jelenait

Apulija

183 poruke u ovoj temi

Izvinjavam se, samo da ne bude zabune, Pescoluse (Maldivi Salenta) su na jonskoj strani.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno :blink: , sta ce na Jadranu?! Bilo da se, kao mesto gde se ova dva mora spajaju, racuna Capo d'Otranto, bilo da se racuna S. Maria di Leuca, Pescoluse je na jonskoj obali. Sto ne znaci da i na jadranskoj nema fantasticnih pescanih plaza.

Npr. Torre Chianca (mesto koje nikome ne bih savetovala)

img3070.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bello! Mi nismo isli severnije od Otranta. Neki drugi put :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pulja je ovih dana tema mog istraživanja. Evo nekih mesta u kojima sam pronašla korektne i za mene prihvatljive cene smeštaja:

- Martano

- Gravina In Puglia, Altamura

- Cavallino di Lecce

- Putignano

Ideja je letovanje u sledećem ritmu: dorucak i kafa u smeštaju, podne i rano popodne obilasci, razgledanje i poseta zanimljivim mestima/selima/naseljima, popodne plaža, veče: il cena, u kombinaciji sa piplvočing :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav :)

ima li neko iskustva sa mestom Vieste,plazama u toj oblasti i okolinom?

Razmatramo letovanje sa malom decom u Italiji pa smo u tom delu nasli fin hotel... Vidim da je u tom predelu nacionalni park Gargano pa verujem da je priroda lepa.

Ako neko ima preporuku za neku bolju lokaciju svaka preporuka je dobrodosla

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Olja 14 lepo mesto taj Vieste ;)

Malo sam pogledala kakve su plaže u okolini na ovom sajtu

http://www.qspiagge.it/recensioni/vieste/

Jedino nikako da *ukačim* da li su pod naplatom ili ne.

Možda neko od onih koji znaju italijanski (ovde mislim na Jelenuit, koja ima nepogrešivo korisne informacije i zato joj mnogo grazie :) ) mogu da napišu kako se na italijanskom piše: ulaz na plažu se naplaćuje, ili do plaže se može samo vodenim putem...

Vaša destinacija je dosta severnije od onih koje mi merkamo :)

Imate li preporuke baš za ovo mesto? Kako ste birali?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vieste je prelep gradic, turisticki vrlo razvijen i popularan, ziv, slikovit...ceo Gargano je jako lep i zelen, sa lepim pescanim plazama. Ima lepih mesta u okolini, pocev od Tremitskih ostrva..

Ipak, plaze Salenta su lepse, van svake sumnje.

U Italiji su retke plaze na koje se ulaz naplacuju. Radi se, uglavnom, o plazama u Liguriji i ekskluzivnim privatnim plazama na raznim drugim mestima, kao npr. Sardinija, okolina Rima..ulaznice obicno ukljucuju sve usluge, a cena se krece od minumum 20 eura (bez lezaljki) do 50, 100 ili vise (sa lezaljkama, kabinama, bazenom, sportovima...).

Sve ostale plaze, a njih je 90%, ne naplacuju ulaz. Ipak, na uredjenim plazama ne mozete da stavite svoj peskir izmedju lezaljki kao u Grckoj, mozete da se kupate, ali ne mozete da postavljate vlastite stvari. Izmedju 2 uredjene plaze obavezan je slobodan prostor, gde mozete da radite sta hocete, postavljate vlastite lezaljke, peskire, suncobrane. Prostor uz samu obalu mora da se ostane slobodan za prolaz, ulazak uvodu, igranje...

I postoje slobodne, neuredjene plaze, bez lezaljki i suncobrana. To su SPIAGGE LIBERE, svima otvorene, gde mozete da donesete svoje stvari i radite sta hocete (opet, osim pojasa uz vodu). Vecina plaza na Sardiniji je takva. Dakle, ako naidjete na plazu na kojoj vidite pod konac naredjane suncobrane i lezaljke u istoj boji, pratite je duzinom dok ne dodjete do slobodne plaze.

INGRESSO A PAGAMENTO - ULAZ SE PLACA

INGRESSO LIBERO - ULAZ SLOBODAN

ACCESSIBILE DAL MARE - PRISTUPACNO S MORA (s kopna se ne moze prici).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@GOTAM

Mi smo planirali da uplatimo smestaj u resortu koji je 5 km od mesta Vieste, Gattarella resort.

Kompleks nam se dopada jer ima dosta sadrzaja za klince i puno borovine. Plaza u okviru kompleksa je pescana,lepo izgleda,a stvarno nam je vazno sto je blizu lep grad...

Cak i plaze u samom gradu deluju sasvim ok.

Verujem da su juznije jos lepse plaze,ali obzirom da je ovde nacionalni park moja pretpostavka je da ima dosta zelenila a mi to volimo..

Nismo jos bukirali jer cekamo u ponedeljak jos nekoliko informacija, ali mislim da je to to ukoliko ne bude nekih iznenadjenja vezano za dodatne troskove u resortu na koje me je upozorila jelenait-hvala joj na tome ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili u Viesteu u prolazu samo jedan dan, gradic je prelep, ali plaza na kojoj smo bili je zaista losa :-/ Onaj braon pesak, sitan, tako da se napravi mulj... Mislim da je bila nesto malo van grada. Stvarno sam cula mnogo lepih prica o tom kraju, ali moje iskustvo nije dobro. Stvarno smo samo svratili na tu jednu plazu na kratko, tako da ne bih mogla da generalizujem. Na putu do samog grada (dolazeci iz pravca Barija) videli smo prelepe plaze pre Viestea, ali put je na uzvisenju a plaze su bile nisko, u podnozju litice takoreci, pa nismo svracali. Znam i da su ti resorti bas lepi i sredjeni i cesto imaju bazene, a mislim da razumem i zasto, ako su ostale plaze slicne ovoj na kojoj smo mi bili. Ako ste kolima i nije vam problem da malo lutate i istrazite okolinu, verujem da ima lepih plaza...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najverovatnije cemo ici avionom i uzeti rent-a car pa cemo svakako biti aktivni...Gledali smo i opciju trajekta ali je preskupoo...

Mi imamo troje male dece pa nam je ipak presudno njihovo zadovoljstvo i hotelski kompleks nam igra glavnu ulogu :) a gledala sam komentare na Tripadvisor-u i super su i po pitanju plaze i cistoce mora...mada vidim i ja na slikama da je pesak braon i licno i je privlacniji juzniji deo bas zbog plaza. Preko koga vi bukirate smestaj, nasa agencija, cini mi se, nema ponudu za taj deo ili ja ne mogu da je pronadjem :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam smestaj trazila po raznim italijanskim sajtovima, znam jezik, nije mi problem. Nasim agencijama se nikad nisam bavila, ne znam da li neko to uopste radi, sumnjam... Nase putovanje je bilo drugacije, spustali smo se polako kolima, zadrzavali se po dan i noc u raznim gradovima, bili u samom dnu stikle nedelju dana, pa polako nazad sa zadrzavanjima u nekim drugim gradovima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@azzurra, da li bi mogla da napišeš koja ste mesta posetili i u kojima ste odsedali kada ste išli na jug?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@gotam, imas nasu marsrutu u jednoj od mojih prethodnih poruka, ako te interesuje nesto detaljnije, slobodno pitaj :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima,

imam jedno mozda neobicno pitanje, ali za mene jako bitno: da li je voda - bilo Jadranska obala ili Jonska obala u ovoj oblasti topla? Recimo prosle godine smo suprug i ja bili na Sardiniji i na strani Algera i u blizini Kaljarija je voda bila hladna - jedva da smo se kupali, ali zato obala koja gleda na Italiju je bila super za kupanje. Smrzli smo se i na Kefaloniji pretprosle godine. Posto ne zelim da nam se ovo opet dogodi moram ovo da pitam sve one koji su bili...isli bi u avgustu i planiramo da se stacioniramo u Lecce a da svakog dana menjamo plazu/grad... Hvala puno na odgovoru

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili 2013. godine u junu i voda je na jonskoj strani bila hladnjikava, ali mislim da to stvarno nije pravilo, narocito ne u avgustu, tad bi trebalo da je vrelo, bar se tako prica... Te godine je i inace bio bas hladan i kisovit jun, generalno je bilo lose vreme i leto je kasno pocelo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887854
    Ukupno poruka