komisura

Berlin za 7 dana - putopis

47 poruka u ovoj temi

Odlično. Bio sam u Berlinu 3 meseca, a iz tvog putopisa sam saznao neke nove stvari!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo! :turista: Ovakvi putopi si bude želju za odlaskom na opisana mesta.. Svaka čast! :klap:

Hvala GOTAM! Tako se i meni sad motaju neke Sardinije po glavi, a nikad pre nisam o tome razmišljala :blink: Opasan je ovaj forum :happy:

@mamatic Hvala, to me baš raduje! Mogao bi da nam opišeš i svoj boravak, iz ugla nekog ko je tamo proveo duži period. Sigurna sam i da ima dosta stvari koje ovde nisu pomenute, a zaslužuju pažnju.

Izmenjeno (komisura)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa "malim" zakašnjenjem, evo i foto-tura sa ovog putovanja: Berlin i Potsdam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja da pohvalim odličan putopis. Svaka čast !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odličan putopis,dosta ce mi pomoci vasa iskustva za organizaciju mog putovanja.U putopisu je sve lepo opisano,jedini bi iskoristio priliku da pitam za lokaciju Hitlerovog podzemnog bunkera,jer planiram obilazak u sopstvenoj reziji,a mislim da bi bilo interesantno posetiti ovu lokaciju koja nigde nije oznacena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pucaju putopisi jer je i vreme za njih :). Sazeto i odlicno. Stavljam ga u "skladiste" jer ce zatrebati kad dodje vreme. Hvala na ovom lepo i sazetom pisanju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima, nadam se da će vam putopis biti od koristi! :thankyou:

Odličan putopis,dosta ce mi pomoci vasa iskustva za organizaciju mog putovanja.U putopisu je sve lepo opisano,jedini bi iskoristio priliku da pitam za lokaciju Hitlerovog podzemnog bunkera,jer planiram obilazak u sopstvenoj reziji,a mislim da bi bilo interesantno posetiti ovu lokaciju koja nigde nije oznacena.

D_S, ne znam da li ću te razočarati, ali nas su na free turi bukvalno doveli do jednog parkinga između zgrada, i rekli nešto u stilu, sad se vi pitate šta radimo ovde - ispod nas se nalazi Hitlerov bunker, i dobili smo malo istorijske priče. Nisam sigurna da je obilazak moguć, mi svakakao nismo videli ništa od unutrašnjosti ili nekakav "ulaz" u isti. Možda ćeš ti pronaći više informacija, ja pre puta nisam istraživala ništa o ovoj lokaciji. Što se tiče same lokacije, pogledaj ovde mapu, sa još par korisnih linkova (i na Wiki-ju ima dosta detalja). U krajnjem slučaju, možeš pitati za informacije u nekom njihovom Tourist info-u. Piši nam utiske po povratku ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ D_S - Hitlerovog bunkera nema. Daleko bilo da ga ima. Neonacisti ne bi odlazili sa njega. Prodirala je voda (Berlin lezi na vodi), dizan je nekoliko puta u vazduh i na kraju je zatrpan.

Taj parking o kome KOMISURA prica je upravo mesto ispod koga se nalazio ceo komplex, ako tako mogu da nazovem. Na parkingu je jedna tabla sa objasnjenjem na nemackom i engl, skicom i slikama, kako je to sve nekada izgledalo. I kada ste ispred te table tacno ispod su se nalazile Hitlerove prostorije.

Pozdrav s lica mesta ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Draga Komisura,

otkako sam postala aktivna na ovim forumima, kad god isplaniram da odem negde, vidim da si ti bila par meseci pre. Pretekla sam te jedino za Andaluziju :D .Putopis sam samo letimično pogedala, a posle ću temljeno, mada znam već unapred da ću naići na mnogo korisnih inf. Inače planiram Berlin od 29.12. do 04.01. , tako da mislim da ću imati mnogo toga da te pitam :D Pozdrav

Izmenjeno (malammira)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Heh, htela sam i ja Andaluziju ove godine, ali nismo uspeli da se organizujemo na vreme jer nismo baš znali kad ćemo na odmor. Zato se nadam da ću je sledećeg proleća definitivno obići! Nadam se da će ti putopis koristiti, ne znam šta Berlineri organizuju za NG, ali ako mogu nešto drugo da pomognem - pitaj.

:hello:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam na ovom forumu pre 1.5 godinu pisala o mom putovanju u Berlin koje je trajalo dve noci i tri dana, sad vidim koliko sam zanimljivih lokaliteta propustila... posebno muzeja :'(

definitivno moram jos jednom da odem na duze

stvarno svaka cast na ovom putopisu... trebao je veliki trud da ispadne ovako kvalitetno... izuzetno :klap:

Izmenjeno (srcetova_srcetina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, drago mi je da ti se dopada! Mi smo bili 7 dana, pa opet je svašta ostalo što nismo videli, vremena je uvek malo... Sećam se da sam pre puta čitala tvoj izveštaj iz Tropical Island-a, i htela sam i tamo da odem, ali na kraju nam se ipak ostajalo više u gradu. Mada, deluje super, možda će biti nekad i druga prilika :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da... treba ocigledno otici jos jednom do Berlina... :volim: mozda kad izgrade nesto novo sto ce privuci paznju...

pa da iskoristim priliku i da vidim muzeje, jer nisam nikako mogla ni jedan da obidjem i mnogo mi je krivo :not_i: (dosla sam u subotu popodne, 1.maj je bio nedelja i tad muzeji nisu radili, kao ni u ponedeljak posto ponedeljkom ne rade... u utorak sam vec bila u Beogradu).

a i Tropical Island je poseban... sunca%20se.gif

Izmenjeno (srcetova_srcetina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvo je vreme u Berlinu u martu,kakva je tamo klima,da li je oštra kontinentalna i da li bude dosta hladno?Jel bio možda neko po klubovima sa elektronskom muzikom i kakav je provod tamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratih se iz Berlina pre par dana,u mnogome mi je pomogao putopis ovde. Moram da primetim da nas je vreme bas posluzilo,bar sto se tice temperature. Kisa jeste non stop padala ali se moglo setati. Toplo preporucujem onu besplatnu pesacku turu,bila je od velike pomoci za dalja razgledanja. Na moju veliku zalost,nisam posetila ni jedan muzej,jer je bila ogrooomna guzva i definitivno za 5 dana covek tek zagrebe obilazak grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka