema meni spavanja u busu... zbog svega gorenavedenog.. šuškanja, hrkanja,... :dosada:

Prepoznao sam se medju ovima što hrču u busu, bude me sramota, ali šta ću. Bar mi brže prođe vreme i stignem naspavan na kraju. Na svojim prethodnim putovanjima prelazio sam busevima, kombijima, vozovima u cugu i po tri dana, tako da sam se prilagodio spavanju u autobusu. Što neko gore napisa najvažnije je da se noć uoči puta malo manje spava, tj da se kasnije legne. Ja bi na to dodao najbolja je varijanta da se to veče recimo priredi neka sedeljka, ali da se ne pretera sa alkoholom, mada je malo veća doza poželjna. Preko dana opet akcija, ja pošto ne sređujem kuću taj dan do maksimuma pojačam trening u teretani. E onda sam spreman za put, čim uđem u bus zakuntam. Nelli probaj jednom nekakvu takvu varijantu, ne može da škodi.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hahahaahaha strava ste!!! svaka cast i hvala na savetima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nelli probaj jednom nekakvu takvu varijantu, ne može da škodi.

Probala... čistim, perem, ribam, ne spavam pre puta... NIŠTA! Nema pomoći...osim da popijem neki sedativ i obeznanim se...

A što se hrkadžija tiče,...imam jednog takvog kući... rešenje sam pronašla... čepovi za uši! :laugh:... za sebe, podrazumeva se..

Izmenjeno (nelli)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Гаго, нема ти спаса, шта год ми сви причали.

Уствари се сви овде међуспобно само тешимо, а знамо да барем пола пута седиш као очајник, бројиш километре до (пуш-пиш) паузе, слушаш радио или МРЗ, гледаш "Троју" или "Моју грчку авантуру" на ТВ, пијеш воду а ниси жедан/жедна, једеш бомбоне (ја "Ментос" од грожђа!)... сад имам и ГПС, па ћу барем знати успут шта и како.

...а кад се мало смкрне, погледам пар пута у стару (прохромску) руску пљоску (1 рб 38 кп), да видим шта има унутра. Не саветујем то, само кажем да не точе џаба у авионима алкохол.

=====

Нели, након што сам једном пробудио пола манастира Острог, потражио сам решење. И има!

Орални спреј за хркаче, зове се "Silence" и нешто је као релаксанс за непца. Онај ко то себи упрска, добије пуна уста пенасте масе која има укус менте и још на нешто... па је полно нормалним мушкарцима то сасвим ново искуство. За оне мушкиће не знам, а ни за жене.

Треба пробати, на мене делује - само зујим, гргољим, не крљам као промашена брзина у мењачу, што рече неко овде.

Уосталом, ја то не знам, рекла ми мадам да сам мирнији.

=====

Надам се да сам и даље у теми... а у петак вече ћу да опет оверим ту слузаву масу, био би ред. :wacko:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma Tonac,.. postoje i neke tablete Snore, onda sprejevi i druge varijacije na temu, ali niko se dosad nije pohvalio... barem sam u toku za te stvari...

Nego, .. zarad mira u kući, kupih čepove za uši... od srca preporučujem svima sa sličnim i/ ili istim problemima... tj žrtvama ove neprijatne pojave..

Ovo važi i za putovanje autobusom, što da ne?

Izmenjeno (nelli)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нели, након што сам једном пробудио пола манастира Острог, потражио сам решење. И има!

Орални спреј за хркаче, зове се "Silence" и нешто је као релаксанс за непца. Онај ко то себи упрска, добије пуна уста пенасте масе која има укус менте и још на нешто... па је полно нормалним мушкарцима то сасвим ново искуство. За оне мушкиће не знам, а ни за жене.

Треба пробати, на мене делује - само зујим, гргољим, не крљам као промашена брзина у мењачу, што рече неко овде.

Уосталом, ја то не знам, рекла ми мадам да сам мирнији.

=====

Надам се да сам и даље у теми... а у петак вече ћу да опет оверим ту слузаву масу, био би ред. :wacko:

Kupio ja neki takav sprej pred putovanje na Kavkaz (30 sati busom iz Stambola). Istresoh čitavo bogatstvo, al rekoh bolje i to nego da me neispavani Turci, Gruzijci i ostali Kavkasci rastrgnu u busu. Međutim, dobio sam neku alergiju od tog spreja, zamalo se neudavih, grlo mi nateklo. Inače, na njemu je pisalo da ga ne koriste ljudi koji su alergični na kikiriki, a ja nisam na njega alergičan, ali ipak sam burno reagovao na taj sprej.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Баки, ТАЈ! Мене не зеза.

Нели, на пиџаму му (домаћину) на леђима нашиј џеп, па тури нешто стаклених кликера и затвори. Кадгод у сну хоће да се извали на леђа, жуљаће га кликери и окренуће се на страну. То и даље није потпуно решење (зронзам и тако) али је тише, па гуркање, цоктање и шутирање има већи ефекат.

Кад моја мадам заронза, ујутру је мало зезам, а она каже да је била, вероватно, "бескрајно уморна", па је зато. Штета што себи не измислим сличан, ефектан изговор, ал н'умем.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BRAVO !

Iako moram da priznam da nisam ni upola tolerantan na gore napisano,

pozdravljam ovako pozitivno razmišljanje. Trudim se ali...

Plus naravno!

Izmenjeno (srećan putnik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Е, Баки, ако си нам рекао! Браво, то је дух путника као из мог потписа!

Добићеш и "лајк", само да прође неко време... опет су их, изгледа, редуковали (?), сигурно није због ове теме, :dosada:

Izmenjeno (Ton_majstor)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja uvek idem na letovanje busom, tako jedino mogu da pustim mozak na pašu od prvog dana godišnjeg odmora bez da razmišljam o putanji, teti sa navigacje koja stalno preračunava zbog mojih pogrešnih skretanja, mogućim kvarovima, kaznama.... a i s'obzirom na veličinu mog kofera i stvari koje se mi ''neophodne'' nekako ne mogu da zamislim kako bi izgledalo mirno deljenje gepeka automobila sa još dvoje ili troje dragih mi ljudi :zvizduk:

Što se busa tiče, stvarno bude tu od svega navedenog po nešto, od promašenih skretanja, praznog rezervoara, ''zanimljivih'' saputnika, skučenih sedišta, kvarova na putu.... ali sve je to deo putovanja i retko kad se uznemirim ili iznerviram zbog stvari koje moja nervoza ne može da promeni. Tj bus će da bude i dalje pokvaren bez obzira što meni para izlazi na uši :)

Jedino što može da me izbaci iz takta je kada dobijem sedište sa prozorom koje je zamagljeno jer je vlaga ušla između stakala pa celo putovanje ne vidim ništa ili debilan raspored sedenja gde nas 8 koji putujemo zajedno sedimo razbacani sami po busu jer neko nije bio sposoban da napravi normalan raspored sedenja.... ali to je nešto što mogu da promenim intervenišući :uterivac-reda:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

s obzirom da mene ceka jedno putovanjce za nekih nedelju dana do Grcke, naravno autobusom... pokusala sam da se psihicki pripremim na to sve citajuci vase postove... fizicki se na to nemoguce pripremiti :) bar u mom slucaju jer i ja takodje imam problem sa spavanjem... ja zaspem! umam ja to... posle visecasovnog pokusavanja... odspavam u cugu dva do tri minuta... probudim se tako naspavana (kao nikad u zivotu) i SLOMLJENA.... totalno slomljena! da ostatak puta mrzim sebe sto sam uopste zaspala ta bajna tri minuta...

ali.... posto sam ja veoma druzeljubiva osoba... volim da se salim... i nijedna tema nije losa (jedino bih bila presrecna ako bi me zaobisli sa tim grandom i namestaljkama).... :)... mene sada zanima jel ima neko iz Novog Sada da putuje 06.09. u Nei Pori preko ElnosTours-a?

Izmenjeno (tasha.tutush)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Кликер не сломи, целулоид се згњечи очас.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znači ti i kum ste saputnici za ne poželeti :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka