Bojan81NS

Mermerna plaža, Vathi, Porto Vathi

304 poruke u ovoj temi

Juce bili na Mermenoj plazi, ogromni talasi , prelepa boja mora , bez obzira sto nije uredjena plaza vredelo je otici!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni naša devojka koja radi u marketu kod vile Aleksandra reče da ni ne pokušavamo da idemo danas jer je put rasturen i blato je...

post-25186-14069793041452_thumb.jpg

Taj put je juče bio odličan, danas tako izgleda posle pljuska...

Naravno, samo ova slika je ispred vile, kako je na mermernoj videćemo sutra...

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima asfaltnih puteva po Srbiji koji su u losijem stanju :))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Put do Mermerne prilično loš, mada nije ni važno jer je ona samo usputna stanica za mnogo lepšu Vati plažu :)

post-25186-14070884030605_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratili smo se u subotu sa Tasosa. Kad smo vec kod Mermerne plaze cisto info za one koje planiraju da posete. Sada tamo nema nista od sadrzaja. Ove godine niko nije zakupio plazu.

Od prethodnog kafica su ostali ostaci, niko se nije potrudio da to ocisti. Dakle daske i rusevine krase predivnu plazu. :) :( Takodje, niko ne cisti plazu ni vodu, tako da ima prljavstine u vodi. Na plazi nema suncobrana. Tako da ako idete tamo ponesite neophodno (da se sakrijete od sunca, pice, hranu).

Mi smo krenuli peske, ali smo imali srecu da su nam stali nasi ljudi odmah na pocetku tako da smo imali srece. :) Put je stvarno los i treba pazljivo voziti (mi smo isli 10km/h u proseku).

Boja mora je stvarno nestvarna, ali sa sadasnjim stanjem malo kvari utisak sve to...

Tako, srecno buducim putnicima do tamo! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili kolima na mermernoj plazi u cetvrtak, tj. pre sest dana. Put je los, ali se moglo proci manje vise bez problema uz prosecnu brzinu izmedju 10 i 15 km/h ukoliko pazite na svoj auto. Najgora deonica je poslednjih 50 m gde je malo veca strmina i ima rupa te treba biti jako pazljiv. Takodje, glavni problem po meni je parking dole. Tacnije automobili su nakrcani sa svih strana ali se moze proci. Ulaz na parking u maslinjacima je valjda posle toliko prolaska automobila raskopan, a ja sam bio svedok coveka koji je pokusao da udje i zaglavio se jer je skrenuo pod previse ostrim uglom. Tu treba biti pazljiv i moze se proci. Ukoliko vam ne smeta da prosetate 300-400 m produzite jos toliko i tamo ima parking u maslinjacima koji je super. Tu se inace nalazi i jedna plazica, koja je po meni simpaticna, a i nema guzve za razliku od mermerne. Na kamenu pise Vathi ali to nije ona lepsa Vathi plaza, da se neko ne zbuni kao ja za malo. Srecom sam znao kako izgleda Vathi plaza pa sam produzio jos 1.3 km pesice za svaki slucaj da vidim i tu plazu.

Sto se tice utiska sa mermerne kada smo mi bili bilo je puno trave i veliki talasi, ali plaza kao plaza je i dalje lepa. Najvise smeta brdo ljudi na plazi tako da ne mozete posteno uhvatiti lepu sliku. Ali vredi videti u svakom slucaju. Najbolje poraniti i biti prvi na plazi, a zato iz Potosa treba krenuti oko 7.30- 8 h.

Sto se tice lepe Vathi plaze kada sam ja bio bilo je iskrcano i 5 vecih brodova, to je cirka oko 150 ljudi na plazi tako da to kvari utisak. Nakon nekog vremena ostala su samo dva broda, pa je to poprimilo lepsi utisak. Nakon nekog vremena video sam da pristizu i novi brodovi. Sve u svemu simpaticna plazica

Konacan utisak je da su i mermerna i vathi plaze lepe, ali nisu nista posebno u odnosu na plaze na Lefkadi i Zakintosu npr. Svakako vredi videti i odvojiti jedan dan za njih

Neko je pitao i za pristup brodicem. Ja sam video u Limenasu da pise taj taxi brod, krece u 10.30 za mermernu, preko makrijamosa a kansije ide na golden. Mi smo ga cekali do 10.45 on se nije pojavio, pitao sam konobara iz obliznjeg kafica da li ide, on je rekao da se nije pojavljivao ove godine. Medjutim iz Makrijamosa saobraca, dok smo bili na Makrijamosu brodic je tacno oko 11 h stigao i kupio putnike. Svi uglavnom idu na golden a na mermernu skoro niko, tako da moze da trazi vecu cenu ili cak i da odluci da ne ide. Nama je trazio 10 evra, ali je rekao ako je vreme lose tj ako su talasi da nece stati tako da smo odustali na kraju i resili da idemo svojim kolima

P.S U petak uvece je u Potosu a mislim i na celom Tasosu pala nevidjena kisa, padalo je 5 h jakim intenzitetom bez prestanka. Ta kisa je napravila haos na putevima ka Limenasu tako da se putem preko Skala Marijes skoro i nije moglo bez skretanja i zaobilzenja. Ja toliko blata na galvnim putevima nisam video. A tek voda sto je bila prljava, valjda se sva ta zemlja sprala u more, tako da je more bilo kao oranje. Ta boja mora je ostala i dva dana nakon toga, da li je jos uvek ne znam jer smo mi otisli kuci posto nam je nedelja bila zadnji dan. Ovo je moralo da utice na puteve, pogotovu ka Meremernoj i Gioli ali se nadam da se sada to manje vise osusilo i da su putevi funkcionalni

Pozdrav svima, nadam se da sam nekome pomogao.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila na plazi pre dva dana.Uzalud utroseno vreme za akanje po uzasnom putu i za jednu minijaturnu plazicu bez suncobrana ,vode ili bilo cega da se covek osvezi.Jako smo se razocarali i smejali sopstvenoj lakovernosti,jer slike koje mozete naci na netu nisu verodostojne.Jedini razlog moje registracije je ova tema.:)

Izmenjeno (Marina I.M.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imajte na umu da se situacija na terenu menja iz dana u dan, zbog obilnih kiša, a kamoli od sezone do sezone. Oni kojima se Saliara nekada dopala, nisu preterivali kada su je hvalili, ali isti ti ljudi nisu krivi ako je neko zbog njihovog hvaljenja krenuo na tu plažu, a zatekao je u lošem izdanju. Šta da se radi, vreme je ovog leta svuda ćudljivo, pa tako i na Tasosu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Danas smo išli do Saliare i to smatram PROMAŠAJEM LETA, a evo i zašto

Prve 2/3 puta su standardno loše , a poslednja trećina je katastrašna, jedina prednost ovolikih kiša koje su doprinele "produbljivanju" problematičnog puta je , što nema onoliko prašine kao inače.

palilula6248.jpg

palilula6253.jpg

palilula6251.jpg

I kad stignete ugledate ovu lepotu

palilula6254.jpg

palilula6256.jpg

palilula6264.jpg

palilula6265.jpg

palilula6255.jpg

Što je najžalosnije, put za Vati plažu je odavde bilo nemoguće da nastavimo, pošto su se na mestu gde se kolima moglo preći preko kanala kojim se slivala voda, parkirali oni koji misle da samo ludaci mogu da nastave dalje.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko ja vidim sa ovih zadnjih slika situacija je u Septembru gora nego u Junu kada smo mi bili pretpostavljam zbog čestih i obilnih kiša tokom cele sezone.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Природа се постарала да фенсерај оде у тандарију.

Није боље било ни пре две-петшест година, али је ентузијазам туриста био пресудан. Ипак, вода је била пречиста, али ЛЕДЕНА.

Полако, направиће Греци... само ако покажемо интерес за то ПАРЧЕ обале. :hahaha:

Дотад, Парадајз-бич. Нема грешке.

Izmenjeno (Баџа)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne verujem da su na Street View stavili put do Saliare (do pola, doduše)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovogodišnje stanje puta.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Majstore, hvala ti puno na ovom klipu...mnogo znaci ljudima koji planiraju da obidju i ovu plazu...reci mi samo, nastavak do stare Vati, jel isto ok? Moze li se proci bez problema sa svojim autom, a da ne ostavim neke delove...Ono klasika, fiat punto, pun, cela porodica...hvala !!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26364
    Ukupno tema
    880459
    Ukupno poruka