BojanMKD

Ostrvo Egina (Aegina)

426 poruka u ovoj temi

Jeli neko bio na ostrvo Aegina koje je blizu do luka u Pireja, kakva su iskustva, cene smestaja i sl.

 

moPhoto2023-Aegina%2018.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da jos niko nije bio ovde, a blizu je kopna pa i ferry nije skup, a ostrvo izgleda prelepo! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovala sam na Aegini 2010.g. u gradu Aegina. Gradic je lep, dosta restorana, kafica i prodavnica, nema diskoteka i ludog nocnog provoda. Plaze su male i nema ih mnogo. Na drugoj strani ostrva, koje nije veliko pa se autom moze lako obici, nalazi se Ag.Marina. Ovo mestasce ima dugu, pescanu plazu ali ne bih preporucila i smestaj u njemu. Klima na ostrvu je odlicna, voda topla a vetar blag. Hidro-gliserom se sa Aegine brzo stize do Hidre, Spetsesa i Porosa, odlican jednodnevni izlet. Cene hrane, pica i smestaja su sasvim ok. Preporuka za svakoga kome nocni provod nije prioritet!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konačno bar jedan odgovor i konačno da je neko bio tamo! :)

Mi smo sinoć slučajno našli ovo ostrvo, ima neki festival pistaća: http://www.pressonli...istaca-u-grckoj

Neki plan je možda da idemo iduće godine tamo, samo da vidimo kako ćemo za kola i trajekt...

Bubamaro, da li možeš da nam daš još neke informacije? Cene smeštaja, cene u radnjama i slično?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jos nekih detalja, mozda vas inspirisu za odlazak na Aeginu (ja bih svakako otisla ponovo ali Grcka je velika, a zelim da vidim sto vise) - smestaj smo nasli preko neta, taj hotel se ne nudi na bookingu, a ono sto nudi booking je odlicno imajuci u vidu odnos cene i kvaliteta. Trajekt iz Pireja za Aeginu ide cesto, karte smo kupili na licu mesta i nije bilo problema iako je bio spic sezone. Za auto i dve osobe je oko 15 evra u jednom pravcu, stize se za sat vremena. Na ostrvu nisam primetila Lidl i slicne megamarkete, sto ne znaci da ih nema, ali u supermarketima su cene bile sasvim ok. Vecera u restoranu, uz bokal domaceg vina, takodje nije bila skupa. Aegina je poznata po pistacima, ima ih na svakom koraku a "berba" sledi u ovom periodu. Napomenula bih da u gradu Aegina postoje ostaci drevnog lokaliteta a na ostrvu se nalazi i crkva posvecena Sv. Nektariju, vredno pomena ukoliko vas to zanima. Putevi po ostrvu su dobri, mozete stici do svakog seoceta ili uvale, sto smo mi i uradili. I da ponovim - ukoliko vam nocni provod nije bitan onda je Aegina pravi izbor za sledece leto. Srecan put!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bubamaro, hvala puno na dodatnim informacijama. :)

Pravo da ti kažem, jedva čekamo iduće leto, možda i padne jedno letovanje na ovom ostrvu.

Ono što me samo buni je cena trajekta... napisala si da je cena za auto i dve osobe 15 evra u jednom pravcu. Da nije to cena samo za dve osobe, bez kola???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

N&D izvinjavam se sto informacija o ceni trajekta nije "updateovana", 2010. g. je zaista bilo toliko. Sada sam pogledala ovogodisnje cene i vidim da je 37 evra. I dalje mislim da vredi otici!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nevezano za cenu trajekta, u pravu si da vredi, bar ono što smo videli na prvi pogled. Cena trajekta je ista kao i za Zakintos, tako da je u principu ista priča.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve o ostrvu:

http://www.aeginagreece.com/index.html

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno bubamare. Jos kad bi okacila i neku slicicu... :zvizduk: Gledala sam Putnicine slike sa Hidre i odusevljena sam, a i ovo sto si napisala mi stvarno zvuci divno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa velikom zeljom da vam predocim sto vise slika, ove tri sam jedino mogla da izdvojim. Plaze u gradu Aegina su male, peskovite ali lepo uredjene, mi smo dolazili na ovu sa slike. Vegetacija na ovom delu ostrva je bujna - pogled sa terase hotela dovoljno govori. Napomenula bih jos da se u neposrednoj blizini ostrva Aegina nalazi i ostrvce Angistri (jedan od izgovora), sa prelepom pescanom plazom, nekoliko taverni, prodavnicom i par objekata za smestaj. Raj za one koji zele potpunu izolaciju. U sustini, citava grupa Argo-Saronskih ostrva (osim Hidre) nije na udaru masovnog turizma pa ako zelite letovanje na ostrvu onda necete pogresiti i ako izaberete Poros ili Metanu. Jos jednom se izvinjavam sto nemam da prilozim vise slika ali neki bas vole da budu prisutni na svakoj!

post-34176-0-24588100-1348656623_thumb.j

post-34176-0-21631500-1348656645_thumb.j

post-34176-0-71236100-1348656674_thumb.j

post-34176-0-70133500-1348656698_thumb.j

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deluje zanimljivo, volim ta nepopularizovana ostrva.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo zvuce opisi, ima li neko fotografije ostrva, nisam ih prronasla na MFT. Da li je ostrvo zeleno? Koliko sam razumela smestaj je ajbolje uzeti u gradicu Egina. Gde bi bilo najbolje u gradu odsesti, ima li smestaja u blizini neke plaze?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo dobili super ponude za Eginu, 30 evra sa doručkom od 1. septembra.

Međutim, ovog puta ćemo odložiti Eginu jer smo ograničeni sa vremenom i veliko nam je cimanje za 10 dana odmora...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zravo bubamare i ostalim ljubiteljima Aegine,

planiramo ove godine da odemo tamo i zanima me zasto ne preporucujes smestaj u Ag. Marini? Kako se zove hotel u kojem ste vi bili i koliko je on daleko od najblize gradske plaze i samog grada? Kolika je bila cena smestaja?

Hvala unapred. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka