Guest kec

Hotel Regina Hurgada iskustva 2005-2007

20 poruka u ovoj temi

1 avgusta idem u hurgadu hotel regina .dali ima nekog ko je bio da mi kaze sta da ocekujem od hotela i uopste od hurgade .takodje neki koristan savet za provod sta treba videti gde ici itd

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao Kec! Ja sam vec pisala na ovom forumu o tom hotelu, pa evo opet... Bila sam pre dve godine, ali mislim da se stanje donekle izmenilo , zato sto sam cula da je prosle godine renovirano jedno krilo. Hotel ima odlicnu poziciju - sam centar centra. Lepa basta, lepa plazica, jedino sto je ( tada ) bila prilicno neujednacena kategorizacija soba. Najbolje sobe su u glavnoj zgradi, pa ti predlazem da na recepciji trazis sobu bas u glavnoj zgradi - bungalovi su prilicno trosni, prizemni, nemas mir i standardnu terasu, iako zaista to lepo izgleda. Imas pogled na predivnu bastu, urme, cvece i sl. ali takodje imas i bubice u sobi, trosno kupatilo i generalno manji prostor, obzirom da vecinu vremena u sobi - zapravo provodis na terasi. Mi smo sobu zamenili isto vece, uz neizbeznih 10 $ recepcioneru, pa smo bili zadovoljni. Nasi prijatelji su bili sprat nize, i njihova soba je bila skoro nova, nov namestaj, plocice, umesto itisona, sve lepse i uredjenije, ali i nama je bilo sasvim ok. Klopa je solidna, malo je veca guzva u restoranu, uglavnom Cesi, Rusi i Srbi. Ipak, uvece ti je tu sve na sekund, kafanice, klubovi, prodavnice, market, Mek, riblji restoran, agencije ( preko kojih ti preporucujem da obidjes Luksor, ostrva i Saharu, jer ces sigurno ustedeti ). Hurgada i nema neki nocni zivot, pa ne ocekuj bog zna sta. Ako te jos nesto zanima, pitaj...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao Natasa,hvala na odgovoru interesujeme ta kupatila dali su bas losa ili su nehigijenska ili stara ,recepcionaru prvo da ponudim tih neizbesnih 10$ ili kasnije kao cast i jos jednom znaci neuzimati bungalove nego traziti sobu u glavnoj zgradi ako sam lepo razumeo sto se tice izleta koje su cene na onima na kojima si ti bila posebno cene za ronjenje ako znas,unapred hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kec, ja ti predlazem da prvo prihvatis sobu koju ti ponude, pogotovo sto sam cula da je prosle godine renovirano jedno krilo, pri cemu odmah naglasi da zelis - ukoliko je to moguce - glavnu zgradu. Ako ti odmah daju glavnu zgradu, briga je resena, jer , kao sto rekoh, bungalovi nemaju terasu, vec iz njega izlazis direktno u bastu, na asfaltnu stazu koja vodi do bazena i plaze. Znaci privatnost van sobe = 0. A u glavnoj zgradi su sve sobe sa terasama i pogledom na more, pijes kaficu, susis ves, gledas zalazak sunca. E sad, ako ti se soba ne svidi, onda kazes to recepcionaru, diskretno mu ponudis napojnicu, i posao zavrsen. Mi se nismo bunili dva puta, i nismo bili mnogo uznemireni, te smo dobili jednu osrednju sobicu, sa trosnim (za cetiri *) kupatilom, ali nam je najvaznija bila terasa, dok su nasi prijatelji koji su digli vecu frku, dobili glanc novu sobu sa modernim i sjajnim kupatilom, ma sve novo, kao na fotografiji iz kataloga. Mi smo bili na drugom spratu (desno), koji je i sam izgledao malo trosno, a oni na prvom (levo), koji je opet, bio moderan i sjajan, svetao, mislim, kao da su u pitanju dva potpuno razlicita hotela. A u odnosu na to, bungalovi u basti su za dve zvezdice manje, buba u tus kabini, neki cudan miris i sl...

Sto se provoda tice, to je tamo slabo, ali ne mora da znaci da ti se nece dopasti. Bili smo jedno vece u nekoj diskoteci na plazi, stotinak metara od Regine, to je kao bilo najbolje mesto. Sluzi se neki razblazeni alkohol, i sedeli smo u nekim separeima koji podsecaju na beduinske kucice od trske, to je bilo simpaticno. A u centru je bio neki kafic koji su nam svi preporucivali, Alibaba, cini mi se. Medjutim, kad smo prisli i culi da pustaju Cecu i Zeljka Joksimovica, bilo nam je bez veze da tu sedimo. Uglavnom su to pravi muslimanski kafei, da ne kazem kafane, gde sednes na secije i pusus sis sa aromom jabuke i meda. Sve je u njihovom fazonu, orijentalno i arapski, pa se zazelis nes kafe i capucina.

Eto, ako se setis jos neceg, pitaj ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim sta reci!!! UZAS. drugovi koji su bili samnom prosle godine su bili u tom hotelu i to u glavnoj zgradi. Iz parketa izlaze bube, iz zidova takodje a u kupatilu ne mozes da prdnes jer je malo a i komsije te cuju.

Za te pare idi u Club Golden Five 4*, koristi sve sadrzaje hotela Golden Five Paradise i Diamond. A sto se daljine od centra tice u centar ces otici 2,3 puta jer nema sta da se vidi samo da se kupi neki suvenir a mini busevi kostaju 1 Egipatsku funtu-10 din.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odvratan hotel koji se nalazi u jos odvratnijem delu Hurgade. Ja sam doduse bila pre dve godine dok jos po necijim recima nije bio renoviran. Ono na sta mozda neko pada je rastinje i park u kome se sam hotel nalazi, jer treba podsetiti da egipcani dobijaju vodu iz nija koji je kilometrima daleko a jos treba proci i planine. Ali vama je bitno da vam je soba cista , da se ne otrujete hranom i da mozete da se okupate na plazi a da na nju stizete relativno brzo. Mi smo hotel odmah isti dan zamenili za Golden5 uz doplatu jer je Golden 5 hotel sa 5 *, ali ni to nije bilo fenomenalno. Soba opet van glavne zgrade, bungalov na glavnoj stazi, do plaze, ali ne preterujem 15 minuta iako je hotelska.Restoran je bio dobar. Sve u svemu samo poznati lanac hotel asa 5* ako hocete dobar odmor u Egiptu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Hurgadi u Regini sam bila dve godine za redom.Apsolutno nemam primedbe na taj hotel,cak sta vise odusevljena sam.Bili smo i u zgradi i u bungalovima,i meni se vise dopadaju bungalovi.Hotel je sa 3 zvezdice i ne treba ocekivati Ritz,ali mu apsolutno nista ne fali ni ovako.Apsolutno je ok,i plaza je jedna od bolji hotelskih plaza u tom centru Hurgade.Inace svi znate da je Egipat za nase dzepove izuzetno povoljan,tako da su cene 30-40%,jeftinije nego ovde,cak i u Meku.Postoji gradski free-shop u kom imate pravo kupovine 24 sata po sletanju u zemlju,tako da KARTON heinekena ili grolsh-a mozete ispazariti za 8 usd.Nije laz! Nalazi se na spratu u velikom trznom centru 50-100m od Regine,iza prodavnice bele tehnike.Raspitajte se. Inace jeftinije je od free-shopa na aerodromu.Mi u hotelu nismo imali nikakvih neprijatnosti,zadovoljni smo i sobama i osobljem,i masazom na bazenu koja je jeftinoca.Preporuka je definitivno!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa pazi i sama kazes da je hotel sa 3* a cena mu je veca od mnogo boljih hotela sa 4*. Prvo mislim na Golden 5 Club, Ela Samaka COMFORT( za preporuku) a bio sam odseo u Sun & Sea i odmah da ti kazem da je Ritz za Reginu. Regina je dobra ako te smeste u renovirani deo ali to mozes da dobijies napojnicom ili svadjom. Pa zasto onda trositi tolike pare?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znas kako,ja sam u Regini bila preko Argusa,i moram priznati da sam se druge godine iznenadila razlikom u ceni u odnosu na prvi put kad sam bila.Naravno,veca je za 100 eura.Objasnjenje koje sam dobila je(?)da zbog velikog interesovanja nasih ljudi za taj hotel, cena raste ,a i zbog lokacije u samom centru i blizine restorana,radnjica...Mozda je to i logicno(nekom),ja u to ne bih ulazila.Jednostavno meni je taj hotel sasvim ok,drugima ostavljam da misle za sebe.Naravno treci put nesto drugo,Stella di Mare.Zelela bih da cujem necije najsvezije utiske,posle cele ove frke i uzasa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

Drago mi je sto ima bar neko da me posavetuje posto planiram da idem u Hurgadu oko 20.septembra i to u hotel sun&sea pa me zanima preko koje agencije da idem i otprilike cena.Cula sam da je hotel super ali mnoge agencije ga nemaju u ponudi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nadji u forumu gde ti pise o htl Sun&sea,ima koliko hoces informacija..htl jeste super,preko agencija GPR i Spirit sam ja bila,mislim da samo oni i vode tamo..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:rolleyes: Hvala puno!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam proslog oktobra bila u Regini i nemam nikakve zamerke. Sobu u kompleksu do mora sam dobila ne napojnicom, vec "mirnOm":) izjavom vodicu da nam pod hitno zameni sobu/prva je delovala prilicno jadno/.....Soba je bila ogromna, kupatilo izuzetno cisto, veliko u mermeru, terasa pristojne velicine....Peskiri su se menjali bez greske svakog dana, posteljina promenjena, cista, hrana odlicna, osoblje ljubazno....Ne znam, verovatno je stvar licnog iskustva, ocekivanja, mozda i malo srece....a mozda i moje resenosti, da ako sam uplatila hotel sa 4 zvedice, to ocekujem i da vidim....

Inace Regina ima odlicnu lokaciju, a plaza je cista kao i samo more....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima koji su zainteresovani za Reginu.Steta sto se vise osoba ne javljaju koji su bili u Regini ove sezone.Ja nisam bila u Regini ,sem kao gost u prizemlju u kafeu.Hotel djeluje prelijepo,a par koji je tu odsijeo bio je pun pohvala za hotel.Stoga mislim da ko god se odluci za Reginu nece biti nezadovoljan.Hrana im je takodje super sem sto malo sluze voce.Sve ovo vam prenosim od toga para sto nam je ispricao.Sa njima smo se upoznali u nasem hotelu Sun&Sea,bili su dosli u nas centar za masazu,da probaju i tu masazu jer su culi opet od nekoga da tu ima jedan momak koji dobro masira.Hotel ima idealnu poziciju i sve je cisto i uredno,taj par je bas cistocu i naglasio.Sto se tice izlazaka,opet sve zavisi od godina osoba.Mi smo najvise odlazili u Italijanski restoran,koji se nalazi preko puta hotela Roma,tu ima bas prava ekspreso kafa i inace imate osijecaj da ste bas u Italiji u nekakvom restoranu,a pica im je fenomenalna,u italiji nema tako dobre pice.Takodje smo isli i u Alibabu,to je bas onako restorancic u njihovom stilu,pusi se sisa i sve je onako arapski sladunjavo,pocev od samih sjedaljki.Takodje mogu da preporucim i njemacki restoran koji je odmah uz Alibabu.Mladi su dosta izlazili u Bonancu,kao i nocni klub gdje je utorkom i cetvrtkom poseban program,utorkom orijentalne plesacice,a cetvrtkom kobra sou.Mi smo spojili dvije smijene,bili smo ukupno 23 dana i nije tacno da se u Hurgadi nema gdje izaci i da ne postoji nocni zivot.Mi smo svaku vece negdje bili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio 2003, i bilo mi je super! Imali smo sobu u bungalovu u vrtu, jer nismo bili zadovoljni sobom koju smo dobili u glavnoj zgradi ( soba je bila prljava, neke flase na podu, a ni WC nije bio zavrsne, neke daske .itd.itd) pa smo odam zamenili sobu i dobili odlicnu u vrtu. Plaza je super, jedan mali zalivcic, recimo 300 metara u precniku, tu je i odbojka na plazi, bazen je takodje blizu, ali se niko nije kupao i njemu jer je voda bila super. Ulaz u vodu je normalan, znaci nije ono da ides 100m od obale da bi plivao. Hrana je bila sasvim ok, doduse ja nisam probirljiv pa mi sve odgovara. Hotel je u samo centru grada, preko puta imas McDonalds, a recimo 300-400m ka jugu je bas sam cnetar, sa mnogim radnjama, ima i neki trzni centar se izlozenim cenama gde nema cenkanja ali su cene sasvim OK, nije nista skuplje nego da kupis nesto u drugoj radnji posle cenkanja. Ispod tog tr.centra, koji je kruznog oblika, ima kafic, gde se nasa grupa svako vece okupljala i pila pivo jer je bilo ubedljiv najjeftinije, secam se i cene - krigla 1Evro!!!!...Sto se tice izleta, nismo isli sa kontikijevim vodicima u Luxor, jer smo odma do hotela nasli lokalnu agenciju koja nam je taj izlet priustila za skoro upola manje novca! Sve sto smo se dogovorili sa njima je bilo ispostovano, sami smo izabrali gde i sta bi smo voleli da vidimo i tako je i bilo. najbolje ako se skupi vas 5,6,7, onda jos i obore cenu! Nas 8-oro je islo super-ultra kombijem, super nam je bio vodic, koji je odlicno govorio engleski! Takodje smo preko lokalaca isli i na ronjenje.....isto jeftinije nego preko Kontikija, pa na voznju bagijima.u onoj istoj agenciji, i opet popust za sve nas!!!!...

DOduse, sve ovo se desavalo 2003, ne znam kako je danas, verujem da je jos bolje. jedan moj drug je bio sledece godine u hotelu Golden 5, i rekao je da je svaki dan dolazio u Reginu jer je tu bilo mnogo bolje drustvo i zezanje nego u njegovom ultra-deluxe hotelu!

I jos nesto, preko Google Eartha moze lepo da se vidi hotel, gde se nalazi....odlicno je uslikan!

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka