nele car

Putovanje busom do Grcke

81 poruka u ovoj temi

probaj da sto manje spavas predhodnu noc :blink: (preko dana se zaposlis sredjivanjem kuce na primer, i ima da te u'vati umor)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Кажу моји да помажу те "путне" таблете, ја не тренем до доле, колико год био наспаван или не.

Таман да и закуњам кроз БЈРМ, расаним се скроз на Евзонију.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine busom posle 5 godina od kada sam rekla VISE NIKAD!!! to je samo moj problem sto nikako ne mogu da zaspim ni 2 min pa se sva izlomim i oteknem... al ajde,prevarise me opet... ako neko ima neku preporuku "kako se komirati u busu" molim da podeli :) i koliko se realno putuje Beograd-Parga?

Realno 16 sati ako se ne zadrzavate vise od pola sata na granicama :) nisam oka sklopio ceo put, jos sam zaboravio da skinem sociva pre polaska a sa njima ne smem da kuntam, sto je najgore svo vreme si na auto putu i sem tunela kojih ima 50 minimum do Igumenice nema nista zanimljivo da vidis...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao, ne znam sta da ti kazem a da te ne uplasim.

Realno, ovako stoje stvari.

Bila sam na letovanju u Pargi 2007. godine, do tamo super, nista mi nije smetalo, ali trebalo se vratiti nazad, auto - put nije bio izgradjen i sl. verovala ili ne, prvi put od moje 5 godine bilo mi je muka od voznje. A putovala sam, Boga mi, svuda, i po 25 sati do Kusadasija i ne znam vise gde.

U medjuvremenu izgradise auto - put i tako to, zaboravilo se sve ono mucenje, i ovog leta slucajno, bas slucajno desilo se da sa Krfa odemo u Pargu, autobusom (mozda i nije slucajno vec planom agencije ali mi za to nismo znali, jedino je slucajno bilo sto smo se uopste odlucili da idemo autobusom na Krf a ne nasim autom)... iz Parge smo krenuli u 17h po njihovom i u Nis stigli ujutro u 5.30h... Ne znam pametan savet da ti kazem, jedino da stisnes zube i istrpis put, u jednom pravcu nije problem ali kada pomislis da treba i nazad - to je najgore. Meni u svakom slucaju treba jos pet godina za novi pohod autobusom na Jonska ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Кажу моји да помажу те "путне" таблете,

Pomažu..

Još ako ti kažem da ih kod mene kupuju kao " protivavionske tablete", onda ti je jasno da su opasno delotvorne...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekoliko godina unazad putujemo autobusom do Grčke. Zamerku imam jedino na beskrajna čekanja na granici.Prošle godine 3 sata, predprošle malo više.Po onom Marfijevom zakonu " red do tebe se uvek brže pomera" naš autobus je među zadnjima prešao srpsko-makedonsku granicu.A na granici sa Grčkom nas je dočekala smena carinika.Jeste da je tu sve išlo mnogo brže, ali opet smo bili na kraju reda.E, Marfi,Marfi, kako si bio u pravu..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni ja ne mogu oka da sklopim. Ali, doslovno blejim okolo tokom puta, svi drugi se izvale, izuju, rasire, hrcu, ja ne mogu, sedim kao da poziram i samo trepcem :dosada: Gledam glupe filmove, izbegavam da trosim bateriju na mobilnom (koliko god da je dobra, uvek rikne u najgorem trenutku, naravno), mrzi me da citam, blenem kroz prozor, ne mogu da jedem jer previse suskam kesama, uzas.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

На све то, Бобице, будан као и ти... видим први када аутобус хоће да стане негде (још није упалио светла нити водич објављује стајанку) и кренем полако низ ходник ка средњим вратима, а ови који су спавали одједном устају као опарени, крмељиви, забалављени и гурају се, трче да стану први да изађу... па још чекаш и њих и њихову децу. Кад се упали светло, аутобус изгледа као подрум са мишевима, који, осветљени, гледају да што пре утекну са светла.

:hahaha:

Десило се да седим са неким ко ми је причао цело вече о "Гранд Паради", док његови спавају на ПАТОСУ! Да, лепо легну на патос и спавају! Ујутро сам знао све о начину гласања, намештаљкама, да ли се победница често брије испод пазуха и колика је родитељска кућа оног... како се зваше?

Други пут сам седео са једним човеком који је ратовао где и ја, па смо се слатко испричали, пролетело нам путовање, мада смо пуно псовали успут за себе, па су нас упозорили да се не деремо.

Бивало је да раздвајам да се не потуку између себе, када нешто крене ниизбрдо, или да ми прилазе и питају ме сто ствари (то ми не смета, ако иду први пут где и ми) или се држе близу мене, јер сам им као неки ослонац (врбов клин, рекао бих), па где ја, и они полако. У Веце - у Веце. Напред, другови и другарице!

Једном су ми увалили неког смора који је све време беснео на агенцију и причао ми како су га преварили, па је рекао да ће водичици да мало је... мамицу... а девојка ради трансфер и пун јој је куфер вожње, нити има шта са њиме. Упозорио сам је на Евзонију да ће да је стартује чича ускоро, па се спремила... чича је после био бесан као рис (али, тихо!), а ја сам имао мирну ноћ до Београда. Ипак се исплати изгледати овако као ја.

Ма, свашта буде... али обично буде врло ок, супер се испричају људи (нормални), тамо на острву се срећемо и поздрављамо, а у повратку размењујемо искуства. Више сазнам о неким локацијама тада, него овде на форуму.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja kada idem na more busom, ne spavam i uvek nekako ima srece, bar dok sam bio momak, da neke curice sednu do mene :)

Ali zato kada se vracam..... hrcem tako jako valjda da ovaj vozac misli da mu otisao menjac :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Јесвала. То нисам смео да напишем... одстружем уредно од Ниша до Врчина. Али, сви су обезнањени, па се уклапам у генералну звучну слику одозад.

Рана зора на магловитом аутопуту кроз Поморавље је сјајан призор, али нам је тада већ свима пун куфер естетике.

П.С. Прошле године ми је једна фина жена на стајанци у Џепу рекла: "Знам, читала сам ваше описе Тасоса на форуму" и био сам баш, баш... :nesvest:

Izmenjeno (Ton_majstor)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kako te je prepoznala?

Imao si sliku avatara nalepljenu na majici? :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja inace skoro nikad ne spavam u busu kad putujem, pre dve godine nisam oka sklopio do grcke, iako odspavam to je drmanje od 15ak minuta i to je sve, ove godine sam se slatko naspavao, sto neko rece od umora, ceo dan sam nesto radio pred put i onda laganica zaspao u busu, prespavao jedan deo srboje do mk granice a zatim posle pauze na grani prespavao i celu makedoniju, posle jos malo dremao ujutro kad smo usli u grcku i put je prosao kao od sale :) u povratku kao po obicaju mi put uvek lakse padne i brze se stigne, dremnem malo i to je to ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ tsonga,

Pre će biti da je nickname.. :bez-zuba:

****

Nema meni spavanja u busu... zbog svega gorenavedenog.. šuškanja, hrkanja,... :dosada:

Izmenjeno (nelli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A kako te je prepoznala?

Imao si sliku avatara nalepljenu na majici? :)

Оставио сам овде довољно података, вала, да ми дођете на кућна врата, а камоли да ме неко препозна у бусу тачно одређеног термина и одређене агенције.

Мој претходни аватар је био мој (светли) лик, главом и брадом. Мислим да је то ипак било пресудно.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Haha, ove godine sam i ja "prepoznata" u busu :D a ne licim na avatar

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka