Bojan81NS

Mermerna plaža, Vathi, Porto Vathi

313 poruka u ovoj temi

Ja sam se ovih dana raskukao za ovu plazu :). Klinci sa zenom bili na zlatnoj plazi, a ja posto sam dobio Ferari crvenu boju danas resio da pauziram i krenem u pohode da nadjem tu famoznu "Mermernu plazu" .

Vrlo je prosto (zahvaljujuci ovoj temi), put je bolji nego onaj na Kosutnjaku za svaleraciju :p .

Nema brige za put, samo polako i do plaze stizete.

E sad, plazu su pretvorili u main stage (ala Exit), Sto ce mladju populaciju da obraduje i mlade roditelje, posebno tate posto ima i slobodnih mladih devojaka pa se svrckaju samo u kupacke gacke :) .

Jedva sam nasao mesto u baru, a da nije pored zvucnika da popijem kokakolu, na plazi nema iglu gde da stavih i puno je omaldine sto je po meni OK.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i te "sledeće" plaže za uništavanje! Ipak, mislim da imamo još nekoliko godina do komercijalizacije! Treba pripraviti put, a ne ometati tešku industriju, ili pak, napraviti put od Chrissi Amoudie (Golden beach) do Vathia. Gazda sigurno neće da vaskrsne pa možda hotelčić (u izgradnji zaustavljen) nastavi sa rastom u vreme Grčke krize (neko će već to da plati) ... eeee onda nam tamo više neće biti (verovatno) pristupa!

http://www.youtube.com/watch?v=MCgXIvPlZRI&feature=plcp

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da ce Vahti ostati ovakav kakav je, iskreno. Mermernu su stvarno upropastili, ne moze vise ni da se pliva normalno, legnem na dusek i sve gledam da li cu udariti u nekoga, nije mi vise uzivancija, vise nemam ni zelju da odem na nju :( Ko zna sta ce biti sledece godine.... Verovatno ce je prosiriti do parkinga, da bi mogli da uzmu sto vise para :( Moracemo da trazimo neke nove "mermerne plaze"...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja se nadam da u septembru nije tako kada ja idem,da cu barem malo osetiti car te plaze

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo u septembru na Mermernoj zaticali i do 35~40 ljudi sto verujem nije neki broj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put do Mermerne plaze je ok, moze se bez problema sici. Mi smo isli rentiranim Matizom.

Tog dana je bilo talasa i voda je bila prljava, prepuna i stalno su dodavali suncabrane i lezaljke (stigli smo na plazu oko 10h) i plaza nam se uopste nije dopala. Ljudi koji su bili pored nas kazu da su tri dana pre toga imali savrseno mirno i cisto more.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo u septembru na Mermernoj zaticali i do 35~40 ljudi sto verujem nije neki broj.

Ja sam pre par godina bio početkom septembra, bilo je dosta ljudi, a opet je bilo sasvim dovoljno mesta (možda nekih 65-70% popunjenosti). I to uglavnom naši, Bugari i Rumuni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se sinoc vratili i moram da napisem da me je Mermerna plaza razocarala, ne boja voda, nego guzva, stotine spojenih lezaljki, tako da moras da preskaces preko istih kako bi dosao do vode, glasna muzika, jednom recju steta, kako su samo upropastili tu plazu, ali guzvu sam videla i na Aliki i Psiliamosu, nije bilo slobodnih lezaljki, ja ne znam kome je uzivanje da lezi na plazi gde je tolika guzva i puno je pikavaca i djubreta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi juče bili tamo i zaobišli u širokom luku... posnimali malo pa očekujte Thassos guide - Saliara beach 2012 sa osvrtom na 2010 i 2011.... preporuka: zaobići i otići na Vathi...put je dobar i nasipan tako da možete do tamo kolima (kad ste došli do tamo - nastavite dalje)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

neverovatno koliko je mermerna plaza popularna na tasosu bukvalno kao navagio na zakintosu,za vreme mog boravka od 1-10 septembra mogao si naci mesto do 10h,ko ide autom pitanje je gde ce se parkirati,skuterom je najbolje doci do 9h i smestiti se komotno u prve redove,sve je lepo moram priznati ali je plaza unistena beach barom,ono sto meni nije smetalo,a sto bi ostali trebali da znaju da je ta plaza trenutno rumunska 90% je njih tamo i njihova muzika se pusta u vecini,moj savet takodje je ne zadrzavati se puno i produziti ka vathi zalivu koji je takodje centar ekskurzija,a plaza je prelepa divlja netaknuta za sada,voda definitivno najlepsa na celom ostrvu sto se navodi i u opisu ekskurzija...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pohvali li još neko Vathi do sledećeg leta, eto i na njoj beach bara i gomile turista.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nema sanse,moralo bi da preskoce mermernu,a na njoj domacini pljuju vati,ja kada sam pitao kako je tamo odgovor je glasio : ne nemoj tamo,lose je nije uredjeno,more je ocajno,ovde je kul ima lezaljke pice itd... ,ako se sredi onaj zapoceti hotel bice cudo,a do tada moze se uzivati u prelepom zalivu u kozama u poledjini kako pasu i dosta galebova pitomih...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravio je "Džon Mošous"?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da idem u off, ali ne znam gde da postavim ovo pitanje :) Ovako, moze li mi, molim vas, neko reci moze li se iz Potosa autobusom stici na Mermernu plazu?Ni drugarice ni ja nismo vozaci, pa nista od iznajmljivanja kola ... :thankyou: unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza se nalazi ~5 km udaljena od puta pa se do nje direktno autobusom ne moze stici ni iz jednog mesta. Jedina varijanta je zamolite vozaca da stane kod skretanja za Makriamos, pa onda pesaka do plaze i nazad po prasnjavom putu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka