BojanMKD

Ostrvo Egina (Aegina)

426 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,

Za ostrvo sam prvi put cuo ove godine kada smo porodicno bili u istrazivanju Atine. Jedan dan samo napravili izlet i taj dan se toliko zaljubili u ostrvo, tj ono sto smo u tih par sati videli, da smo resili da ove godine tu privedemo 12-13 dana i dobro ga istrazimo. Ekipa uigrana, supruga, klinja od 6 god i ja.

Ceo aranzman je u sopstvenoj reziji, krecemo 28.8 avionom za Atinu, odatle hvatamo voz za Pirej, pa brodom do Aegine. Od luke do Perdike, gde ce nam biti baza idemo ili busem ili taksijem. Smestaj sam preko Airbnb-a organizovao, u pitanju su bas lepi apartmani sa fenomenalnim pogledom na more. Ako budu ok i za preporuku stavljam link. Planiram da uzmem renta car nekoliko dana pa da fino prozujimo po ostrvu. Inace za renta car izgleda da se zahteva medjunarodna vozacka, nisam ih sve kontaktirao ali ove sto jesam su trazili. 

Sve u svemu kuckam utiske iz Perdike, mozda nekome bude korisno a i posle svega sto sam ovde procitao osecam potrebu da vratim nesto u podele iskustva:)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Da li ima organizovanih izleta preko agencija za Hidru, Poros, Perdiku i dr. i koja im je cena?

Izmenjeno (duca336)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle posle promene svih mogucih prevoznih sredstava evo nas na ostrvu pistaca, u malom ribarskom seocetu, Perdika. Za smestaj vise nego topla preporuka, pogled iz apartmana i terase se ne moze recima opisati, evo linka, kontakt je moguc direktno sa vlasnicom, cena od 50 do 60 eur po apartmanu.

ilioperato-aegina.com

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljiva situacija na ostrvu kao i u celoj ostrvskoj grckoj, strajk brodara traje drugi dan, prvobitno je trebalo da pocne u nedelju ali su se ipak dozvali svesti. Nisam ni znao za obustavu plovidbe i jos se cudim kako u nedelju uvece je guzva i panicna atmosfera da se napusti ostrvo. U nasem smestaju ima nekoliko grka koji su prinudno produzili odmor i ni najmanje se ne potresaju zbog toga. 

Iznajmili smo auto na par dana u prvom rentalu pored luke u Agini. Ne traze medjunarodnu dozvolu tj dovoljana je nasa. Dozvola ostaje kod njih. Mali automobili su 40 jura, dzipovi 45 eur. Mi smo uzeli to sto je bilo mali raspali pezo 206 kabrio i super se proveli. Mislim da je tri cetiri dana sasvim dovoljno da se temeljno obidje ostrvo. Sto se rentala tice mislim da je bolje bukirati i dogovoriti cenu preko neta. Ja sam imao ponude za matiza i za 25 eur po danu. Ne mogu da prezalim mini cupera cabria za 35 eur:) ali posto nismo bukirali na vreme oni rade samo on line, tj nema ih na adresi. Imaju dobre recenzije zovu se carplan. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimljivo da i grci slabo znaju da postoji voz koji povezuje luku Pirej i aerodrom. Stanica se nalazi u neposrednoj blizini pocetne metro stanice. Cena karte je 10 eura ali iskren da budem ja se vec drugi put svercujem. Voz sa aerodroma ide na svakih sat i 9 minuta a iz Pireja na svakih sat i 44 minuta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ove godine u maju parga,u avgustu evija edipsos,ali cu svratiti sa edipsosa do apolonovog hrama u egini, i hrama sv nektarija 2 dana.jel postoji blizu hrama hotel ili motel za mene i mamu ako nas igumanija ne primi da nocimo?inace svi koji nisu znali o manastiu treba se poneti kandilo za zdravlje koje visi gde su mosti sv nektarija.moze se kupiti pocice za ljubav i zdravlje po 5e i imena su 2ili 1 e.mnogo sam nezadovoljna aleksandrijom,smestili su me na zadnje sediste u rumuniji a uvek prva uplatim jer sam ja iz provincije a zivim u drugom i cetvrtom najvecem gradu u srbiji.to su me smestili u rumuniji u oktobru sto sam vec pisala.to je jedna olos agencija koja je kvazi pobozna jer uzima bogoslove.nazalost idem u edipsos sa njima, ali sa majkom tako da ce biti veselo, mi sve placamo odjednom u gotovini i hocemo takav smestaj... ja ne kukam.ali bus je bio krs i pokvario se na putu u rumuniji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Da li mozda znate sa koje lokacije iz Bg-a se krece na Eginu preko turisticke agencije Alexandria?

I da li je neko bio smesten u Vili Maria u Agia Marini i ako jeste kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo živo 

Može mi neko reći sa kojeg pirejskog gejta kreću trajekti za Eginu, a na koji pristaju oni sa Egine? 

Hvala

Izmenjeno (nenad5)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Е3 одмах на уласку кроз капије са леве стране , погледај на Гугл мапи . 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, putujekaravan. Ali cesto se pominje i E 8 gate. Mozes li mi to pojasniti? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам био на Е3 , можда је то за онај брзи али он не вози аутомобиле . Буди тамо 1 сат пре поласка , јер сада ван сезоне мислим да имају мање полазака . Ту на уласку су оне кућице за продају карата , за Егину пише на којој купујеш карту и који је гејт .

Izmenjeno (путујекараван)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad si isao na E3?

Ja sam prosle i pretprosle isao na Krit i na E3 gledao sam neki raspored i nisam video za Eginu. Mozda sam lose video.

A po ovoj semi

piraeus-port-gates-greek-islands.png

stoji e8.

Mada kolima mozes da se vozis kroz luku ne sekiraj se. Sto kaze kad uzimas karte lako ces videti.

Imas i bus koji ide samo kroz luku.

Izmenjeno (nikolapfc89)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka